Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megkértem anyámat, hogy mossa...

Megkértem anyámat, hogy mossa meg a kezét a vírus miatt, mikor megérkezett hozzám, kiakadt. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Anyám átjött hozzám hétvégén, de előtte bement egy csomó üzletbe is. Mikor megérkezett, ment is be a konyhába, hogy ő csinál magának egy kávét. Megkértem, hogy mossa meg a kezét, mielőtt bármibe belekezd, elvégre is járvány van, meg amúgy is szerintem tök alap, hogy ha jársz-kelsz a városban (főleg Budapesten), akkor otthon kézmosással kezdesz.


Anyám ugyan megmosta a kezét, de szappant nem volt hajlandó használni, utána kioktatott, hogy semmi bajom nem lesz, nem kapok el semmilyen vírust, csak riogatnak és amúgy is erős a szervezetem.


Utána láttam, hogy a cukrot úgy teszi a kávéba, hogy beletesz egy kanállal, megkóstolja a kanállal, majd mivel nem volt elég édes, azt a kanalat visszatette a cukorba és megint a pohárba és vissza a cukorba. Frászt kaptam, de ezért nem szóltam.


Na, de ezután egész nap a gúnyos megjegyzéseit hallgattam, hogy akkor én most nem járok sehova? Akkor én most átfertőtlenítek mindent? A kutyám bezzeg benn van stb.

Nem azt mondom, hogy a koronavíruson vagy bármi víruson parázom, de azért egy kézmosás vírus nélkül is alap. Mondtam is neki, hogy ha nem is halok bele, a munkából sem szeretnék kiesni semmi ilyen miatt egyetlen napra sem. Szerinte túlreagálom. Mit gondoltok, igaza van? Most kicsit elgondoldolkodtam, amiért szóvá tettem neki a kézmosást. Másrészt viszont azt gondolom, hogy ez csak alapvető higiénia és nem szőrszálhasogatás.



2020. márc. 8. 20:18
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
86%

Hát én nem tudom. Nálunk ALAPVETŐ dolog, hogy miután bárhonnan hazaértünk, azonnal kézmosás. De pl. ha hoz valamit a postás, vagy a futár, én azután is megmosom.


Semmibe nem turkálunk bele olyannal, amit már összenyalogattunk.


Anyudnak nincsenek meg az ilyen alap higiéniai dolgok? Nem csak az új vírus miatt kellene vigyázni, hanem egyébként is. Ráadásul influenza szezon van, hát annak az átvészelése sem egy majális.

2020. márc. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
85%
Fuuuuj, a megnyalt kanalat vissza teszi a cukorba. Ráadásul másnál. Ez undorító, a vírustól függetlenül. Kezet mosni is alap, ha hazaér az ember.
2020. márc. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
6%

A kezmosas alap, a kanalat viszont en is visszarakom a cukorba. (Nem hagyom benne, csak ugyanazt hasznalom amivel mar kevertem a kavet, megkostoltam, stb.) Mivel kaven kivul semmi masra nem hasznaljuk, nem zavar, ha kaves lesz a cukor.

Kezet mosni viszont nem tudom, miert olyan bonyolult, eleve egy varosban maszkalas utan siman olyan koszos erzete van a keznek, jol esik megmosni vegre otthon.

2020. márc. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó, és akkor ha jön vendég, a bandanyálas, már kávés cukrot teszi a saját kávéjába? Már ne is haragudj, de ez gusztustalan.


Kérdező: neked van igazad. Kézmosás városban mászkálás után alap, és a nyálas evőeszközt nem tesszük bele vissza a közösbe. A saját nyálad nem olyan undorító, mint másé, de aki visszateszi, az gondoljon bele, hogy a szomszéd nyálas kanalával enne-e... mert ez kb. ugyanolyan.

2020. márc. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
5%
15 Ja, azt kapja. Attol a 0,0001 miligram nyaltol ami a cukorban marad, nem lesz baja, meg amugy se tud rola. (De egyebkent nem szoktam kostolgatni a kavet mar sok eve, mert fixen ugyanannyi cukor megy bele es kesz :D)
2020. márc. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
84%
Anyukád elég igénytelen. A kézmosás is alaphigiénia meg az is, hogy semmilyen módon nem eszünk bele a közösbe. Ehhez vírus sem kell, de amúgy pont az ilyen emberek miatt terjed ennyire.
2020. márc. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
73%
Vírus dolgot fel se kellene hozni, akkor is alap a szappannal történő kézmosás mikor hazaérek, nálam. Aki hozzám jön, vagy magától tudja, vagy megkérem rá. A cukros dolod meg... én tuti hozzászóltam volna. Nálam ilyet "nem lehet" csinálni :)
2020. márc. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
75%

Hihetetlen, hogy mennyi buta, primitív nő van, akiktől távol áll a minimális higiénia is.

Sajnos anyád is ilyen, egy buta öregasszony.

2020. márc. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
41%
Blööe, én a cukros résznél juszt is provokáltam volna egy hányós jelenetet, mert ez prosztóság a javából.
2020. márc. 9. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
77%

Én készülődéskor, mikor hazament, a kezébe nyomtam volna a cukros dobozt, hogy: Ezt meg edd meg te, én nyálas cukrot nem eszem.

Amúgy én mikor hazaérek, az arcom is meg szoktam mosni, mert az is ki van téve mindennek.

2020. márc. 9. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!