Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kéne tennem ebben a...

Mit kéne tennem ebben a helyzetben? Anya nagyon ellenzi, hogy elköltözzek?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, elsőéves egyetemista és szeretnék felvételizni szakkollégiumba. A napokban megemlítettem itthon és anya teljesen kiborult, hogy én nem szeretem őket meg hogy amíg itthon lakhatunk, addig nem fogja engedni, hogy elköltözzünk. Olyan volt, mintha személyes sértésnek vette volna. Apa viszont nagyon támogató.

Hogy tudnám meggyőzni arról, hogy ez egy nagyon jó lehetőség? Nem csak plusz dolgokat tanulnék, hanem megspórolnék egy csomó utazást is.


2020. márc. 23. 07:43
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Szerintem alapvetően nincs azzal baj, ha valaki otthon él, amíg tanul vagy akár tovább, ha amúgy otthon minden rendben van és jól megy az együttélés. Én például nagyon szívesen maradtam volna otthon, de mivel nem volt más lehetőségem így kollégiumba kellett mennem az egyetem miatt. Viszont az már gond, ha a szülő nem látja be, hogy milyen előnyökkel jár a költözés és mitől fosztaná meg a gyerekét, ha nem támogatja. Szóval pl. az én helyzetemben is ez azt jelentette volna, hogy nem tanulhatok tovább... Ugyanúgy nálad, a szakkoli is egy nagy lehetőség, amit kár lenne kihagyni. Alapvetően a szakkoli ugye nem arról szól, hogy egy szimpla kollégium, sokszor nem is jár bentlakással stb.,, hanem plusz foglalkozásokról, kutatásról, előadásokról és ebből nagyon sokat lehet profitálni. Szerintem ebből a szempontból célszerű ezt megközelíteni.
2020. márc. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
57%

A jövődről van szó.

A túl sok utazás a tanulástól elvett idő és sok pénz.

2020. márc. 24. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!