Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként mennyire "normális"...

Szülőként mennyire "normális" azt érezni, hogy egy csomó mindenről le kell mondani?

Figyelt kérdés
...a család miatt.
2020. febr. 24. 11:40
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
96%
11 es , igen , de egyesek meg is nehezitik saját maguknak , nem elég a rossz start
2020. febr. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
76%

Bár nem vagyok szülő, de így is tisztán látom, mennyi lemondással jár a gyerekvállalás. Több barátomnak van kisgyereke, a legszembetűnőbb változás a spontaneitás teljes megszűnése, mindig mindent jó előre meg kell szervezni, de akkor is csak szigorú korlátokkal. Pl. legutóbb ismerősömmel elmentünk enni-inni egyet, de csak fürdetés után jött és 3 órát tudott távol lenni összesen.

Házibuli volt nálunk, oda el sem tudott jönni, előtte minden évben ott volt ezen a bulin.

Másik ismerősöm most mondta, hogy most nem utaznak egy darabig, mert a felesége terhes és így nem olyan egyszerű, meg ugye a prioritások is mások.

Nekem ne mondja senki, hogy nem jár lemondással. Gyerekes kollégáim minden egyes üzleti út előtt a gyerekelhelyezést szervezik, céges összejövetel meg bulik előtt is csak a gyerek függvényében tudnak maradni, és akkor az anyagiakról még nem is beszéltem.

2020. febr. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Lehet rosszul fogalmaztam meg a kérdést. Az világos, hogy vannak dolgok, amik gyerekvállalás után változnak. A 10-es ezt nagyon jól összefoglalta. De hogy mindezt hogyan éljük meg, erre vagyok kíváncsi.


Nekem valahogy tök egyértelmű, hogy az újszülött gyerekem mellől nem megyek el egy hétre fesztiválozni mondjuk. Ez szerintem természetes. És persze lemondás is van benne, de ezt nem úgy élem meg, hogy hű de nagy dologról lemondtam a gyerekem kedvéért. Értitek.


Ha a gyerek nagyobb, lehet vele sokmindent csinálni, akkor aszerint engedem be a régi hobbikat, szokásaimat az életünkbe, ami neki is megfelelő már. Itt is lemondok sok mindenről, tehát már nem lesz úgy, mint régen. Közben az ember is öregszik, tehát változ(hat)nak az igényei.


De ami a lényeg, nekem az az egyértelmű és természetes, hogy a gyerek korának, szintjének megfelelően alakítom a szabadidős tevékenységemet, amit magam is élvezek, kikapcsol, de közben neki is átadok valamit. És nem úgy élem meg, hogy basszus, mi mindenről le kell mondanom.

2020. febr. 24. 13:36
 14/28 anonim ***** válasza:
38%
Ha valakinek az élet abból állt, hogy bulika-barátok-réz(baszás), akkor nem csodálom, hogy neki minden teher meg áldozatvállalás. Ha rajta múlna az emberiség a kezdetektől fogva, még mindig barlangban élnénk, és lándzsákkal vadásznánk a vadállatokra, ő a kisujját nem mozdítaná a komfortzónából.
2020. febr. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem normalis ezt erezni. Mert zenyleg lemondunk sokmindenrol.

Persze a sajat tapasztalatom es a kornyezete is inkabb az, hogy ez csak addig ervenyes es az erzes is inkabb ekkor jon elo,amikor picik a gyerekek.

Igaz akinek sok penze van vagy nagy es gyerekkozpontu segizokesz rokonsaga az mèg az elejen se erzi ezt. Imserek olyat, aki sok es picike gyerekekkel ugyanugy heteket nyaral lakokocsival a tengerparton (mert van segitsege es penzuk ra). Ugyanakkor az ossze sbaratnom legalabb egyszer kimondta nagyon sok mindenrol ugy erzi lemondanak csak hohy a kicsinek jo legyen. Belertve, hogy egy egyszeru csajos delutant se sikerul mar osszeszervezni ugy, hogy mind ottlegyunk.

Ettol fuggetlenul, ha ezt valaki folyamatosan szajkozza es valoban nagyon rosszul is erzi magat,akkor annyira nem.neveznem normalisnak, de remelhetoleg fog ra megoldast talalni es nem a gyerek lelki fejlodesenek rovasara.

2020. febr. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
86%
Én már rég nem vágytam fesztiválra, stb., amikor felmerült a gyerekvállalás. Ha nincs gyerek, akkor is változik a szórakozási igényem, szokásom. Nem azt szerettem 30 évesen, mint 20 évesen.
2020. febr. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
76%
Nekem a munkám hiányzik borzasztóan. Viszonylag későn jött a fiúnk, 34 voltam, addig állandóan a munka töltötte ki az életemet, túrázni jártunk csak. És aztán itthon kellett maradni. Iszonyú rosszul viseltem. 7 hónapos, és hiába imádom, még mindig néha irigy vagyok a férjemre, hogy dolgozhat. Bölcsöde nem opció, mert a megfelelő nevelést szerintünk itthon kaphatja meg. Hát vannak ilyen hülyék is, mint én.
2020. febr. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
50%

Teljesen normális.

Szerintem nőként egy átlagos magyar családban konkrétan az egész életedről lemondhatsz ahogy megszültél egy gyereket .

Nézzük sorban : a munkádnak ,karrierednek annyi

a szabadságodnak vagy 15 évre annyi

spontán programok,hobbik -vége

megfelelő mennyiségű pihenés -vége

utazgatás az sosem lesz többet,meg nyaralás,max máshol vigyázol a gyerekedre

a testednek is annyi


Van kivétel persze,de ritka,mint a fehér holló.

2020. febr. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
63%

Most nagyon őszinte leszek. Fél éves a babánk. Nincsenek barátaim, így nem kellett lemondanom a velük töltött időről. Vékonyabb vagyok, mint terhesség előtt, nem kellett lemondanom a testemről sem. Nem jártam már bulizni, elég volt 10 éven keresztül, baromira nem is hiányzik már az életemből, így erről sem kellett lemondanom. A munkámat nagyon szeretem, nehéz volt eljönni, épp feljebb léptem, de nem kellett lemondanom róla, mert ugyanott folytathatom másfél év múlva, ahol abbahagytam.

Szóval...le lehet pontozni, mert nem tartozok a nagy átlaghoz. :D

2020. febr. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
55%

20 as még csak féléves a babád, és ha szerencséd van, és a férjed mindent biztosit és szeret , meg se érzed azt a 18 évet

De legtöbbet otthagynak , mert rossz kapcsolatba vállalnak gyereket , és eleve pénztelenségbe . Azt mondják , hogy nem gond , nem kell lemondani csak amig kicsi , utána könnyebb , meg kirepülnek, nem igaz. Mindig le kell mondani , suliba jár , helyhez vagy kötve , mindig extra kiadások , váratlanok , és mire kirepül , ugye addigra már mit is tudsz bepótolni ? Én 31 évesen szültem , 5 éves korában elváltam és azóta mindenröl lemondtam , munkahelyeim nem tudtam megtartani mert gyerekbetehségek miatt hiányoztam , kimerültem, kinlódtam , most mikor betöltötöm az 50 et majd aztan jön az, hogy bepótolhatom ami kimaradt , csak semmi sem bepótolható , és 50 évesen más dolgokat fogok akarni , mint amit akartam 38 évesen

2020. febr. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!