Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért kell letörni az unoka...

Miért kell letörni az unoka lelkesedését? Illetve azt mondani hogy felesleges a mozgás? Ugye nem normális?

Figyelt kérdés

A kislányunk több sportot is kipróbált (úszás, torna) de a lovaglás tetszik neki a legjobban, így annál maradtunk, főleg hogy én is járok, nagyon élvezi. A saját tapasztalatom is az hogy lelkileg és testileg is jó! A koncentrációja és a teljesítménye is javult, fegyelmezettebb, érzi a felelősséget hogy ápolni kell a lovat előtte-utána.

Lelkesen mesélte a mamáéknak hogy mit csinál, hogy szereti ezt csinálni, milyen egy óra, mire apósom leszólta hogy minek jár a gyerek sportolni? Felesleges az egész, ő se mozog 30éve mégis él és több pénze maradt(cukorbeteg és túlsúlyos 50évesen, fogai sincsenek már a szövődményektől, nem lát... no komment) és hogy hülyeség, aki egészséges az mindig hamarabb hal meg stb. a lányunk sírva mondta hogy haza akar menni. Férjem hiába szólt rá az apjára, csak mondta a magáét és nem is a balesetveszélyről volt szó, az nem is érdekelte hanem a mozgás maga. Persze felzaklatta és nem is akar menni hozzájuk, beszélni velük telefonon. Őszintén meg is értem!


2016. jún. 1. 15:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Nem, ez nem normális... Ez a vélemény nagyon aluliskolázott és primitív volt..
2016. jún. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Nem bizony, számomra érthetetlen, ennyi butaságot hogy lehet mondani egy unokának nem tudom.
2016. jún. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon primitív hozzzászólás volt tényleg, meg tudom érteni, hogy miért nem akar vele többet a lányod találkozni. Őszintén szólva nem is erőltetném rá ezek után, inkább ne tartsa/csökkentse a kapcsolatot a nagyapjával, minthogy ilyen nagyapja legyen.


Vannak ilyen beszűkült emberek, teljesen meg vannak gyűzűdve, hogy csak az ő fejükben felépített dolgok a valósak és univerzálisak mindenki számára, de persze az is lehet, hogy csak rajta veri le a frusztrációját, miután mélyen legbelül tudja jól, mennyire el-szta a saját életét ezzel. Akármi is az ok, a lényeg ugyanaz, jobb, ha nincsenek az ember környezetében.

2016. jún. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Én 16 éves lány vagyok. Egy éve gördeszkázom és úgy volt, hogy "áh úgyis megunja" de én imádom.

Ugyanez van itt is. Mamám azt akarja hogy abbahagyjam mert fiús, és hiába mondom hogy boldoggá tesz, csak mondja a magáét, meg hogy szégyenli hogy ezt csinálom, meg csalódott miattam.

Próbál minden lelki izémizét bevetni hogy abbahagyjam és nagyon elszomorít hogy nem örül a boldogságomnak.

Szerintem ez van. Próbáld a kislányt visszaterelni a helyes útra, és beszélgess el a nagypapával. Rosszindulatú viselkedés ez a részéről és sosem fogom megérteni az ilyen embereket

2016. jún. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem is beszélj az öreggel és mondd meg neki, hogy ilyen szöveggel csak megutáltatja magát. Ha azt akarja, hogy az unokája ne szeresse, akkor jó úton halad.


Mindenesetre nagyon maradi,iskolázatlan, szűk látókörű és járatlan.


A gyereknek meg mondd meg, hogy a nagypapát nem kell komolyan venni, öreg már és nem tudja, hogy mit beszél..

2016. jún. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

egyáltalán nem normális.. -.-

beszélj vele erről, a kislányt meg nyugtasd meg, hogy a nagypapája butaságokat beszélt


és tényleg nagyon jó a lovaglás, én is lovagoltam sokáig :)

hajrá ;)

2016. jún. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

Nem normális, nagyon nem. Három osztályt tippelek a nagypapának...


A lovaglás nagyon jósport. Elképesztő, hogy milyen kapcsolat tud létrejönni a ló és a lovas között.

2016. jún. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem nagyon lőttél mellé, 8általános és kőműves szakma de abba se dolgozik mert neki ne parancsolgasson senki, helyette gyárba soron dolgozik... Szerinte ő jobban megbecsült mint egy mérnök... Párom az és folyton leszólta, persze a fizetése és azért a rugalmassága hogy még azért ő választhat az ajánlatok között tetszik neki, ha kölcsön kell vagy segítség tudja kit kell hívni, bár párom annyira nem vevő erre, ezért is találkozunk ritkán, de egyre inkább ritka lesz ez... ;)

Nem tudom hogy melyik az oka hogy tudja hogy elcs*szte hisz 50évesen nem normális hogy egy bevásárlást nem tud végigsétálni lihegés nélkül és csal a vizsgálatokon vagy szimplán ez van a fejében.

Én úgy vagyok vele: pénzen nem lehet egészséget venni, addig költök rá amíg van és örömet nyújt ráadásul.

Imádom az érzést amit ad, nem enged a mindennapos dolgokra gondolni, órákig ebben a megkönnyebbülésben élek, valamint hogy együttműködök a lóval leírhatatlan és a lányunk is szereti hogy leköti a figyelmét, felszabadul.

2016. jún. 1. 17:28
 9/11 anonim ***** válasza:
90%
xD Amikor a hájgombóc mondja, hogy felesleges mozogni xD Ez egyszerre röhögséges és szánalmas. Egyáltalán nem normális. Az ilyenekkel nem szabad foglalkozni...
2016. jún. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
10%
a lovaglás drága sport nyilván ez a vita oka, egy tornacipőben futni sokkal olcsobb lenne
2016. jún. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!