Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám nem engedi, hogy...

Anyukám nem engedi, hogy vezessek, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Több mint egy hónapja van meg a jogosítványom, de anyám nem engedi, hogy használjam. Csak vele meg a párjával vezethetek, ami már kezd idegesítő lenni, mert ez eddig 3x történt meg. Nem enged sehova egyedül, úgy könyörögtem ki, hogy a falunkban a másik utcában lakó tatámhoz elmehessek egyedül, anya barátja mesélte is, hogy milyen pánikot nyomott le otthon, míg én oda voltam. Minden barátomnak van már jogosítványa, őket is az első pillanattól fogva engedik egyedül menni, nagyon irigylem őket. Most üresek az utak is, kértem, hogy a városba behozhassam faluról az autónkat, hallani sem akar róla. Neki is van jogsija, de fél vezetni, olyan idegesen vezet mindig (városban egyáltalán nem mer) és én nem akarok ilyen lenni, de ezzel csak elveszi az önbizalmamat és a tudásom is csak kopik, de ezt nem hajlandó megérteni. Pont most, hogy nincs nagy forgalom a városba, tudnék kicsit gyakorolni, végigjárni néhányszor az általam használt utakat, felmérni a terepeket, de nem... a legjobb érve az, hogy én vagyok az egyetlen gyereke. Kezd már nagyon frusztrálni és elszomorítani ez.

2020. márc. 24. 19:32
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Azzal azért maximálisan nem értek egyet, hogy nem lehetne anyukámnak jogosítványa... nagyapám oktató volt, jól vezet anya, egyszerűen csak a volt párja autóbalesetben halt meg és ezért retteg ennyire a vezetéstől, mivel ő is az autóban ült.
2020. márc. 25. 11:49
 22/31 A kérdező kommentje:

Elköltözni pedig nem akarok, mert nagyon szeretem az anyukámat, jól megvagyunk ketten és ezzel a kérdéssel nem azt akartam elérni, hogy szidjam őt, egyszerűen csak arra keresek választ, hogy hogy bizonyíthatnám be neki, hogy a félelme alaptalan, hogy megbízhat bennem ebben a tekintetben is. Tényleg nagyon szeret engem és ez a múltbeli traumája a leginkább mérvadó ebben az egészben.


Apukámmal még nem vezettem egyébként, de nagyon jó lenne, mert minden kategóriára megvan a jogsija és buszsofőr, ritkán találkozunk, de a nagybátyámmal igen, aki szintén oktat, ő is azt mondta, hogy ügyes vagyok, csak nyilván még teljesen máshogy vezetek, mint egy tapasztalt, ami nem hiba, csak gyakorlat kérdése. Épp ezért lenne (szerintem) jó, ha most az üres városban bejárhatnám néhányszor azokat az utakat, amelyeket majd rendszeresen használok. Lány vagyok egyébként, tehát nem vagyok az a kihívásokat kereső, túltengő egyed, aki mindenképpen meg akarja mutatni, hogy ki a fszagyerek, meg óvatos is vagyok.

2020. márc. 25. 11:58
 23/31 anonim ***** válasza:
74%

Velem is ilyen anyám. Az egész jogsit ő fizette, de félt engem.


Nekem ebből elegem lett, a járvány kezdetéig nagymamámmal járkáltam el hetente-kéthetente gyakorolgatni.

Ha olyan van, hogy pl ki kell ugranom a boltba, mehetek egyedül is, ő meg pl otthon marad főzni.


Ha anyám erre rájönne, patáliát csapna, de most egyelőre így tudjuk megoldani, hogy azért legyen is némi gyakorlatom.


F

2020. márc. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
50%

#23

Ja igen, nagyimnak meg anyámnak is van saját autója.

2020. márc. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Írják itt többen, hogy azért nem vezethet, mert hiába van jogsija, nincs még gyakorlata, tapasztalata. Mondjátok már meg, hogy a búbánatban szerezzen tapasztalatot, ha nem hagyják vezetni?? És ne jöjjetek itt azzal, hogy "majd a saját kocsidat akard vezetni"! Nevetséges és hülye érvelés. Véleményem szerint egy normális szülő a gyereke javát akarja és azt, hogy minél könnyebben boldoguljon, ebben pedig a mai világban az autóvezetés is fontos tényező, és minél hamarabb gyakorlatot szerez benne valaki, annál jobb.
2020. márc. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jó lehetőség most gyakorolni, de inkább valaki üljön melletted (így anyukad is megnyugszik), igazából érdemben úgyse nagyon tud belenyúlni, max szóban tud 1-2 tanácsot adni, ugyanúgy te fogsz vezetni, de így mégis biztosabb
2020. márc. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy jártam.

Nem vezettem, amíg tanultam.

Utána munka mellett vettem kocsit, fent tudtam tartani és az égvilágon senki nem szólhat bele, hogy ne vezessem. Nem mondom, hogy jogos amit csinál, de ez van. Ha saját autód lesz nem fog tudni beleszólni

2020. márc. 26. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
23%

Engem engedtek vezetni de mindig tankolnom kellett bele 2x annyit kb mint amennyit fogyasztott.

En vettem magamnak sajat autot.


Azt nem kenyszeritheted ki hogy a sajat autojukat engedjek vezetni.

2020. márc. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim válasza:
100%

Eleinte csak úgy mehettem, hogy anyukám mellettem ült. De még a mai napig szinte mindig kapaszkodik, mert hogy "agresszíven" vezetek. Nem igazán értek vele egyet, de mindegy. Hiába lehetett volna menni 90-nel lakott területen kívül, folyton mondta, hogy ne menjek többel mint 70.

Elég sokat nyavajogtam, hogy szeretnék vezetni és először akkor mehettem egyedül, mikor senki nem bírt volna engem "átfuvarozni". Viszont ha nővéremmel mentünk vakahova, mellette se engedték. De vagyok olyan viszonyba tesómmal, hogy átengedte a kormányt, s hála neki mellette vezettem először este meg ködben...Mi is folyton kampányoltunk a mellett, hogy lehetetlen tapasztalatot szerezni, ha nem engednek vezetni. Titokban tartottuk ezeket a km-eket, de sejthették, mert nem könyörögtem olyan sokat nekik.

Azóta(fél éve van jogsim), mehettem egyedül, s ha nem jön velünk apukám, akkor én vezetek, mert nővérem és anyukám is belátta, hogy igazából ők nem is (én viszont igen) szeretik és élvezik a vezetést.

2020. márc. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
100%
#29 Ja és a megállapodás, hogy úgy vihetem az autót, ha tankolok bele, ill. ha bármi történne, én fizetném az alkatrészeket.
2020. márc. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!