Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért írja itt mindenki azt...

Miért írja itt mindenki azt hogy ha valakinek már van egy gyereke az mindig fontosabb lesz mint a pàrja? Elvileg ha igazán szereted a másikat akkor ő számodra a legfontosabb nem?

Figyelt kérdés

Pl van ez az írás is 1., Mivel a hüvelykujjaid a szüleidet szimbolizálja, és az élet rendje az, hogy el tudd őket engedni, így ebben a pozícióban a két nagyujjadat könnyen el tudod távolítani egymástól. Ugyanúgy, mint ahogy minden gyermek elengedi a szüleit a házasságkötéskor. Onnantól megpróbál önállóan létezni.


2., A mutatóujjak állítólag a testvéreidet, barátaidat szimbolizálja. Mivel mindannyiótoknak más-más céljaitok vannak az életben, ezért az utatok is és ezáltal az ujjaid is könnyen szétválnak.


3., A kisujjaid szimbolizálják a gyerekeidet. Ők hamar felnőnek, és kirepülnek a családi fészekből. Önálló életük lesz, ezért el kell őket is engedned. Ezért a két kisujjadat is könnyen szét tudod választani.


4., Most pedig próbálkozhatsz szétválasztani a gyűrűsujjaidat. Lehet, hogy nehezen, de leginkább egyáltalán nem fog sikerülni. Ezért szimbolizálja a 4. ujjad a társadat, aki egy életen keresztül melletted marad. Mivel a férj és feleség egy életen keresztül elválaszthatatlan egységet alkot. Ezért kerül a karikagyűrű a negyedik ujjunkra.


2020. febr. 22. 17:50
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
51%
Nemrég volt nálunk 1 incidens.Anyám paliját utálom kezdettől fogva,mert látom milyen.10 éve együtt vannak.Nem szóltam soha 1 szót se,aztán kibukott belőlem.Anyámnak volt a legszarabb,mert nem tudta hova álljon,kit védjen.Így aztán az lett,hogy mivel ő vele akar élni legyen,de én nem vagyok hajlandó tovább jópofoskodni a pasival.Probléma megoldva.Külön találkozunk,vagy beszélünk.
2020. febr. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
84%
Neked nyilván nincs gyereked Kérdező.
2020. febr. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
89%
22-es pontosan ez jutott nekem is eszembe! :-) Akinek van, az nem tesz fel ilyen kérdést!
2020. febr. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
88%
Ha bárki is kérdezné tőlem, gondolkodás nélkül azt mondanám a gyerekeimet szeretem a legjobban. Számomra egyértelmű, olyan erős kapocs és leírhatatlan boldogság, igazi feltétel nélküli szeretet.
2020. febr. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
31%

Kerdezo! En ertem a kerdesed. Gyerekem is van. El is valtam. Van masodik gyerekem is. A paromnak is vannak gyerekei. Fuuu na igen. Szoval amikor van egy konkret parkapcsolatunk es abban vallalunk gyereket, akkor erdekes modon nem jon ez az osszehasonlitgatas. Altalaban olyankor mindenki csaladban gondolkodik es normal esetben (ahogy a 11-es is irta) felneveljuk es utjara engedjuk a gyermekeinket. Utana mar ok onalloan elnek, persze igen a kapcsolat megmarad, de nem ugyanaz, mint amikor mondjuk szoptattam vagy amikor kozepiskolas volt vagy amikor mar o is gyereket szult...jo esetben😂. Na de a parommal, akivel szerelembol hazasodunk, gyereket nevelunk majd mi jo esetben mar a gyermekek nelkul (ertsd nem egy hazban lakva) tovabbra is mint tarsak es mint szexelo ferfi es no egyutt eldegelunk. Halalunkig.

Na de es itt jon a csavar es akkor kezdodnek ezek a kifacsarodott rakjuk elorebb a gyerekunket es a parunk meg nemmolyan fontos es nyeljen le minden bekat, amikor egy csaladban az anya es apa szetmennek.

Es az edesapa vay edesanya uj parkapcsolatot kezd.

