Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Volt valaki hasonló helyzetben...

Volt valaki hasonló helyzetben? Hogyan állítottátok le a szülőket?

Figyelt kérdés
Volt egy rövidebb kapcsolatom, és gondolom a szüleim megyzokták, hogy munka után sokszor a párommal voltam, amivel nem is lenne gond. De már nem vagyunk együtt, így feltűnt nekik, hogy nem járkálok el, viszont a témát nem hoztam fel, hiszen nem volt komoly, akkor miért is jelentsem be, hogy vége. Édesapám a héten egyik nap nagyon kedvesen, megkérdezte minek jöttem haza, miért nem mentem oda és mondta a falu nevét, mondtam neki, hogy nem mentem, holnap sem megyek és gondoltam levan zárva. Nos este megint megkérdezte, hogy miért nem megyek, majd elkezdett olyanokat mondani csúnya hangnemben, hogy megérte oda bármit is vinni, meg hogy már nem megyek oda. Egyrészt nem értem miért kell így beszélni, mert a párommal egyáltalán nem haraggal váltunk el, jóban maradtunk. Másrészt nem gondolom, hogy el kell számolni azzal, hogy együtt vagyunk, nem vagyunk miért nem vagyunk.
2020. febr. 15. 08:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a közeli hozzátartozóidtól ne vedd tolakodásnak, hogy érdeklődnek felőled... Sosem beszélgettek?
2020. febr. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez a varázsige: Nem megyek többet oda, mert már nem vagyunk együtt, de nem szeretnék erről beszélni.
2020. febr. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
röhej, hogy már ez is titkos infó, hogy szakítottál. Miért nem lehet elmondani, hogy vége?
2020. febr. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmiről nem kell beszámolnod, de nem is kötelező a szüleiddel laknod, elfogadni és élvezni az általuk nyújtott előnyöket, ha annyira nem érdemesíted őket, hogy benyögd EGY szóval, hogy szakítottatok.

Mondjuk nem tudom, hogy miket hordtál a "rövid kapcsolatodhoz", de azt nyilván otthonról vitted el, ha tudnak róla.

2020. febr. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

"Hogyan állítottátok le a szülőket?"

Sehogy, mert én normális vagyok!

Lehet, hogy pont az esett volna rosszul, ha látom, hogy leszarják mi van velem. Te nem szoktál rákérdezni, ha nálatok valami megváltozik, ami addig rendszeres volt?

2020. febr. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

"Édesapám a héten egyik nap nagyon kedvesen, megkérdezte minek jöttem haza, miért nem mentem oda és mondta a falu nevét, mondtam neki, hogy nem mentem, holnap sem megyek"

Tehát a miértre nem válaszoltál.


"és gondoltam levan zárva"

Ő meg úgy gondolta, hogy nincs lezárva, ezért vette elő újra a témát.


"este megint megkérdezte, hogy miért nem megyek, majd elkezdett olyanokat mondani csúnya hangnemben, hogy megérte oda bármit is vinni, meg hogy már nem megyek oda"

Mert nyilván megint nem válaszoltál neki a miértre. Mégis mit vársz tőle? Gondolatolvasó hírében áll?


"nem értem miért kell így beszélni"

Mert a saját gyereke nem hajlandó kommunikálni vele, és ez kiakasztja.


"a párommal egyáltalán nem haraggal váltunk el, jóban maradtunk"

És ezt neki honnan kellene tudnia?????


"nem gondolom, hogy el kell számolni azzal, hogy"

Ő tudja, hogy így gondolod? Lehet, hogy egyetértene veled, és egyáltalán nem várna elszámolást, ha egyáltalán hajlandó lennél végre szóba állni vele is, nem csak itt, velünk, idegenekkel.

2020. febr. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Hát,mi a családban szoktunk beszélgetni, úgyhogy eszemben sem lenne ilyesmit eltitkolni.
2020. febr. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

nem attól vagy nagy felnőtt hogy nem mondasz el semmit.

úgy viselkedsz mint egy hisztis kamasz kb

2020. febr. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
25%

"Tehát a miértre nem válaszoltál."


Oké, a "miért"-re nem válaszolt. Viszont normális szülő azért nem úgy kérdezi meg (még ha bármilyen kedvesen is), hogy "miért jöttél haza, miért nem mentél Akármifalvára."

Nekem a kérdésfeltevés is fura.

2020. febr. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Elhordtál ezek szerint dolgokat a szüleidtől a pasidnak. Nem csodálom, hogy nem tetszik nekik.
2020. febr. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!