Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen büntetést adnátok a 16...

Milyen büntetést adnátok a 16 éves lányotoknak ha részegen jönne haza?

Figyelt kérdés
2020. febr. 23. 10:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
4%
Nem büntetném, de onnantól biztos lehetne benne, hogy vagy a rendőri, vagy a katonai suliba megy, ahová én küldöm majd.
2020. febr. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
94%

Megkérdezném, mit tud az alkoholról és a drogokról.

Megkérdezném, mennyit akar tudni az alkoholról, tekintve, hogy sommelier képzésen is voltam, ezért egész sznob dolgokat is tudok mondani, ami arra jó, - és itt most Figula mestert idéznem - hogy kulturáltan lehet így bebaxni.

Megkérném, hogy szóljon, ha későn jön haza és legyen mindig valaki a társaságban, aki figyel a többiekre, nehogy bajuk essen. És részegen egyedül ne lófráljon, akkor inkább aludjon egy barátnőjénél. Vagy szóljon, hogy menjek értük kocsival.

2020. febr. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim válasza:
60%
Semmilyet, az ég szerelmére, 16 éves. Most kell kitombolnia magát, ha most nem hagyod neki, akkor fenőtt korában fogja megtenni ugyan ezt, ami nem valami előnyös.
2020. febr. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
91%

A másnaposság lesz a büntetés.

Beszélgetnék vele, hogy ez miért veszélyes, hogy ilyenkor könnyebben kihasználhatják.

2020. febr. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
84%
Megkérdezném miket ivott, hogy berúgott. Ha keverte és ezért, akkor elmondanám neki, hogy legközelebb ezt és ezt igya, akkor max spicces lesz, és szörnyű másnaposa se lesz. Én is olyan 16-17 voltam mikor először fogyasztottam nagy mennyiségben alkoholt, de nem kevertem, csak spicces lettem, és még én is nevetek mit leműveltem :D Nem örülnék neki, de felhívnám a figyelmét arra, hogy rosszabb is lehetett volna és mindig szóljon kivel hova megy. Szerencsére nekem sose volt szörnyű másnapom, a közérzetem volt kicsit rossz, de semmi bajom nem volt ezen kívül.
2020. febr. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
30%
Semmit, hacsak nem mata részeg.
2020. febr. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 anonim ***** válasza:
85%

Elso, es mibol gondolod hogy a rendorok vagy katonak nem isznak? trollface.jpg

Nem buntetnem. Viszont beszelgetnek a fejevel.

2020. febr. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
78%

Picit a másik szerepből írok:

18 éves vagyok, mivel nagyon ritkán iszom (introvertált vagyok, inkább otthon ülök egy könyvvel) ezért nem tudok pont a lányod helyébe képzelődni.

DE az osztálytársaim nagyon sokat isznak és buliznak - múltkor még egy olyan sztorit is hallottam, hogy egyik amúgy elég csinos csaj osztálytársamnak adott egy random idegen egy pohár valamit, és ő minden félelem nélkül megitta, mondván boldogan: ingyen pia.

Szerintem őket nem különösebben szidják meg. Legalábbis amiket hallok, és amilyen büszkeséggel mesélik lerészegedésüket, nem hiszem, hogy történne fejmosás. Van 1-2 ismerősöm akik csak nemrég kezdtek inni-bulizni, őket sem torolják meg különösebben, csak értük mennek amikor hívják éjszaka vagy hajnalba a szüleiket.


Mint írtam, nem szoktam inni, ha igen, akkor viszont nagyon szomorú vagyok, világfájdalmam van, és a koliban a nevelők észre se veszik - szüleim pedig lekakilják magasról, mivel két bátyám van, akik középsuliban gyakorlatilag minden hétvégén kocsmáztak.

Sose voltak leszidva, főleg mert másnaposan mindig rájöttek, hogy túl lépték a határaikat. És szerintem fontos megtudni kamaszkorban, hogy tényleg hol is a határ.


Kérdésből nem derült ki amúgy, hogy a 16 éves csajszi milyen gyakran teszi ezt, vagy hogy mennyire felelősségteljes. Akiket mondtam, hogy nemrég kezdtek inni ismerőseim például mindig együtt vannak, nem hagyják egymást szem elől sokáig, vigyáznak egymásra.

Azt mi nem tudhatjuk, hogy a lány rendesen fel volt-e világosítva, könnyűvérű-e stb.

2020. febr. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
69%
szerintem ha nem rendszeres akkor nincs szükség bűntetésre. Mindenkivel előfordul ez, én is mentem haza részegen csak a szüleim nem tudták hogy az vagyok :D nem hiszem hogy ez akkora nagy baj lenne, addig amíg nem minden héten fordul ez elő
2020. febr. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
23%
Szereznék neki önkéntes munkát a detoxban
2020. febr. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!