Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám nem engedi, hogy...

Anyukám nem engedi, hogy vezessek, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Több mint egy hónapja van meg a jogosítványom, de anyám nem engedi, hogy használjam. Csak vele meg a párjával vezethetek, ami már kezd idegesítő lenni, mert ez eddig 3x történt meg. Nem enged sehova egyedül, úgy könyörögtem ki, hogy a falunkban a másik utcában lakó tatámhoz elmehessek egyedül, anya barátja mesélte is, hogy milyen pánikot nyomott le otthon, míg én oda voltam. Minden barátomnak van már jogosítványa, őket is az első pillanattól fogva engedik egyedül menni, nagyon irigylem őket. Most üresek az utak is, kértem, hogy a városba behozhassam faluról az autónkat, hallani sem akar róla. Neki is van jogsija, de fél vezetni, olyan idegesen vezet mindig (városban egyáltalán nem mer) és én nem akarok ilyen lenni, de ezzel csak elveszi az önbizalmamat és a tudásom is csak kopik, de ezt nem hajlandó megérteni. Pont most, hogy nincs nagy forgalom a városba, tudnék kicsit gyakorolni, végigjárni néhányszor az általam használt utakat, felmérni a terepeket, de nem... a legjobb érve az, hogy én vagyok az egyetlen gyereke. Kezd már nagyon frusztrálni és elszomorítani ez.

2020. márc. 24. 19:32
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
82%
Valószínűleg félt, mert gyakran azt látni, hogy a friss jogsis fiatalok menőznek, aztán feltekerednek az első fára. Pár éve volt is terv próbajogosítványra, és annak pont az lett volna a lényege, hogy 1 évig csak felügyelettel lehetett volna vezetni.
2020. márc. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem légy sokkal sokkal türelmesebb.

Egy friss jogsi nem azt jelenti, hogy tudsz vezetni.

Kell egy kis idő, mire rutinná válik. Majd megenyhülnek, mikor napról napra azt látják a vezetési stílusodon, hogy biztonságosan vezetsz.

Én is sokáig úgy vezettem, hogy mindig volt ott egy tapasztaltabb sofőr. Ez idő alatt is követtem el hibákat.

2020. márc. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
66%
nem akarja, hogy összetörd az autót.
2020. márc. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, nekem engedte volna az apukám, de én nem akartam, féltettem az ő autóját


Jogsi után 2 évvel lett saját autóm, onnantól kezdve vezettem szinte minden nap.

2020. márc. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
36%

Nézd el nekem, szabadszájú vagyok. Viszont anyád pontosan az a fajta antitalentum, aki már önmagában is veszélyt jelent a közlekedés más, még élő résztvevőire, azzal pedig, hogy ezt rád is rád erőszakolja, csak még tovább ront a helyzeten. Neki nem szabadna jogosítvánnyal rendelkeznie, de gondolom jattos volt a vizsgabiztos, mint szinte mindig. Ezt viszont nehogy mondd neki, mert akkor egyből nem ez lesz a legnagyobb bajod, hanem a lakhatás.


Amit tehetsz, az az, hogy minél előbb szabadulsz otthonról. Felesleges győzködni, harcolni, úgysem lesz haszna, ha meg otthon maradsz, és veszel saját autót, a kulcs dugdosása megint csak cirkuszhoz fog vezetni. Ha kapsz ösztöndíjat, az már egy jó kiindulási alap ehhez, de kéne valami munka is. Ha mást nem, állj be Mekisnek. Sokan lenézik az ottaniakat, de ezzel nem kell foglalkozni, épp úgy komoly, kétkezi munkát végeznek, és annyit össze lehet szedni, hogy fussa valami albérletre. Aztán ahogy lesz rendes munkád, jöhet a saját autó, amivel arra és akkor mész, amerre és amikor jónak látod.


Még valami. Eleinte valami olcsó autót vegyél, ami bár műszakilag rendben van, nem kár érte. Hisz míg nincs rutinod, jó eséllyel lesznek kisebb-nagyobb hibáid, így ha mást nem, néhány horpadást, karcot kapni fog az autó. Aztán pár év múlva már olyat veszel amilyet akarsz.

