Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetek, ha ilyenek a...

Mit tehetek, ha ilyenek a szüleim? Bővebben kifejtem!

Figyelt kérdés
A szüleim állandóan kritizálnak, és nagy mottójuk az, hogy semmire való, lusta dög vagyok, miközben egész nap segítek nekik, kistesómra vigyázok. Azt sem tudják megérteni, hogy a karantén időszakára nem bezárt a fősuli, hanem távoktatás van, azaz online, és úgyanúgy (vagyis számomra még jobban) kell tanulni, és úgyanúgy vizsgázom is. Egész este/ éjaszaka tanulok, mert nappal ugye dolgom van, az én felelősségem takarítani, a házi munkát megcsinálni, főzni, kistesómra vigyázni és most perpill a lakást újítják, és úgyanúgy én is reggel 7-től dolgoztam tegnap este fél kilencig, este/ éjszaka tanultam és ma reggelre nem tudtam újra felkelni 7kor, hanem fél kilenckor és emiatt ma kiakadtak rám, rettenetesen gúnyolódnak, és ebédet sem kaptam, és igazából most éhes is vagyok. A boltok nálunk déltől zárva, így nem tudok magamnak venni ételt. De ez nem lényeg, hanem az, hogy mit tegyek? A költözés nem jöhet szóba. Hogyan tudnék rájuk hatni?

2020. máj. 24. 13:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha ez szóról szóra igaz, akkor ez elég necc. Szüleid mit csinálnak? Te vagy az ingyen bébicsőszük és takarítójuk? Plusz még ezek után csegeszgetnek? Én két dolgot javaslok:

1. Állj ki magadért, mondd meg, hogy amilyen helyzetben vagy azt nem látják át, és napi szinten idegesít, problémát okoz a mindennapi sértegetésük, majd hagyd őket gondolkozni egy kicsit.

2. Habár mondtad, hogy a költözés nem opció, de figyelj, ha levelezőn tanulnál, lenne egy korrekt munkád és találnál egy kisebb albérletet, még így is sokkal könnyebb, felszabadultabb helyzeted lenne, de te tudod.

2020. máj. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
Olvasd el a Mergezo szulok c. konyvet.
2020. máj. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Próbáltam beszélni velük, először próbáltam nomrálisan, diplomatikusan megfogalmazni a problémáimat, azt hogy semmi szabadidőm és kikapcsolodás volt számomra a kollégiumi élet, hogy így ebben a formában nem szeretek itthon lenni annak ellenére, hogy szeretem őket és a kistesómat. Sikertelen volt, az volt a válaszuk, hogy hálátlan vagyok. Aztán amikor már felidegesítettek rettenetesen a gúnyolódásaikkal, akkor kikeltem magamból és csúnyán megmondtam, hogy elegem van, egy gúnyos emberek és hogy alig várom már hogy elmenjek innen. Erre besértődtek és nem beszéltek velem, és én voltam aki bocsánatot kért a tiszteletlenségért, mert nem bírtam, hogy egy házban legyek haraggal a szüleimmel. Sajnos nagy hiba volt, mert még mindig ez van.

Öt éve élek kollégiumban, már a gimnáziumi éveimből is 2 évet bentlakásos iskolába éltem, ahol egy hónapban 2 hétvégén jöhettem haza, aztán főiskolásként már 3 éve vagyok kollégiumos, de ezalatt is cseszegettek, csak tudtam hová menekülni. A karantén miatt sajnon nem tudok kollégista lenni, a külön költözés is még nem lehetséges számos ok miatt.

