Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg ekkora luxus ma...

Tényleg ekkora luxus ma "taníttatni" a gyereket egy átlag családban Magyarországon?

Figyelt kérdés

Olvastam egy kérdést, ahol a kérdezőnek semmi különösebb baj nem volt a stílusával csak egyeseknek nem tetszett, hogy ha hisztis p*csának nevezik a kérdezőt, akkor az bizony meg fogja védeni magát. Asszem ebben az esetben gimnazista volt a kérdező.


És nem csak ennél a kérdésnél, hanem egy csomó másiknál látom, hogy egyes gyengeelméjű illetők nekiesnekk egy középiskolás diáknak, hogy "legyen hálás, amiért taníttatják a szülei". És ilyenkor elgondolkodom. Tényleg akkora luxus ma, itt Magyarországon, hogy egy átlagos családban a gyerek megcsinálja a nyolc általánost, és utána mindezen "luxus" után mehet még középiskolába is? Tényleg ekkora nagy dolog ez, amiért olyan hű de hálásnak kellene lenni?


2020. máj. 19. 14:27
1 2 3
 1/24 Savlekotő ***** válasza:
88%
A proli szinten az,ott a kaja tetőért is hálálkodni kell,és luxos az érzelem is,és lenézik ahol a gyerek támogatva szeretve van partnerként van kiskorától,mi egy forintot nem kértünk tőlük míg otthon voltak, mert nem albérlők, érdekes egyik se maradt a nyakunkon,és tanultak,dolgoztak,dolgoznak ahogy mi is,és élik az életüket..
2020. máj. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
97%

A tankötelezettség 16 év, nem a szülő dönt arról, tanulhat-e a gyerek általános suli után, egyszerűen KÖTELEZŐ.


Ami pedig a gyk trolljait illeti, sajnos rengetegen vannak, akik itt élik ki a frusztrációjukat, és most nem arról van szó, hogy más véleményen vannak, hanem a kritikán aluli, frusztrált trollokról. Ha csak lepontoznak, az még a jobbik eset, egyszer tömegesen jöttek nekem azért, mert leírtam, hogy nagyon rosszulesett a villamoson egy részeges, szakadt ember zaklató viselkedése, nagyon féltem tőle és felháborított az eset. Tömegesen estek nekem, hogy biztos a szegénysége miatt néztem le, az összes dolgozó kisembert megsértettem, bezzeg, ha kikent és kifent orvosról lett volna szó, akkor tuti, hogy bejött volna, végül még a kérdésemet is töröltették, mondván, hogy kamu. Mikor milyen embereket fog ki az ember, sokszor tényleg segített a gyk közössége, de számtalanszor futottam bele érthetetlen trollkodásba.

2020. máj. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
87%
Elvileg 16 éves korig tankötelezettség van úgyhogy nem hogy nem luxus, hanem törvényi előírás.
2020. máj. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
33%
Semmi ilyesmit nem olvastam itt, mint amiről a kérdés szól. VIhar a biliben ez a kérdés.
2020. máj. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
63%

Elmondom miert latom luxusnak.

(Ennek ellenere en nem szoktam itt frocsogni, csak erre van eleg nagy ralatasom a sajat nagy csaladunkban es barati koromben.)

A 8 altalanos még nem olyan nagy luxus. Altalaban a legszegenyebb faluszeli csaladoknak is megy. Sokat segitenek az onkormanyzatok, van sokszor ingyen tankonyv, iskolabol kolcsonozheto, etkezesi tamogatasstb. De még igy se konnyu mindenkinek. Csak egy pelda: rokkant anyuka, csak apuka melozik szakmunkas es van 3 gyerek, beteg nagypapa es munka alig. Egyszeruen a 3 gyereket a mindennapi megelhetesre figyelve es hozzateve ezek a szulok is akarnak a gyereknek okostelefont es netet kulonben kikozositik oket, nagyon nehez.


Utana kovetkezik a kozepsuli/szakma. Itt esznel kell am lenni a szulonek es felmerni a sajat anyagi helyzetet es a gyerek kepessegeit. Sok szerintem ertelmes szulo a gyereket elkuldi olyan kozepsuliba, aholkap szakmat is az erettsegi melle a gyereke. Es azon egyszeru oknal fogva, hogy tudja sima erettsegivel ugyanott lesz mint 8 altalanossal munka szempontbol. A kozepsuliban még inkabb szamit mid van es hogyan nezel ki. Kinai adiosszal megpecseteled a rangsorban elfoglalt utolso helyed. Vagy ha nincs olyan ijfonod mint az osztaly menoinek akkor luzer vagy. A gyerekek sz.metek. es a szulok nem kepesek kovetni mi folyik egygimiben. Nem tudom te mennyire vagy tisztaban azzal, hogy a mostani kozepsulisok bulijai draga piakrol/kocamazasrol/hazi bulikrol es fuvezesrol szolnak. Draga...anyjtolkapott zsebpenzbol megy. Kell a markas cipo/ruha (Zara, Stradivarius...minimum Vans, Nike), etkeztetes, penz mekire, hazibulira, ajcsira a barinoknek. Sport/kulonorak. Nyaralas az osztalytarsakkal. Osztalykirandulasra koltopenz. Osztalypenz...mozi, szinhaz, koncert, nyari fesztival.


