Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bátyám vette meg nyomott áron...

Bátyám vette meg nyomott áron Apám kocsiját és bűntudatból minden szervizét kifizetik neki?

Figyelt kérdés

1.5 millió forintért árulták, jött is egy fix vevő, a szerződés aláírása előtt hívták fel, hogy nem adják el neki, mert a bátyám kisírta magának hogy az övé lehessen. Mert ismeri a kocsit. 1 millió (!) forintért adták neki, mert családon belül nyerészkedni csúnya dolog. A kocsi valódi piaci ára ha rendbe van rakva, 2 millió forint, ennyiért vannak hahun. A 1.5 milliós vevő is tudta, azért vitte el, mert ért a szereléshez és 200-ból teljesen felújította volna!

Ami hibái vannak: féktárcsák-fékbetétek cseréje, olajcsere, polírozás, kormány és váltó bőröztetés. Ezen kívül hibátlan autó.

Miután átírták a kocsit, a Bátyám el kezdett sírni hogy minden pénze elmegy erre a roncsra és rossz vétel volt. Apám teljesen magába fordult hogy becsapta a saját fiát (!!!) és kiderült, hogy kifizette a 400 ezres javításokat szakszervizben!

Magyarul a bátyám vett tőle 600 ezerért egy 2 milliót érő autót. Jó kis deal. Nagyon idegesít, hogy így átverte őket és még ők sajnálják és kérnek tőle bocsánatot a “rossz autó” miatt. Szerintetek megmondjam nekik az igazat, szembesítsem őket?


2020. márc. 17. 09:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Igen
2020. márc. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nyugodtan szembesítsd őket, a bátyádtól meg eléggé paraszt húzás volt ennyi kihasználni a saját apját.
2020. márc. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%
Ennyire *
2020. márc. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
64%
És téged ez miért idegesít ? Szted apád hülye? Tudta mit csinál,csak neked furcsa.Nyeld le,ennyi,ez nem a te biszniszed volt.
2020. márc. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%

Ha valóban ér 2 milliót (esetleg többet), akkor miért 1.5millióért adták volna el, ha olyan nagyon jó vétel? Valamiért csak rá kellett költeni ezek szerint 400at is, meg később ki tudja milyen baja lesz, meg mi az amire a közeljövőben még költeni kell. Szerintem van amit nem mondasz el vagy pedig van amiről nem tudsz.

Minden esetre báttyádnak tudni kellett volna hogy mit vesz, ha annyira ért hozzá. Az hogy szüleid olcsóbban adták el neki az egy dolog, szerintem 500ezren egyik normálisabb szülő se izélt volna. De az hogy még ez után báttyád nyafog azt nem értem. Ha ért hozzá, akkor tudta hogy mit vesz és nem okoz meglepetést az állapota.

(Amúgy az is lehet, hogy rá költött még az 1 millión felül 600-700 ezret vagy többet, emiatt panaszkodott, csak szüleidnek végül 400at mondott.

2020. márc. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ne szólj bele inkább, mert gondolom neked sem hiányzik egy családon belüli csúnya vita.
2020. márc. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 szántóvető ***** válasza:
59%
minek?úgysem hinnének neked.jobb ha nem foglalkozol ezzel a történéssel.
2020. márc. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
66%

Miért,irigy vagy hogy nem neked adta oda? Ez nagyon úgy néz ki. Mit fáj neked hogy a bátyád és apád mit üzletel,az az ő dolguk. nyilván az öreg is tudta hogy a kocsi nem tökéletes,és valszeg még örül is neki hogy családban maradt és még pénze is lett belőle..nem ingyen adta oda.


nekem a nagyapám nem is fogadna el pénzt a kocsijáért,nekem akarja adni ingyen. majd hülye leszek azt mondani hogy nem kell,adja csak el 300-400 ért valami idegennek mert kb annyit ér.

2020. márc. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
92%
Családon belüli adásvétel mindig rosszul sül el.
2020. márc. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
65%

Valószínűleg apad sem hülye csak segíteni akart a fiának. A kérdés, csak az, hogy neked ez miért faj? Valószínűleg neked is megtettek volna. Ha nem az ment megint nem a Réka hibája.

Nekem jobban díjat volna ha tényleg 2 milliót ér az autó és masfelert idegen hét kerül.

A család már csak ilyen segítenek egymáson.

2020. márc. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!