Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az normalis ha a szulok...

Az normalis ha a szulok kutakodnak utanam es szoszerint a minimalis maganeletet se adjak meg nekem?

Figyelt kérdés
Szuleim folyanatosan kutatnak utanam. Megnezik az uzeneteimet egytol egyig, 4 honapja van baratom es meg nem tudtam bemutatni nekik, de ugy beszelnek rola mintha nem orulnenek a boldogsagomnak es azt akarnak hogy szakitsak vele csak azert mert nem hivo (egesz csaladunk hivo es naluk ez egy elvaras). 17 evesen meg azt a maganeletet se adjak meg hogy nem jonnek be a szobamba es kutakodnak a taskamban, amit nyugodt szivvel engedem mert semmi rejtegetni valom nincs, de azert en meg nem hallottam velem egy korutol ilyet hogy ilyen elofordul. Es igen nagyon rossz kapcsolatban vagyok veluk folyton anyukammal, egyfolytaban csak szid es egy jo szot nem hallottam tole az elmult par evben. Semmi komolyrol nem tudunk beszelni mert folyton csak a vita megy. Mar lassan elegem van az itthonletbol. Nektek errol mi a velemenyetek vagy tudtok valami tanacsot adni?

2020. máj. 19. 22:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Ha szerencséd van ezt a kérdést is "kikutatják"!
2020. máj. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
En is remenykedem
2020. máj. 19. 22:22
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Hogy tudják megnézni az üzeneteidet? Hol? Ma már az ég világon mindent le lehet jelszavazni. A telefonokon is van képernyőzár (pl. PIN-kód). Amúgy meg nézd a jó oldalát: legalább van valami motivációd, hogy ha nagykorú leszel, minél előbb külön költözz a szüleidtől.
2020. máj. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nem koltozhetnek kulon mert azt sem engednek. Nem cuccolhatok csak ugy ossze meg ha dolgoznek is, meg van kotve a kezem.
2020. máj. 19. 22:29
 5/17 anonim ***** válasza:
86%
És ha azt mondják a szüleid, hogy ugorj bele a kútba, akkor beleugrasz? Aki ennyire nem képes kiállni magáért, az meg is érdemli a sorsát. És nem válaszoltál arra a kérdésre, hogy a mai technikai megoldások mellett hogyan képesek a szüleid elolvasni az üzeneteidet.
2020. máj. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%
Ha betöltöd a 18-at, azt csinálsz majd amit akarsz.
2020. máj. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
85%
Tanult tehetetlenség a jelenség neve. Már magadtól sem tudsz elindulni, ha nincs is a lábadon bilincs. A te életed, te döntesz úgy, hogy fogolyként élsz.
2020. máj. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
41%
Nem mondanám, hogy normális, de meglehet érteni a szülőket is, csak féltenek. Tegyél mindenre kódot, kezdj el diákmunkákat végezni, mint egy fajta "könnyítés a szüleidne, mert nem az ő kasszájukat terheled, hogy kisegíted a családot" gyakorlatilag zsebpénz. Nyiss diákszámlát és gyűjts oda. Neten vadássz olcsó albérletet vagy várd meg az egyetemet és légy kolis, válassz szándékosan messzi sulit. Miért messzit? "Mert azt a sulit mondják a legjobbnak, jó a közösség és ott vannak a legkobb tanárok." Ne izgulj, már csak pár év. Járj a kedvükben, viselkedj felelősség teljesen, hogy lássák egyenlő partner vagy.
2020. máj. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, csak egyszer szamon kertek miutan hazajottem valahonnan hogy mik ezek az uzenetek. Ugyanezt mondtam nekik, azt mondjak folyton hogy attol meg hogy felnott leszek nem csinalhatok azt amit akarok amig egy haztartasban elunk es nem koltozhetek el.
2020. máj. 19. 22:41
 10/17 anonim ***** válasza:
97%

18 évesen nincs beleszólásuk ha el akarsz költözni.

Telefont jelszavazd le, vagy ujjlenyomat zár. Azokat a cuccaidat amikről úgy gondolod hogy semmi közük hozzá, hord magaddal (napló, ilyenek)


Az hogy nem engedik 18 éves korod után hogy elköltözz, szimplán személyi szabadság korlátozásának minősül.

2020. máj. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!