Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megkértem anyámat, hogy mossa...

Megkértem anyámat, hogy mossa meg a kezét a vírus miatt, mikor megérkezett hozzám, kiakadt. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Anyám átjött hozzám hétvégén, de előtte bement egy csomó üzletbe is. Mikor megérkezett, ment is be a konyhába, hogy ő csinál magának egy kávét. Megkértem, hogy mossa meg a kezét, mielőtt bármibe belekezd, elvégre is járvány van, meg amúgy is szerintem tök alap, hogy ha jársz-kelsz a városban (főleg Budapesten), akkor otthon kézmosással kezdesz.


Anyám ugyan megmosta a kezét, de szappant nem volt hajlandó használni, utána kioktatott, hogy semmi bajom nem lesz, nem kapok el semmilyen vírust, csak riogatnak és amúgy is erős a szervezetem.


Utána láttam, hogy a cukrot úgy teszi a kávéba, hogy beletesz egy kanállal, megkóstolja a kanállal, majd mivel nem volt elég édes, azt a kanalat visszatette a cukorba és megint a pohárba és vissza a cukorba. Frászt kaptam, de ezért nem szóltam.


Na, de ezután egész nap a gúnyos megjegyzéseit hallgattam, hogy akkor én most nem járok sehova? Akkor én most átfertőtlenítek mindent? A kutyám bezzeg benn van stb.

Nem azt mondom, hogy a koronavíruson vagy bármi víruson parázom, de azért egy kézmosás vírus nélkül is alap. Mondtam is neki, hogy ha nem is halok bele, a munkából sem szeretnék kiesni semmi ilyen miatt egyetlen napra sem. Szerinte túlreagálom. Mit gondoltok, igaza van? Most kicsit elgondoldolkodtam, amiért szóvá tettem neki a kézmosást. Másrészt viszont azt gondolom, hogy ez csak alapvető higiénia és nem szőrszálhasogatás.



2020. márc. 8. 20:18
1 2 3 4
 31/35 robi1980 válasza:
100%

"Nem azt mondom, hogy a koronavíruson vagy bármi víruson parázom, de azért egy kézmosás vírus nélkül is alap."


Csak ezt az egy mondatodat emeltem ki, mert nem akartam az egész kérdés alatti leírásodat.


Olyan reálisan látod a dolgokat, hogy nehéz is lenne kiegészítenem.


Sajnálom a helyzeted, hiszen az anyádról van szó. Én mindenesetre tennék egy (klóros)fertőtlenítőszeres lavórba vizet a bejárati ajtó mellé, s kötelező lenne belenyúlnia mindenkinek belépés után. - Értetlenkedők kedvéért: Állattartó telepen NEM CSAK fertőzésveszély idején, (pl. H1n1), hanem MINDEN nap ilyenbe kellett belenyúlnunk a telepre való belépéskor, plusz volt egy tálca, amibe bele kellett lépni a cipőtalp fertőtlenítésére.


Nem tudom, milyen gyakran látogat az édesanyád, de ha ilyeneket művel, akkor meg kellene vele mindenképp értetni, hogy a járvány lecsendesedéséig lehetőleg minél kevesebbet látogasson titeket. (Ez igaz fordítva is. ha Ő otthon így viselkedik, akkor ott is ki van téve fertőzésveszélynek a látogató.)


Sajnos sokan félvállról veszik ezt a dolgot. Olvastam a hírekben, hogy valakit étteremben kaptam el, pedig házi karanténban kellene lennie. Remélem példaértékű büntetést kap.

Én bevásároltam másfél hétre való kajával még a hét elején. Nem az árucikk-hiánytól tartottam, hanem éppen azért, minél minél kevesebbszer kelljen bemennem a városba, pláne, ha szélesedik a járvány. Konkrétan csak munkába megyek el itthonról, odabent szájmaszk (kötelező) + kézfertőtlenítés, ha hazaértem, szintén kézfertőtlenítéssel indítok.


Bízom benne, hogy nem lesz olyan a helyzet nálunk, mint az olaszoknál.

2020. márc. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:

Ezt a kérdést akkor írtam ki, amikor még nem eszkalálódott ennyire a helyzet. Anyám továbbra is bizonygatja, hogy a "sima" influenzában többen meghalnak, nem veszélyes ez annyira, csak vitamint kell szedni, fel van fújva, még osztogatja is a hülyeséget az interneten. :'(

Végtelenül szomorú vagyok emiatt.

2020. márc. 16. 09:16
 33/35 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben semmit nem tudsz tenni. Remélem nem betegszik meg mert jó eséllyel kórházba juttat valakit ha nem vigyáz. Legalább a te otthonodat tiszteletben tarthatná. Erről szerintem még beszélj vele.

#31 Tényleg nem vitatkozni szeretnék, de én vigyáznék a klóros fertőtlenítő szerekkel. Kerülni, hogy bőrrel érintkezzenek, illetve a szembe fröccsenjenek ahogy az a termékcímkéken is szerepel:

Lehetséges veszélyek az emberre és környezetére nézve:

Szembe kerülve: irritatív hatású

Bőrre kerülve: irritatív hatású

Belélegezve: érzékeny személyeknél köhögést idézhet elő.

Lenyelve: irritatív hatású, gyomor és bélrendszeri panaszokat, égő érzést okozhat.

Környezeti veszély: mérgező hatású a vízi élőlényekre

2020. márc. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
0%

A kérdezőnek teljes mértékben igazat adok.

Viszont nagyon lehangol egyesek illetlen jelzők használata az anyát illetően. Faragatlanság valaki anyját, még ha nem is értek vele egyet, mert bizonyítottan helytelen nézete van, alpári jelzőkkel titulálni!

Továbbá az is elgondolkodtat, hogy a sok válaszoló közül eddig csak egyetlen válaszoló lett 100%-ra értékelve... Egyesek talán éppen az előbb említett durva titulusok miatt adtak pirosat?

2020. márc. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Teljes igazad van.

Csúnya dolog illetlen jelzők használata egy "potenciális gyilkosra"

2020. márc. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!