Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális dolog az, hogy a...

Normális dolog az, hogy a virus miatt a szüleim, kb. megtiltottak nekem mindenféle társas kontaktot?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, nem házibulizni akarok egy húsz fős társasággal, csak nekik az is baj, ha beülök a kocsiba a baratnőim mellé, és elmegyek hozzájuk pl. kavézni, beszélgetni. Kialakukóban van egy új párkapcsolatom, de szabalyosan tiltanak a sráctól, mellé se ülhetek be az autóba, szigorúan csak szabadban talalkozhatunk, megtartva a távolságot. Szüleim nem veszélyesztetett korosztály, és még csak betegségük sincs. Viszont én kezdek becsavarodni, jelenleg a munkahelyemen is zárva, és nálunk nincs home office.

Szégyellem, hogy 23 évesen ezt kell átélnem.


2020. ápr. 15. 12:55
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
90%

"az is baj, ha beülök a kocsiba a baratnőim mellé"

OMG! Igy van, zsúfolódjatok össze többen egy kis zárt térben.... XD

Az ilyen retardáltak miatt fogunk megküppedni itthon a 4fal között nyáron is. Komolyan ennyi eszed van 23évesen?!?!?!

2020. ápr. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
89%
Felelősségteljesen gondolkodnak. Én is 23 vagyok, nem járok kávézgatni a barátnőimmel, pedig hianyoznak hidd el. Nem járok iszogatni a haverjaimmal, nem megyek moziba, nem megyek parkokba, nem járok edzeni, döglök otthon. A skype-ot tudom javasolni, most ezt ki kell bírni.
2020. ápr. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
15%
Én csak abból a szempontból tartom ezt hülyeségnek, hogy valahogy mindenki a másiktól fél, mintha csak a másik fertőzhetne meg és kizárólag akkor, ha az az érintkezés nem felel meg a kijárási korlátozás szabályainak.... Szóval, ha a mi családunkból legalább egy ember eljár dolgozni, eljár boltba, eljár sétálni, eljár körmöshöz és végigtaperolja a kilincseket, a bevásárló kocsit, mászkál az emberek között, találkozik ezzel-azzal stb., akkor ez aztán szuper és semmi kockázatot nem hordoz magában. Ha pedig ezen kívül valaki találkozni akar kettesben egy barátjával vagy a párjával stb., aki vagy akinek a családja nagy valószínűséggel ugyanúgy eljár dolgozni, eljár boltba, eljár sétálni, eljár körmöshöz (ami egy kisebb városban nem is jelent nagy variációkat) és a többi, akkor az maga a fertő és ketten elpusztítják az egész világot. Szóval én teljesen megértem, ha valaki szerint elővigyázatosnak kell lenni és oda kell figyelni egymásra stb., de amíg az ember nem zárkózik be a lakásába 0-24, át sem lépve a küszöböt...addig én megmondom őszintén, hogy túlzásnak tartom azt a (sok esetben szerintem már) hisztit, ami a “maradj otthon” körül megy.
2020. ápr. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
88%

13


Ez a kapcsolatbalépés minimalizálásáról szól. Nyilván mindenki nem zárkózhat be, nem állhat le az atomerőmű, kell a kórház, mentő, tűzoltó stb. A cél az, hogy csak a legszükségesebb érintkezés és találkozás legyen, amibe nem fér bele pl. a barátnőkkel kávézás, mert az a közösség számára nem elengedhetetlen. Nyilván közel sem biztos, hogy ott fertőződik meg valaki, de ha mégis, akkor az egy úgymond felesleges és kikerülhető fertőződés lett volna.

2020. ápr. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
79%
Ha mindenki kibírná hogy ne lófráljon feleslegesen, nagyon rövid idő alatt vége lenne az itteni járványnak de neem, muszáj feleslegesen menni, csoportosulni.
2020. ápr. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
83%
13: Miután végigtaperoltad a kilincset és a bevásárló kocsit, moss kezet és fertőtleníts mindent, amit kézmosás előtt megfogtál, beleértve a vásárolt árucikkek csomagolását is. Ha el kell járnod dolgozni, figyelj ott is a kézmosásra, fertőtlenítésre és a távolság betartására. Körmöshöz ne menj, az nem létszükséglet, oldd meg otthon ideiglenesen úgy, ahogy tudod. Ha találkoznod kell valakivel, tarts távolságot. Ennyi, így sem zárható ki teljes mértékben a fertőzésveszély, de nagy felelőtlenség úgy hozzáállni, hogy hát úgyis kell menni ide-oda, akkor már miért ne találkozhatnál a barátoddal stb. Ez bagatellizálás, nem elővigyázatosság.
2020. ápr. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
84%

Az a baj, hogy nem az ilyen felelőtlenek halnak meg aztán, hanem a vétlenek.

Aztán jön, hogy "ki gondolta volna", meg "úgysem lehetett elkerülni" - hát nem, egy fenét!

2020. ápr. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
82%
Sztem nem véletlen h a szülei szefósként kezelik.....
2020. ápr. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
6%
Felnőtt vagy, beülsz a kocsiba / elmész tömeg közlekedéssel és találkozol a barátoddal, barátnőddel. Feltételezem egészséges vagy, ha ők is azok, nem köhögnek, tüsszögnek, nincs miért aggódnod. Kész hisztérikus pánikolás megy az otthon maradással.
2020. ápr. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem meg az a nem normális, hogy 23 évesen ennyi eszed van, hogy a szüleidnek kelljen tiltani, mert magadtól nem érted, hogy ez a te meg a tásadalom érdeke is.
2020. ápr. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!