Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim mindent a tanuláshoz...

A szüleim mindent a tanuláshoz kötnek?

Figyelt kérdés
Megkérdezem anyát, hogy elmehetek-e kozmetikushoz. A válasza nagyon egyszerű: majd ha javulnak a jegyeid! Apám dettó ugyanez: Apa, pénteken időpotom van körmöshöz. Apa válasza: Majd ha javulnak a jegyeid! És még nagyon sok példát tudnék mondani de egyszerűen mindent a tanulásho kötnek és már nagyon elegem van.

2020. febr. 26. 19:42
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
48%
Hát figyelj! A műkörmös egyátalán nem dontosabb mint a tanulás. Azt az időpontot le lehet mondani egyszer. De majd ha tíz múlva esetleg semmi se lesz belőled akkor ne csodálkozz. Amúgy ha ennyi problémád van anyádékkal akkor költözz el (ja, hogy valszeg nem dolgozol akk mindegy)
2020. febr. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
50%

Megint sok itt a megmondó ember, meg akik a leendő gyerekeik életeit fogják a maximalista stílusukkal tönkre tenni lelkileg és talán fizikailag is. Jó tanács: Csak mert neked nem sikerült, ne akard a gyerekre vetíteni hogy neki duplán sikerüljön :)


Egy szóval sem említette, hogy rosszak a jegyei. Lehet stabilan 4-es, vagy csak becsúszott pár 4es, de a maximalistáknak már ez is "rosszjegy". Ha tanulás helyett inkább megcsináltatja a körmét had tegye. Azzal hogy megtiltják ilyen idióta indokkal csak csinálni fog mást, talán rosszabbat. Korhoz és iq-hoz kéne kötni a gyik válaszadó lehetőségét, mert a Kádár-korszak tökéletes generációja nem tudja a határait.

2020. febr. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
27%
Persze, persze, és csúnya gonosz szülők nem engedik a négyes miatt hogy vakolja a pofikáját, meg műkarmokat csináltasson az ő zsebükre. Sajnos lassan már az a dicsőség a festett a képed, az lényegtelen hogy milyen jegyeid vannak. A kérdező szüle még normálisak, csak a kis nyafka ezt nem fogja fel.
2020. febr. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
37%

Agyon kozmetikázva a suliban a az iskola r*b@nca leszel, semmi több.


Milyen jegyeid vannak, amiket ki kellene javítani?

Ehhez van látható igyekezet?


Van saját (zseb)pénzed vagy a szépítkezéshez külön kérnél?


Hány éves vagy?

2020. febr. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
53%

Mindenki rátámadt szegény lányra, hogy tanulj, mert hülye maradsz. Okos dolog.

Legyetek büszkék magatokra.

Esetleg érdekel titeket az, hogy mit szeretne a kérdező ?

Van e esetleg kedvenc foglalatossága, mit gondol az élete további részéről ?

Nem lehet valakit egyetemre, diplomára kényszeríteni, ha csak egy olyan "alapvető" dolgot szeretne, amit a mai lányoknál szinte megszokott.

Mi köze van a tanulásnak a kozmetikushoz ?

Ilyen alapon a sampont is csak akkor engedélyezném, ha jobbak lesznek a jegyei.

Sok szülő észre sem veszik, hogy ezzel akkora károkat képes okozni, ami csak később fog visszaütni.


Mikor 14 éves voltam ,először szerettem volna elmenni a barátokkal diszkóba. Engem nem engedtek, a többiek mind elmehettek. Egy rakás problémám lett abból, hogy nem tudtam ugyanazokat a dolgokat tenni, mint a kortársaim.

Felnőttként én tudtam, hogy soha , de soha nem fogok elkövetni ilyen hibát.

Meg is van az eredménye.

A lány olyan szinten a barátom, hogy még az intim dolgokkal is hozzám fordul, nem az anyjához.

Többször beszélgettem vele, hogy mit szeretne az élettől és ehhez kell igazítani a tanulmányi eredményeket.

Ez a "majd, ha jobban tanulsz" típusú hozzáállás a szülő kudarca, nem egyéb. A saját gyerekedet zsarolod?

Milyen embernek tartod magad?

Én sokszor rákérdezek, hogy van e kedve beszélgetni általános dolgokról ?

Nem szemtől szemben, hanem az ágyon fekve és bámulva a plafont.

Fogalmatok sincs, hogy mi jár egy gyerek fejében, mert nem nyílik meg előttetek.

2020. febr. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
50%

12-es

Abszolút egyet értek.

Lehet, hogy én a kutyám lelkével többet foglalkozom, mint itt többek a saját gyerekükével.

2020. febr. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
13%
Ha később állni akarod magadnak ezeket a szarokat, muszáj leszel tanulni most... Gondolom nem prostit akarnak a lányukból, aki csak helyes testet nevel, aztán majd azzal keresi az amúgy sovány kenyerét az esze helyett.
2020. febr. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
79%

Összefoglalva:

Ha műkörmöd van és kozmetikushoz jársz, akkor prosti vagy.

Micsoda ész ?

Lásd kérdező, ha te is ilyen okos akarsz lenni, akkor tanulj ám.

2020. febr. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
67%

Kíváncsi lennék, hogy a támadó jellegű hozzászólók hogyan festenek?

Rágott köröm, elhízott hátsó, jó zsíros arcbőr.

Viszont egészen biztosan tanultak és mindenki vállalatvezető.

2020. febr. 27. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
76%
milyenek jegyeid ės most hånyadikos vagy ? ha rosszak akkor tėnyleg igazuk van szüleidnek .
2020. febr. 27. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!