2020. máj. 24. 13:34
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Pedig arra szamitani kell, hogy sajnos ez a helyzet nem fog valtozni, jobb nem lesz soha. Amiket itt leirtal, tipikus bantalmazo attutid sajnos. Ezert mondtam, olvasd el a konyvet. Megprobalhatsz beszelni veluk ujra meg ujra, csak eppen eredmenye nem lesz. Eloforduhat pillanatnyi normalis hangulat, aztan minden marad a regiben. Es neked nem kotelesseged a testveredre vigyazni sem, ezt nem lehet elvarni, ez is a temakorbe tartozik. Az a baj, hogy nem szoktak felismerni az aldozatok, hogy miben elnek, mert azt hiszik, ez a normalis, pedig kozel sem az. Ez termeszetesen nem az o hibajuk, ez sem! A "nem beszelnek veled" attitud pedig passziv agresszio, a szeretetmegvonas is es elhanyagolas is. Minel elobb koltozni es fuggetlenedni kell a mentalis egeszseged erdekeben.
2020. máj. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ne kérj bocsánatoz, ne magyarázkodni, mert behodolsz.


Te csináld meg a dolgod 7-5 igen.

Utána nemet mondj.


A hűtőből vedd ki a kaját, és egyél. Azért gunylodnak, mert látják hogy bántanak.

Azert nem adnak enni, mert látják, hogy nem mersz venni tőlük.


Tehát, ha gunyolodnak, csak vond meg a vallad, vagy hirtelen kezdj el másról beszélni. Pl, elkezdik, te jó hangosan nézd mekkora pók van az üvegen.

És mosolyogj...


Beszélj velük úgy mintha semmi sem történt volna. Ne nyalizz, ne akard hogy dicsérjenek.

Szóval ne kérdezd, hogy szerinted jó?

Hanem odaraktam ha keritek.


Légy talpraesett, és bátor.


Ne kérdezz semmit tedd a dolgot.

Mond nemet ha kell, had gunyolodjanak. Addig csináljak amíg van rád hatása.

Ezt élvezik.

Sajnos.


Ok nem fognak változni ,tedd meg te

2020. máj. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem így látatlanban úgy tűnik, hogy valami komoly problémájuk van önmagukkal, vagy egy olyan helyzettel amit nem tudnak vagy nem akarnak megoldani. E miatt feszültség van bennük, és az ember sajnos olyan állatfajta, ami a legkissebb ellenálás felé vezeti le a feszkót, ez esetükben te vagy.

Én modjuk ezek után tényleg nem segítenék semmit, hogy lássák milyen is az, majd amint lehet elköltöznék, akár ideiglenesen egy barátomhoz. Ha már főiskolára jársz, fenőtt ember vagy, aki maga felelős a saját életéért, ha akarsz, neked kell változtatnod.

2020. máj. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen, felnőtt 19 éves lány vagyok, de teljesen önbizalomhiányos vagyok. De ameddig itt élek a szüleimmel addig muszáj azt csinálni, amit ők mondanak. Anyám ezt szokta mondani:" Ha azt mondom neked, hogy a tej fekete, akkor az úgy is van"
2020. máj. 24. 14:12
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt kifejtenéd, mit jelent, hogy nem kaptál ebédet? Főztek és megtiltották, hogy meríts belőle?

Máskor, ha kollégiumban vagy, akkor fizetik a kollégiumot, tanulmányokat, étkezést, szórakozást? Mennyire függesz tőlük anyagilag?

2020. máj. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Anya főzőtt ma, mert én fél kilenckor keltem és gúnyosan hozzámvágta, hogy mennyire lusta vagyok. Én amikor kifőzte engem nem hívt, én nem kértem, mert úgy érzem nem érdemelném meg.

Ösztöndíjas vagyok, valamint dolgoztam is, annyiban függök tőlük, hogy itt élek. De már 2 éve nem kapok tőlük zsebbpénzt, szülinapomra, karácsonyra kapok néha-néha, illetve volt, hogy egyszer-egyszer adtak csak úgy pénz, mert nem tudtak mit venni nekem

2020. máj. 24. 14:29
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
"úgy érzem nem érdemelném meg." - Maris erzodik a mergezo, bantalmazo hatas. Nagyon vigyazz! Nagy esellyel igy fogsz mindenhez hozzaallni az elet mas teruletein es igy fogsz part alulvalasztani azzal a tevkepzettel, hogy nem neked nem jar jobb, nem erdemelsz jobbat. Pedig de, igenis.
2020. máj. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!