Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sok apa a lánygyereknek miért...

Sok apa a lánygyereknek miért nem örül?

Figyelt kérdés

Van olyan aki szinte belebetegszik hogy nem fia született, a lányára úgy tekint mint valami kötelezően ellátandó dologra, de akár egész életében nem akar érzelmileg közel kerülni a saját lányához.


Nem beszélget vele, csak a kötelező anyagi dolgokkal ellátja mint ahogy a kutyának is enni kell adni. És ordítva elhajtja a lánya udvarlóit.


És ennyi a lányával a kapcsolata.


Hogy lehet ilyen apának lenni?



2020. márc. 28. 14:45
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
76%

29: "na ès gyerek lett vagy lány?"


Én úgy gondolom, hogy ők a "gyerek" szót a fiú szinonimájaként használják (mint ahogy az "ember" szónál is férfira gondolnak). Tehát ez egy szimpla nyelvhasználati kérdés, nem érdemes belőle elvi kérdést csinálni.

2020. márc. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
55%

"Fiú lesz vagy abortusz?" hogy az ismert filmből idézzek.


Egyébként nem garancia, hogy amikor kicsiként örül az apa a lánynak, akkor nagyként is fog. Engem apám kábé ovis koromban szeretett utoljára. Amióta kinyílt a csipám, azóta nem is volt jó viszonyunk, minél nagyobb lettem, annál kevésbé. Szerintem azt hitte, hogy majd a lánygyerek nyugodtabb lesz és szófogadóbb, engedelmesebb, aztán arculcsapta a valóság. Sokaknál lehet, ez is benne van, babaként még ugye nem jön ki a személyiség olyan nagyon, de akkor meg nagyon sok apa nem foglalkozik a gyerekkel a már említett "nem tud vele mit kezdeni" címszóval, és egyszerűen nem alakul ki az a fajta szoros kötődés, ami átlendítené a nehéz, csalódásokkal teli időszakokon.


A férjem viszont nagyon örül neki, hogy kislányunk lesz, mielőtt még tudtuk volna a baba nemét, akkor is volt benne egy enyhe preferencia a lány irányába. Viszont a jövendő udvarlókat én sem irigylem, két igazán magas elvárásokkal rendelkező szülő áldását kell majd elnyerniük, ha azt akarják, hogy jóban legyünk :D De remélem tudjuk majd úgy nevelni a lányunkat, hogy ne legyen gond a párválasztásával. Belém is belém tudtak nevelni egy olyan értékrendet, ami startból kizárta azokat a srácokat, mint akik az egyik válaszoló leírásában szerepeltek.

2020. márc. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
9%
Bennem fel se merül a jövö udvarló, hülyeség, a lányom feküdjön le akivel akar, úgy nevelem, hogy csak hollywoodi színészekkel kavarjon. Sokkal gázabb, ha fiamnak látnám a darabokra tört szívét megállás nélkül, majd a csajok miatt alkoholista és öngyilkos lesz. Szóval inkább lányt akarok. Az meg az ö dolga, mit csinál.
2020. márc. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:

# 32


Az elvárásaitokat részletezd kicsit a leendő udvarlókkal szemben, kíváncsi vagyok!

2020. márc. 30. 07:37
 35/35 anonim válasza:
Itt annyira sok a f**z igen barbizzon lovazzon kutyázzon ahogy az anyuka a fiával autózik az én apám amikor megszülettem nem tudta mit csináljon velem anya és amam segítetgek neki hogyan legyen "lányos" apuka remélem értitek és kb 3 hónapos koromra már teljesen átalakult azóta is imádjuk egymás és nincs nap hogy ne beszéljünk videhívásozunk a szüleim elváltak3 éves koromban de akkor is minden hétvégén nala voltam mindig programoztunk kutyánk volt korcsolyázni is ő tanított meg 4 évesen.
2020. ápr. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!