Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg ekkora luxus ma...

Tényleg ekkora luxus ma "taníttatni" a gyereket egy átlag családban Magyarországon?

Figyelt kérdés

Olvastam egy kérdést, ahol a kérdezőnek semmi különösebb baj nem volt a stílusával csak egyeseknek nem tetszett, hogy ha hisztis p*csának nevezik a kérdezőt, akkor az bizony meg fogja védeni magát. Asszem ebben az esetben gimnazista volt a kérdező.


És nem csak ennél a kérdésnél, hanem egy csomó másiknál látom, hogy egyes gyengeelméjű illetők nekiesnekk egy középiskolás diáknak, hogy "legyen hálás, amiért taníttatják a szülei". És ilyenkor elgondolkodom. Tényleg akkora luxus ma, itt Magyarországon, hogy egy átlagos családban a gyerek megcsinálja a nyolc általánost, és utána mindezen "luxus" után mehet még középiskolába is? Tényleg ekkora nagy dolog ez, amiért olyan hű de hálásnak kellene lenni?


2020. máj. 19. 14:27
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó nagyon jól összefoglaltad, ezt az ellentmondást én sem értettem sosem. Nem az a gyerek kérte az életét, nem ő tolakodott bele a szülei nehéz életébe, akkor miért kellene zokszó nélkül elfogadnia, ha később bántalmazzák, elhanyagolják, nem szeretik, stb... Nincs ebben logika, csak képmutatás.
2020. máj. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem egyáltalán nem luxus. Az egyetem ha nem veszik fel önköltségesre akkor az. Másik esetben csak ha drága a kollégium. Oké, hogy van amit be kell fizetni egy gimnáziumba de nem olyan ördöngősen sok. Lehet sima spirál füzetből tanulni ami nem drága, a könyvek már ingyenesek (jövőre minden évfolyamon) az ebéd pénz ami drága lehet, de akkor nem ebédel ha nem visz kaját. Szerintem egyáltalán nem luxus. (Gondolom ezt nem magyar származásúak irhatták, akikkel közölték a szülei, hogy menjen dolgozni)
2020. máj. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
81%
Gyakorin az ideális családmodell az, ahol 16 évesen elküldik a gyereket dolgozni, és az 18 éves korában saját lakásba költözik a diákmunkával megkeresett pénzből. Persze mindezt olyanok álmodták meg, akik 50 évesen a szüleiknél élnek és az egyetlen dolog, amit csinálnak, ilyen fantasztikus eszmék hirdetése a gyakorin. Nem kell ezeket komolyan venni.
2020. máj. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
28%

nagyon sokaknak luxus


másik h lehet a tininek jó meglátása a maga szemszögéből, de tapasztalat, hogy a család anyagi helyzetéről kb 0 az ismeret.

nem tudják mennyi a bevétel és a pontos fizetni való sem, nem tudják hogy egy háztartás mennyibe be is kerül a valóságban

nem kérdezik és nem is érdekli öket ök azt látják van lové és nekik fontos h anyaapa majd kifizesse azt is amit saját maguknak sem tennének meg. sok család pont emiatt vesz fel mikro hiteleket


a tinik csak a külsőt látják és meg akarnak felelni a suliban a többieknek és ehhez bizony kell jó sok pénz mert h senki nem akar lúzer lenni

ez érthető is az ö oldalukról..

meg amúgy is stíl szidni a fatert és a mutert meg követelőzni a semmire


oké tudom vannak kivételek a tinik között is

2020. máj. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Nem az albérlet-koli kérdést láttam. Határozottan emlékszem, hogy a kérdésben azt írta a kérdező, hogy 11. osztályos lesz jövőre
2020. máj. 20. 12:15
 16/24 anonim ***** válasza:
96%
Mondjuk az igaz, hogy a szalagavató, nagyon drága tud lenni, de sok helyen az sem kötelező.
2020. máj. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom, ti hol éltek, de egy olyan gyerekkel sem találkoztam, akit elküldtek dolgozni 16 évesen. Inkább azt látom, hogy erőltetik az egyetemet, mikor csak kínlódik vele a gyerek és halasztja az éveket.
2020. máj. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
69%
Nem, igazából törvény írja elő, hogy meddig kell iskolába járnia. Én se értettem sose, hogy miért legyen hálás az eltartásért. Senki nem kérte, hogy megszülessen.
2021. márc. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%
Te most randizni akarsz azzal a lánnyal és ezzel a kérdéssel akarsz bevágódni?
2021. márc. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

18!


Ezt a kérdést anno egy másik ihlette: ott az egyetemista kitalálta, hogy neki nem jó a kollégium, innentől albérletben akar élni. Ez azért nem az a kategória, ami szülői eltartás lenne. Ankoleaz és a többi simán, de ha albérletben akar felnőttet játszani, akkro azt oldja meg magának. Ha a 20 éves dolgozó gyereked úgy dönt, össze költözik a barátjával se a te dolgod azt finanszírozni.

2021. márc. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!