Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megkértem anyámat, hogy mossa...

Megkértem anyámat, hogy mossa meg a kezét a vírus miatt, mikor megérkezett hozzám, kiakadt. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Anyám átjött hozzám hétvégén, de előtte bement egy csomó üzletbe is. Mikor megérkezett, ment is be a konyhába, hogy ő csinál magának egy kávét. Megkértem, hogy mossa meg a kezét, mielőtt bármibe belekezd, elvégre is járvány van, meg amúgy is szerintem tök alap, hogy ha jársz-kelsz a városban (főleg Budapesten), akkor otthon kézmosással kezdesz.


Anyám ugyan megmosta a kezét, de szappant nem volt hajlandó használni, utána kioktatott, hogy semmi bajom nem lesz, nem kapok el semmilyen vírust, csak riogatnak és amúgy is erős a szervezetem.


Utána láttam, hogy a cukrot úgy teszi a kávéba, hogy beletesz egy kanállal, megkóstolja a kanállal, majd mivel nem volt elég édes, azt a kanalat visszatette a cukorba és megint a pohárba és vissza a cukorba. Frászt kaptam, de ezért nem szóltam.


Na, de ezután egész nap a gúnyos megjegyzéseit hallgattam, hogy akkor én most nem járok sehova? Akkor én most átfertőtlenítek mindent? A kutyám bezzeg benn van stb.

Nem azt mondom, hogy a koronavíruson vagy bármi víruson parázom, de azért egy kézmosás vírus nélkül is alap. Mondtam is neki, hogy ha nem is halok bele, a munkából sem szeretnék kiesni semmi ilyen miatt egyetlen napra sem. Szerinte túlreagálom. Mit gondoltok, igaza van? Most kicsit elgondoldolkodtam, amiért szóvá tettem neki a kézmosást. Másrészt viszont azt gondolom, hogy ez csak alapvető higiénia és nem szőrszálhasogatás.



2020. márc. 8. 20:18
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
85%

Alap a kézmosás hazaérkezéskor. Már csak azért is mert elképesztően sok minden található pl egy busz kapaszkodóján akár van vírus szezon akár nincs.

A lenyalogatott kanállal visszanyúlni a cukorba meg undorító szerintem, még úgy sem csinálom hogy egyedül lakom...

2020. márc. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
87%

A rendszeres szappanos kezmosas alap dolog kéne, hogy legyen. Koronavirustol függetlenül.

Ha egy vendég nem tudja ezt tiszteletben tartani, akkor nem kell jönnie többet.

A te otthonodban a te szabályaid érvényesek.

Egyébként mikrobiologuskent dolgoztam egy darabig. Egy sima bevásárlásnál számtalan baci, vírus, szennyeződés kerülhet az ember kezére. Alap a kezmosas. Rengeteg hanyos-hasmeneses nyavajat is el lehetne kerülni kezmosassal. Nyilván az influenza és a koronavírus sem olyan ebben a szezonban, amit az ember el akarna kapni.

Lehet az én immunrendszerem erős és meg sem érzem, de közben lefertőzök 10 másik embert, akik viszont erős tüneteket fognak produkálni, esetleg bele is halnak.

Ezzel nem kéne szórakozni.

2020. márc. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:
Igen, nyilván koronavírus nélkül is alapdolog a kézmosás, nemcsak most, de anyámnak sosem volt ez fontos, így gondoltam, ha ezt is kihangsúlyozom, többet elérek. De mint kiderült, cseppet sem veszi komolyan, sem a kézmosást, sem a vírust, sőt még neki állt feljebb. Egész nap csak a cinikus megjegyzéseit hallgattam, meg hogy bezzeg a kutyám benn van, vele is kezet mosatok stb.
2020. márc. 9. 10:03
 24/35 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, lehet, hogy én megmondtam volna anyámnak, hogyha nem bír viselkedni, akkor mehet haza. Még megjegyzéseket tesz, és te vagy a hülye, te meg hallgatod?
2020. márc. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 Metionin ***** válasza:
85%
Figyelj a te otthonod, a te szabályaid, ha nem tetszik anyukának akkor ne menjen. Függetlenül attól, hogy igen, alap lenne a hazaérkezés utáni / főzés vagy evés előtti / wc utáni kézmosás, sokan nem teszik meg ami gáz, akkor is ha épp semmilyen járvány nincs.
2020. márc. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim válasza:
92%
Anyád egy idióta. Legközelebb nem engedném be.
2020. márc. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
67%
A baj ott kezdődik hogy meg kellett kérned! A legegyszerűbb és legjobb védekezés a gyakori alapos kézmosás és hogy nem nyúl az arcához előtte...
2020. márc. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
65%
Fú de utálatos anyád lehet ne haragudj! A kutyás beszólása tapló!
2020. márc. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
85%
Jézusom! Teljesen igazad van! A vírustól teljesen függetlenül mondom. Alapvető dolog a szappanos kézmosàs!!! Anyukàd meg nagyon okosnak hiszi magát. De kàr, hogy csak Hiszi...
2020. márc. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 qkker1 ***** válasza:
68%

"Ja, azt kapja. Attol a 0,0001 miligram nyaltol ami a cukorban marad, nem lesz baja, meg amugy se tud rola. "


Egy laza mozdulattal rádborítanám a kávét, ha meglátnám a cukorban a gömböket!

2020. márc. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!