Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Haragudhatok páromra ezért?

Haragudhatok páromra ezért?

Figyelt kérdés

Bőven középkorú hölgy vagyok,vannak betegségeim amikkel alapesetben sokáig el lehet élni.Már bejött Magyarországra ez a koronavírus,félek ha elkapom akár végzetes is lehet.

Páromnak és nekem nem közösek a gyerekeink.Az ő fia Budapesten egyetemre jár.Na most én úgy gondolom szólnia kellene fiának hogy ne jöjjön látogatóba mert esetleg mi is elkaphatjuk a vírust.Párom nem érti hogy gondolom ezt,én meg azt nem értem miért kockáztatja a bajt,amit pár hét fiával való kapcsolat szünettel el is lehetne kerülni.Hiszen ott az internet,telefon.Mit gondoltok erről?


2020. márc. 10. 14:07
1 2 3 4 5
 21/50 A kérdező kommentje:
Nem értelek titeket. A boltban ha elkerülöm azt aki tüsszent vagy köhög,plusz kézfertőtlenítőt használok nem olyan könnyű elkapni.De ha egy pesti egyetemista aki esetleg iráni diákokkal érintkezett összefogdos itthon mindent a lakásunkban és egy légtérben van hosszasan velünk akkor sokkal nagyobb a kockázat.Huszonéves nem is gyerek,el lehet pár hetet az apja nélkül is.
2020. márc. 10. 16:21
 22/50 anonim ***** válasza:
23%
Azért egy egyetemista, aki a párjával él már nem kisgyerek, aki sírva fakad, ha pár hétig nem találkozik az apjával. Pesten igenis nagyobb eséllyel fertőződet meg valaki, mint vidéken. Ezért fog elterjedni a vírus, mert mindenki félvállról veszi, ugyanakkor a kormányt szidjuk, hogy nem tesz semmit. Miért ne aggódhatna olyan valaki, aki jobban veszélyeztetett, mint mások, attól még nem lesz rossz ember. Nyilván a románok és a szlovákok is idióták, túlparázzák a vírust, Romániában mindössze 15 koronavírusos esetet regisztráltak, Szlovákiában eddig összesen 3-at, de mától bezárják az iskolákat és az óvodákat.
2020. márc. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
74%
Te is ellehetsz egy pár hetet a párod nélkül kérdező, hisz nem vagy kisgyerek..
2020. márc. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
46%
Szóval egy beteges vén csoroszlya vagy, aki undorító boszorkányként elmarja a pasijától a gyerekét. Én a pasi helyében inkább a koronavírust választanám, mint téged...
2020. márc. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
82%
Én budapesten lakom és nem rettegek, a férjem minden nap metróval (!) megy dolgozni, tudod a munkahelyén nem tolerálnák ezt a hisztériát. Egyetlen egyetem volt ebben érintett, az összes többin nincs koronavirusos eset, nem tudom pontosan hány egyetem és hány kar van budapesten, de olyan 50-100 közé saccolom. Az a véleményem, hogy szörnyen beszari vagy, itthon van 12 eset, a németeknél meg 1200, és nekik is be kell járni dolgozni.
2020. márc. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 A kérdező kommentje:

22-es szívemből szóltál.Én is úgy gondolom ha mindenki jobban odafigyelne a fertőződöttség elkerülésére akkor nem tartana ott a világ ahol.És igenis az idősebbekre vagy alap betegséggel rendelkezőre veszélyesebb.

21-es hogy gondolja hogy én legyek párom nélkül hiszen közös az otthonunk,vagyis ott lakom.

2020. márc. 10. 16:47
 27/50 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk az én lányom beteges, és férjem az Ausztriában tanuló lányát kérte, hogy most pár hétig ne találkozzanak. Nincs ebben semmi, a lányzó megértette, hetente beszélünk telefonon.

Nem tudom, miért kell a kérdezőt ekézni. Mit nem lehet azon megérteni, ha krónikus betegsége van. Más lenne, ha Pesten lakna/dolgozna, akkor lehet mondani, hogy édesmindegy, a metrón szedi össze a vírust vagy egy hazalátogató családtagtól. De így azért, hogy Nyírségben lakik, és eleve adott, hogy nemigen "jár arra" a vírus, hadd vigyázzon már magára. Egy huszonéves felnőtt gyereket ezzel még nem "mar el" az apjától. Az pedig undorító beszólás, hogy ő is elmehet otthonról. Azért tegyünk már különbséget: a férjének Ő a párja, a férje teljesen szabad akaratából választotta őt. Nem a gyerek marad az apjával az apa élete végéig, nem a gyerek fog gondoskodni róla öreg korában, hanem a feleség. Nagy baj van a fejekben, ha szerintetek a feleségnek kellene eltakarodni.

2020. márc. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
70%

27-es, szívemből szóltál. De hát ez a gyakori, mit is lehetne várni.

Amúgy pl. mi sem járkáltunk haza (150 km-re) a szüleimhez, amikor apám leukémiás volt, és pl. influenza járvány volt. Mert szar volt az immunrendszere, stb. Anyám kibírta addig nélkülünk és a kisunoka nélkül, mindenki tudomásul vette, nem is volt kérdés, hogy kíméljük a krónikus beteg családtagot. Ahol ez nem elemi dolog, ott nagy bajok vannak (és a lényeg szempontjából tökmindegy, hogy a felnőtt gyerek anyja vagy mostohája.) Családtag, és ennyi. Ha a saját gyereke lakna Pesten, akkor nyilván azt is arra kérné, hogy ne menjen pár hétig.

Itt totál hülye mindenki, vagy bevett szokás a kérdezőt fikázni?

2020. márc. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
80%
Én 7 hónapos terhes vagyok, Budapesten élünk, és minden nap BKV-val járok dolgozni. Járok boltba, piacra, plazába. Mindig van nálam kézfertőtlenítő és gyakran mosok kezet, illetve nem puszizkodok, csak a férjemmel. De senkinek se mondom így se, hogy ne jöjjön látogatóba. Amúgy meg tényleg nem értem, kérdező, a párod fia ugyanarra az egyetemre jár? Mert ha nem akkor felesleges hiszti csak, amit művelsz.
2020. márc. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
38%
Te beteg vagy :) le sem írom, amit akartam, mert még én szégyellném magam. De komolyan, gond van az agyaddal. Nem hölgy vagy, hanem egyszerű mint a faék.
2020. márc. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!