Es mindezt egy gimisnek biztos nem a sajat nyari kis diakmunkajabol kell allnia. A tankonyvek, taska, tanszer, kotelezo olvasmanyos konyvek vagy egyebrolnem is beszelve.

Es otthon fizesd a rezsit, gyereknek a mobilszamlat, es mindenkinek az etelet es ruhaztatasat. Amikor 14-18 evvel ezelott valaki gyereket vallalt nem ismerhette elore a mostani keresetet, az inflaciot semmit. (Tehat azzal nem lehet jonni, higy miert nem merte fol el tud e tartani x gyereket.)

Ahogy kozeledik a gimi vege keszulni kell, jol jon a nywlvvizsga, jogsi, kell ballagasi ajandek. Fizetos kulonora a felveteli elokeszitokre. Aztan ha sikerul a felveteli

Szulonek kell fizetnie minimum az elso felevben (osztondij hijan) a kollegiumot vgy albit, utazast, etkezest, jegyzeteket, ruhakat stb.


Ezek sulyos penzek. Normalis szulo dolgozik ezerrel es a kicsi szeme fenyeibe tolja be a penzt. Kozben esetleg arrolnem beszel, hogy van a gyereknek vagy neki eletbiztositasa, penzlekotese, havi felretett osszege, lekotottbetetje stb. Amit diplomaoszto vagy erettsegi melle szeretne odaadni.


En mindig azt hallgattam nem tudnak nekem autot venni, lakast a s.gem ala tolni, de tudjak fizetni az egyetemi koltsegeim es valasszak olyan szakmat estanuljak becsulettel, hogy utana meg tudjak belole elni es szeressem is. Mindig halas voltam nekik.

Felnottkent, anyakent tudom mar ez mennyi sok penzbe kerul. Es azt is hogy luxus. Sajnos. Nem mindenkinek adatik meg. Esnem ilyen konnyen.


Csak sajnos a mostani kamaszok/fiataloknagy resze azthiszi azaz atlag, hogy o csak tanul es apu vagy anyu slusszkulcsot es lakaskulcsit egyszerrefoig adni neki mosolyogva es utana is mint alarendeltjei mar csak az orokseguket szaporitjak. (Bocsik...)

Ami elmarad az a neveles. Az ertekrend kialakitasa.

2020. máj. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
24%

Tetszik vagy sem, de igen.


Persze itt mindenki milliókat keres havonta, meg diákmunkázik 400-ért a suli mellett, meg 189 az IQ-ja, és ösztöndíjakat kap, de a valóság az, hogy a felsőoktatás egy úri sport. Pláne ha valaki normális diplomát akar, normális tudással.


Tandíj, lakhatás, kajak, utazás, ruha, könyvek, laptop, borítékok esetleg, ... ez nem olcsó. :(


És SOK diplomára vágyó lány nem hobbiból cumizik pénzért.

2020. máj. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
84%
Kedves utolsó, középiskoláról volt szó, nem felsőoktatásról!
2020. máj. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
89%
Valószínűleg az albérlet kontra kollégium kérdést láttad, nem középiskolás, hanem egyetemista, most lesz harmadéves. Eddig koliban lakott, de most albérletbe akar menni. Igen, sokaknak ez luxus bizony.
2020. máj. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
92%
Ezen a fórumon nemtől, kortól, származástól, lakóhelytől, szem- és hajszíntől, intelligenciától... függetlenül mindenkinek nekiesnek. :(
2020. máj. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
83%

Én egyébként pont ezért utáltam tizenéves lenni. Bármit mondtam, bármilyen megállapításom volt, akár igazam is lehetett, egészen egyszerűen elővették a "te ezt nem tudhatod, fiatal vagy" kártyát (pedig ilyen-olyan traumákból és élethelyzetekből kifolyólag többet tapasztaltam, mint egy átlag felnőtt).


Az a helyzet, hogy ha Gyakorira kiírná valaki, hogy becsúszott a gyerek, de nincs elég pénze, hogy felnevelje, instabil párkapcsolatban van, és szeretni sem fogja tudni a gyerekét, akkor a nagy többség azt mondaná, hogy vetesse el, tehát valamilyen szinten érzik, hogy az lenne helyénvaló, ha a gyerek egy élhető, boldog életet kapna. Ha viszont kiírja egy kamasz, hogy a szüleitől nem kap szeretetet, bántalmazzák, az otthoni légkörben is feszültség van, akkor egyből jajjszegényanyád, meg ne panaszkodjon annyit. Ha valaki rájön, ebben hol a logika, akkor mondja már el nekem, mert baromi kíváncsi vagyok.


Még ha nem is lehet az anyagi viszonyokat előre látni, meg még ha nem is arról szól a fáma, hogy megvesszük a gyereknek a legújabb Iphone-t, mert mit szólnak a többiek, szerintem az a normális, hogy gyerekvállalás előtt belegondol az ember, hogy tudja-e a gyerek alapszükségleteit fedezni. Főleg, hogy a középiskola még jogi kötelezettség, nem pedig úri hóbort.

2020. máj. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!