Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Januárban derült...

Mit tegyek? Januárban derült ki, hogy apám min. másfél éve csalja a beteg anyukámat. Azóta a húgommal félünk tőle éjszaka, mert nem szedi a gyógyszerét, csak az altatót ha odafigyelünk. Így bármikor nekünk eshet.

Figyelt kérdés
Anyukám 2012-ben lett diagnosztizálva a szolnoki pszichiátrián, mint paranoid-skizofrén. Akkor húgom 4 éves volt. Januárig semmi baj nem volt vele, de ahogy kidobta apámat leállt a gyógyszerével, amit persze tagad. Hugomon nagyon súlyos testi jelei vannak a depressziónak és a szorongásnak,mint például, hogy fulladozik és össze-vissza ver a szíve (a környék egyetlen normális orvosa mondta, hogy lelki oka van). Néha már ő is a skizofrénia félreismerhetetlen jeleit mutatja. Anyám egyfolytába ordibál vele és éjjelente nem tudunk aludni a félelemtől. Apám egy megbízhatatlan mocsok akinek anya csak szexre kell meg, hogy főzzön rá. Anyukám családját nem nagyon érdekeljük. Apám családja nemhogy segítene, mindenfélét pletykálnak rólunk a faluban. Én vagyok a legidősebb gyerek úgyhogy nekem kell tennem valamit, de nem tudom, hogy mit.

2020. máj. 27. 11:23
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
41%
Ne adj neki időt, kapott már eleget. Nem is csodálom hogy apád félrelépett.. Bár nem értem miért nem vált még el azért hogy megvédjen titeket.
2020. máj. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
Anyával januárig semmi baj nem volt. Elakarják válni de nem tudom mi lesz belőle mert most még nagy "barátok"....
2020. máj. 28. 13:41
 23/35 anonim ***** válasza:
62%
Egy paranoid skizofrénnel nem volt baj? Vagy csak nem tudtatok róla. Apádnak pokoli nehéz lehet mellette.
2020. máj. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
Ma beszéltem apámmal és azt mondta, hogy néha érezte csak azt nem oké. Rendesen el lehetett vele beszélgetni, csak olyan dolgokat nem mertünk neki elmondani mikor évekig mi is hangokat hallottunk.
2020. máj. 28. 23:07
 25/35 anonim ***** válasza:
Azóta valami fejlemény?
2020. jún. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
Egy hete apám mehint kezd normális lenni, de óvatos vagyok vele. Anya egyre életképtelenebb, a húgom mellett pedig mikor egyedül vagyunk egyre többször van rendes halálfelelmem.
2020. jún. 27. 15:55
 27/35 anonim ***** válasza:
Jesszus. Szobát nem tudjátok bezárni?
2020. jún. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
Nem. Kis parasztházban lakunk. Mellette alszok a földön kb 3 hónapja mert úgy nyugodtabb.
2020. jún. 28. 00:20
 29/35 anonim ***** válasza:

Javult a helyzet? :(

Rendkívül sajnálom a helyzetet!

2020. szept. 9. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
Azóta mi történt veletek???
2021. jan. 3. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!