Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megkértem anyámat, hogy mossa...

Megkértem anyámat, hogy mossa meg a kezét a vírus miatt, mikor megérkezett hozzám, kiakadt. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Anyám átjött hozzám hétvégén, de előtte bement egy csomó üzletbe is. Mikor megérkezett, ment is be a konyhába, hogy ő csinál magának egy kávét. Megkértem, hogy mossa meg a kezét, mielőtt bármibe belekezd, elvégre is járvány van, meg amúgy is szerintem tök alap, hogy ha jársz-kelsz a városban (főleg Budapesten), akkor otthon kézmosással kezdesz.


Anyám ugyan megmosta a kezét, de szappant nem volt hajlandó használni, utána kioktatott, hogy semmi bajom nem lesz, nem kapok el semmilyen vírust, csak riogatnak és amúgy is erős a szervezetem.


Utána láttam, hogy a cukrot úgy teszi a kávéba, hogy beletesz egy kanállal, megkóstolja a kanállal, majd mivel nem volt elég édes, azt a kanalat visszatette a cukorba és megint a pohárba és vissza a cukorba. Frászt kaptam, de ezért nem szóltam.


Na, de ezután egész nap a gúnyos megjegyzéseit hallgattam, hogy akkor én most nem járok sehova? Akkor én most átfertőtlenítek mindent? A kutyám bezzeg benn van stb.

Nem azt mondom, hogy a koronavíruson vagy bármi víruson parázom, de azért egy kézmosás vírus nélkül is alap. Mondtam is neki, hogy ha nem is halok bele, a munkából sem szeretnék kiesni semmi ilyen miatt egyetlen napra sem. Szerinte túlreagálom. Mit gondoltok, igaza van? Most kicsit elgondoldolkodtam, amiért szóvá tettem neki a kézmosást. Másrészt viszont azt gondolom, hogy ez csak alapvető higiénia és nem szőrszálhasogatás.



2020. márc. 8. 20:18
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
87%

érdekes, én anyámtól mindig azt hallgattam, hogy miután hazaértem mossak kezet, mert "összetapogattam a fél világot"


nem érdemes ezen kiakadnod

2020. márc. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
94%

Nem a vírus miatt, hanem alapvetően mindig alap nálam a kézmosás, amint hazaértem. Az én anyám is mindig megsértődik, ha rászólok, mert ő még pisilés után se hajlandó kezet mosni...

Szóval nem, nem jogos a kiakadása. Olyan, mintha megkérnéd, hogy vegye le a cipőjét, mielőtt bemegy a nappaliba és ezen megsértődne.

2020. márc. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
88%

Amikor nincs vírus, én akkor is "küldök" mindenkit kezetmosni.

Ez általában úgy néz ki, hogy ajtót nyitok, levetkőznek és nyitom a fürdő ajtót és onnan beszélek, hogy melyik törülközőt használhatják. Így automatikusan jönnek be és mossák a kezüket, de mégsem tűnik utasításnak.

A cukor miatt én tuti kiakadtam volna. Mondjuk én eleve benne hagyok egy kanalat, így egyértelmű, hogy azt kell használni.


Szerintem neked volt igazad.

2020. márc. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
86%

Mikor nincs semmi járvány, ha haza érek egyből megyek kezet mosni, még akkor is ha nem a városban járkálok, hanem pl kocsival megyek ismerősöknél vagy rokonnál. De ha meg még vásárolgatok is vagy valsmi akkor meg főleg. Annyi igénytelen ember van aki wc használat után se mos kezet, meg az orrát piszkálja, kezébe tüsszent meg hasonlók és utána kezdi el taperolni az árukat. Meg nem tudom hogy pl a bevásárló kocsik markolatát milyen gyakorisággal fertőtlenítik vagy egyáltalán tisztítják.

Szóval járvány nékül is ilyenkor alap dolog a kézmosás, alapból nem lehet tudni, hogy milyen redvás rühes ember után fogdostam meg dolgokat (persze azt is próbàlom kerülni, hogy mindent tapogassak). Meg már nem azért, de pl nyilvános wc használata során is sok mindent el lehet kapni és ez köztudott. Akkor akik ilyen igénytelenebbek és végig taperolnak mindent mi a garancia, hogy utánuk nem kapok el semmit??

Jobb inkább kezet mosni, fél perc az egész. De ha anyám ilyen igénytelen lenne én lehet megmondanám neki, hogy ide ne jöjjön többet, ha nem tud rendesen viselkedni. Te házad te szabályaid, meg mi az hogy még gúnyolódik?

2020. márc. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
24%
nincs igazad, mert bármikor máskor is el kellett volna küldened kezet mosni
2020. márc. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
90%

Én ha otthon vagyok is kezet mosok mielőtt a konyhában tevékenykedem.

Észre sem veszi az ember, de vakarózik, orrot fúj, otthon is telefont, távirányítót, bármit taperol.

Alap higiénia, hogy mielőtt ételhez nyúlunk, kezet mosunk.

2020. márc. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
69%
Bunko anyad.
2020. márc. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonymousreview60 ***** válasza:
87%

Anyád mosson kezet, és ne hőbörögjön.

Megnyalt eszközt nem teszünk vissza cukorba, szószba, ahogyan felébe harapott hasábburgonyát sem mértunk közös tálba.

2020. márc. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
85%

Anyuka!


Jelenleg országos járvány van influenza miatt. Emellett sars-cov-2 miatt felhívás van. Ezek a vírusok egy zsírréteggel védik az örökítő anyagaikat. 20 másodperces szappanos-vizes kézmosás fertőtlenít. Ez a jelenlegi helyzet miatt az orvosok ajánlása.

Ez nem pánik, ez ésszerű vedekezés.


Üdv, egy senki a netről

2020. márc. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 qkker1 ***** válasza:
33%

"Utána láttam, hogy a cukrot úgy teszi a kávéba, hogy beletesz egy kanállal, megkóstolja a kanállal, majd mivel nem volt elég édes, azt a kanalat visszatette a cukorba és megint a pohárba és vissza a cukorba. Frászt kaptam, de ezért nem szóltam."


A vírushiszti fölösleges, de ezért szóltam volna, utálom, ha használt kanállal nyúlkálnak a cukorban, vagy bármi más ételből úgy szednek!

2020. márc. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!