Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért írja itt mindenki azt...

Miért írja itt mindenki azt hogy ha valakinek már van egy gyereke az mindig fontosabb lesz mint a pàrja? Elvileg ha igazán szereted a másikat akkor ő számodra a legfontosabb nem?

Figyelt kérdés

Pl van ez az írás is 1., Mivel a hüvelykujjaid a szüleidet szimbolizálja, és az élet rendje az, hogy el tudd őket engedni, így ebben a pozícióban a két nagyujjadat könnyen el tudod távolítani egymástól. Ugyanúgy, mint ahogy minden gyermek elengedi a szüleit a házasságkötéskor. Onnantól megpróbál önállóan létezni.


2., A mutatóujjak állítólag a testvéreidet, barátaidat szimbolizálja. Mivel mindannyiótoknak más-más céljaitok vannak az életben, ezért az utatok is és ezáltal az ujjaid is könnyen szétválnak.


3., A kisujjaid szimbolizálják a gyerekeidet. Ők hamar felnőnek, és kirepülnek a családi fészekből. Önálló életük lesz, ezért el kell őket is engedned. Ezért a két kisujjadat is könnyen szét tudod választani.


4., Most pedig próbálkozhatsz szétválasztani a gyűrűsujjaidat. Lehet, hogy nehezen, de leginkább egyáltalán nem fog sikerülni. Ezért szimbolizálja a 4. ujjad a társadat, aki egy életen keresztül melletted marad. Mivel a férj és feleség egy életen keresztül elválaszthatatlan egységet alkot. Ezért kerül a karikagyűrű a negyedik ujjunkra.


2020. febr. 22. 17:50
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
54%

Öszintén szólva eléggé furcsa néhány válasz, hogy a párkapcsolatok jönnek-mennek... Akinél így van, azzal valami nem igazán stimmel.

Nem állítom, hogy egy kapcsolatban kell leélni az életedet, de ha valaki a másik embert elöször megismeri, utána kezd vele kapcsolatot, akkor az nem jön-megy kategória.

Nekem a tiniszerelmek után volt egy 12 éves kapcsolatom, amiböl a másik fél lépett ki, utána meg a mostani, ami már 30 éve tart, és nem csak megszokásból.

Szerintem ez lenne a normális, nem pedig ugrálni egy partnertöl a másikig.


Szóval aki komolyan áll az emberi kapcsolatokhoz, annak a párkapcsolat, illetve a párja ugyanolyan fontos, mint a gyereke.


Ami meg a gyerekeket illeti, kezdetben tényleg a szülöktöl függnek, de idövel az a természetes és kívánnivaló, hogy önállósodjanak és külön, a szülöktöl független életet éljenek.

Felnött korban már nem a szülö feladata és felelösége a gyerek életének rendezése, a problémái megoldása, ez a gyerek dolga.


Jó esetben öreg korra a párja az az embernek, aki a mindennapokban mellette van, mert a gyerekek a saját életüket élik, és nem a szülövel vannak együtt.

2020. febr. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
76%

Utolsó ezek szerint eddig volt 2 hosszabb kapcsolatod.


Képzeld, nekem viszont ugyanaz a gyerekem van 21 éve, és nem “a kezdeti csecsemők után volt egy gyerekem 12 évig, ő lépett le, és azóta egy másik van”.


Milyen fura nem? A szülő-gyerek kapcsolat egy életre szól. A párkapcsolat nem — még a tiéd sem. Te is már cserélgetted a párjaidat. De gondolom azért a gyerekeidet nem cserélgeted.

2020. febr. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
75%

a párkapcsolatok jönnek-mennek... Akinél így van, azzal valami nem igazán stimmel.


? 23 éves vagyok házas, a férjem a második társam, ettől függetlenül úgy gondolom, hogy egy férfi/nő kapcsolat véget érhet; a szülő/gyermek meg nem. Akkor most mi nem stimmel velem?

2020. febr. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
40%

a párkapcsolatok jönnek-mennek... ez szerintem nem ugyanazt jelenti, minn hoyg egy embernek van egy-két kapcsolata, hanem ennél sokkal gyakoribb cserélgetést.


Másrészt azt nem írtam, hogy a gyerekem nem marad mindig a gyerekem, hanem hogy a gyerek leválik a szülöröl, és aki vele marad, az jó esetben a párja, de a gyereke csak akkor, ha valami nagyon rosszul sikerült a személyiségfejlödésében.


Persze mindent félre lehet magyarázni, ha valaki akarja és aki szerint egy párkapcsolat nem tartós dolog, azzal nem érdemes vitatkozni.

2020. febr. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
50%

A gyerekeimért felelős is vagyok. A páromért nem.

Ez talán a legelemibb különbség a két kapcsolat közt.

2020. febr. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
74%
Rohadt unalmas hogy minden héten kiirsz ilyen gyerek utaló kérdést. Pont olyan idegesítő vagy mint a tetkó fobias kérdező.
2020. febr. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
59%

"A párkapcsolatok jönnek-mennek. "


Normáliséknál azért annyira nem...

2020. febr. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
53%
Ja, normálisék akkor is együtt maradnak harminc évig, ha napi szinten üvöltenek egymással.
2020. febr. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
63%

Másként tartozunk a gyerekünkhöz és másként a párunkhoz.

Nem is értem, hogy milyen agycsavarodása van valakinek, aki ezt a két dolgot képes összehasonlítani?

Ha valakinek kérdéses, hogy melyik az erősebb érzés, tegye fel magának a kérdést, hogyha a gyereke és a párja életét az ő veséje mentheti meg, melyiküknek adná?

Ha még ekkor is vaszilál, akkor nem való szülőnek és sajnálom a gyerekét!

2020. febr. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
62%

"Elvileg ha igazán szereted a másikat akkor ő számodra a legfontosabb nem?"


Nem! Ha igazán szeretek valakit és az is engem, akkor az nem kényszerít választásra. Ha viszont arra kényszerít, akkor nem szeret igazán és megválok tőle. Probléma megoldva!

2020. febr. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!