Es igen, akkor en se tudom felfogni,miert is MINDIG A GYERKE lesz a fontosabb, mint a parja??? Sajnos sokan keptelenek a gyermekuket nevelni. Megtanitani arra, hogy az ember tarsas leny, meghozza altalaban monogam parkapcsolatban elo hosszutavon. Es sajnos van, hogy a szulok nem kepesek egyuttmaradni, de ilyenkor oket mindketto ugyanugy szereti tovabb es gondoskodik roluk, de kozben mindket szulonek joga van uj parkapcsolatra is. (Vagy tegye mar fol az a kezet, aki szerint az elvaltaknak minimum a gyerek 18 eves koraig colibatusban kell elniuk, es esetleg meg utana is???)

De ilyenkor kezdodnek a komoly gondok. Jon egy uj par es a gyerek nehezmenyezi. Ki igy ki ugy ki ezert ki azert es kezdodnek a harcok. Es a szulok, ahelyett, hogy szepen tantanak a gyerekeiket, hogy de igy mindenkinek jobb lesz es pl. Igenis koszonjel Teri neninek vagy igenis ne vagj pofakat vacsora kozben, ehelyett sokan mindent elneznek es rafogjak a neveletlenseget arra, hogy de szegeny serult elvesztette anyjat/apjat.


Nalunk a kedves ferjem sok even at olyan szabadjara engedte a gyermekeit es mindent igyekezett megadni nekik, hogy amikor en "megerkeztem" az eletukbe, akkor mar csak a pusta jelenletem hatalmas korlatozast jelentett neki. Ugyanis a ferjem halojaban volt a szamitogep es nem tudtak ott hajnalig befuvezve szamitogepjatekozni. Utana, hogy segiteni akartam a leszokasban vagy a munkakeresesben...ooo attol kezdve en lettem a leggonoszabb mostoha. Es termeszetesen a ferjem a mai napig ELEM helyezi az osszes drogos/alkoholizalo/hazug/munkanelkuli/lusta/ot folyamatosan lealazo/kihasznalo mar felnott gyerekeit. Ahelyett, hogy belatna az a hajo mar elment. A gyerekei mar az oroksegukre varnak, apjuk utan sose erdeklodnek (csak pent kernek) es ha beteg is lenne se jonne egyik se ot apolni. En azt gondolom, hogy ilyen helyzetben ertheto, ha aggodik vagy ha gyujt a gyerekeinek, akarmennyire is trogerek, de az nem ertheto miert pitizik a szeretetukert es figyelmukert es miert nem inkabb a parkapcsolatara figyel jobban.

Szval szerintem a kerdes csakis mozaik csaladoknal merulhet fol es sajnos sokszor a parkapcsolat huzza ilyenor a rovidebbet.

2020. febr. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
58%

Simán szétválasztom a gyűrűsujjaimat is.

Tudtam, egyedül fogok meghalni. :D

2020. febr. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
64%

Nem mennyiségében, hanem minőségében más az a szeretet. Nem kell összehasonlítgatni.


Hasonlóképp nincs értelme a "több mint barátság" bullshitnek. Mert a szerelem nem több, hanem teljesen más.

2020. febr. 23. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Szerintem egy jó kapcsolatban a másik ugyanúgy a legjobb barátod is, nem csak a szerelmed.
2020. febr. 23. 07:54
 29/29 A kérdező kommentje:
Igen amúgy az ilyenek miatt írtam amit a 25ös is ír. Találkoztam itt is meg a való életben is olyan elvált apukákkal, akinél ha a gyerek felgyújtja az új párja haját még akkor is a gyerek pártjára áll. Én nem azt mondom hogy nem kell, vagy nem kell annyira szeretni a gyerekedet. De azért szeretni is lehet normálisan, nem elvakult módon. Sok elvált apuka meg abba a csapdába esik, hogy azon a pár napon kompenzálni akar amikor vele van a gyerek, olyankor mindent szabad, nem lehet rászólni se, nevelni meg végképp nem hajlandó. Na és ugye ilyenkor jön hogy az új pár meg egy elnyomott senkinek érzi magát. Aztán nekem tényleg ne mondja már senki, hogy normális dolog a gyerekedet annyira a párod elé helyezni, hogy kb a párod a rabszolga, egy woodobaba, a gyerek meg a királylány és azt csinál vele amit akar, te meg hagyod
2020. febr. 23. 08:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!