2020. márc. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 Savlekotő ***** válasza:
0%
Jogsi pénz helyett már rég nem laknék velük.. Jogsidat dobd kukába előttük,mert ez kb annyit ér.. Pont ezért menekültem el faluról,pedig már én is vén vagyok..
2020. márc. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
78%

nem értem, hogy miért kell ezen ennyire fent akadni

szerintem teljesen normális, hogy féltenek és nem engednek MÉG egyedül vezetni


hiába vezettél le min. 30 órát oktatóval, az teljesen más

egyrészt mert ott ha muszáj lett volna, bele tud nyúlni az oktató

másrészt ez egy teljesen másik autó, még ha ugyanolyan márka, típus, akkor is lehetnek kisebb eltérések


és hidd el, egyáltalán nem normális az, hogy valaki megkapja a jogsiját és az 1. alkalommal teljesen egyedül mehet el vezetni...ott nagyon felelőtlen a szülő és a gyerek is


amikor nekem meglett a jogsim (Junius), akkor kb szeptemberig MINDENHOVA úgy mentem, hogy barátom mellettem ült (neki kb 3 éves a jogsija és elég sokat vezetett)

1x mentünk el úgy valahova, hogy ő motorral jött utánam, ezzel ki tudtuk küszöbölni azt, hogy a seggembe jöjjenek és ledudáljanak vagy ha valami gáz lett volna, tudtam, hogy nem vagyok teljesen egyedül

mert igazából amikor mellettem ült, akkor is max a kormányba tudott belenyúlni, másba nem nagyon, max szóban tudott javasolni 1-2 dolgot



azt megértem, hogy anyukáddal nem akart vezetni, de akkor esetleg kérj meg egy olyan családtagot/családi barátot, akinek már van tapasztalata, hogy menjen el veled gyakorolni és akkor te se leszel egyedül, anyukád se fog aggódni és egy idő után kisebb-nagyobb utakra elmehetsz egyedül

2020. márc. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
46%
Vegyél egy 50 köbcentis kétkerekűt, az kitelik. Kérdezz körbe, nézz videokat és olvass, hogyan ne kerülj vele tolókocsiba.
2020. márc. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
32%

Én is voltam így. Meglett a jogsim, teszem hozzá, kifizették a szüleim, fülem botját sem mozdítottam meg érte, megjött a papír, nem vezethettem mert nincs tapasztalatom, jó, kibírtam egy hétig, családba volt egy lepukkant senkinek nem kellő, lejárt műszakis Swift, hívtam egy kontaktom, aki leműszakiztatra a kocsit, olyan ocsmány volt, hogy én fújtam át a képek miatt (fék-futómű oksa volt nyugi ) aztán azon szenvedtem pár hónapig, amíg meg nem tudta Apa, hogy egy egyébként ocsortány állapotú kocsival járok naponta suliba. Azonnal elvette a kulcsokat, odaadta cserébe az Ő autóját mert vett másikat, mondta, hogy bizonyítottam , meg azt is, hogy minden áron vezetni akarok. Na, aztán azzal jártam, most 3 évet tovább lépek, érettségi "ajcsi" lett volna egy másik autó, kb. fél millió értékbe, én mondtam, helyette a ce jogsit csinálnám meg. Jó. na, most 4 év után megvan, képzeld, na miért nem dolgozhatok vele? Nincs tapasztalatom. oppá, ja targonca papírom is van, de nincs tapasztalatom. Senki nem áll velem szóba.

Ebből egyrészt sajnáltatni akartam magam, másrészt meg ha Somogyban laksz én egy ideig ráérek, ha gondolod összefuthatunk, vezetheted a kocsit :) .

2020. márc. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
79%
Vedd el tőle a vezetés jogát és majd meglátja mennyire jobban vezetsz mint ő. És utána inkább csak azt akarja hogy te hurcoljad mindenhova. Nálam így volt.
2020. márc. 25. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!