Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan zavarja anyukámat,...

Jogosan zavarja anyukámat, hogy jóban vagyunk apu barátnőjével?

Figyelt kérdés
Már majdnem 20 éve elváltak, de apukámnak sokáig nem volt semmi komoly kapcsolata. Így 50 évesen lett egy kapcsolata, de nekünk is csak egy év után mutatta be a nőt. Most, még egy évre rá össze is költöztek. Tavaly szeptemberben volt az első olyan kirándulás, ahova apu ezt a nőt is elhozta. Nekem és a nővéremnek semmi bajunk vele, sőt, örülök hogy apu ennyi év után megtalálta a boldogságot, nagyon szimpatikus volt nekünk és mondtuk, hogy szívesen találkoznánk még vele. Mikor anyu megtudta, hogy ez a nő is jött velünk a kirándulásra, teljesen kiakadt, hogy mi mindenből kizárjuk, és elkezdett sírni, hogy mi biztos nem is szeretjük, és az a másik nő majd elvesz minket tőle és majd mi leszünk egy család, őt meg elfelejtjük és egyedül fog meghalni. Ami badarság, hát hogyan vehetné át bárki is az anyukánk helyét?? :D Mondtuk, hogy mi attól ugyanúgy szeretjük, de nem mi tehetünk róla hogy elváltak, mégis mit kéne tennünk? Na most szóba jött, hogy nyáron megint elmennénk valahova egy-két napra kirándulni, és anyu megint kezdte az egészet, ami bevallom, kicsit el is vette a kedvemet az egésztől. Nem akarok neki fájdalmat okozni, de nekünk az apukánk ugyanúgy a családunk, nem kérheti, hogy ne menjünk velük kirándulni.. Vagy rosszul gondolom? Ti mit tennétek?

2020. máj. 31. 19:20
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

"nem csak az volt a baja hogy nem is tudott rola? "

Mi se tudtunk róla, apu egy nappal előtte kérdezte meg, mit szólnánk ha ő is jönne? Én 24 éves vagypk, nővérem 28, mint a ketten külön élünk, nem gondoltam, hogy ez miatt forródróton föl kéne hívnom és bejelenteni, hogy a nő is jön. Amint utólag meséltünk neki, említettük ezt is.


Anyunak van párja, oda is költözött hozzá. Ezért nem is értem mi a problémája. Világ életében egy érzelmi zsaroló ember volt, mindent sírással és fenyegetőzéssel próbált elérni. Most már kevésbé megy neki, mert mind a ketten kiismertük és nem hagyjuk magunkat. De azért próbálkozik... Hívtuk már, de ő nem szeret sehova menni. Csak az a baj, tőlünk is elvárná, hogy szolidaritásból mi se menjünk sehova.

2020. máj. 31. 20:52
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

10es vagyok.


Értem. Akkor ez csak szimpla hiszti. Szerintem hagyjátok rá, mikor elkezdi a siránkozást, majd megunja. Hiába mondtok bármit is, úgyse fogja elfogadni.

Nyilván az lenne a legjobb, ha elmenne pszichológushoz, de erre nem lehet kényszeríteni.

2020. máj. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod "Nem akarok neki fájdalmat okozni", utána leírod, hogy világ életében egy érzelmi zsaroló volt. :D

Egyáltalán nem érzed a kettősséget? Anyádat nem ok nélkül hagyta el apád, egy boszorkány nő az amelyik csak zsarolni tud mindenkit. Az en anyam is ilyen, ki nem állhatom a hozza hasonlókat.

Bántsd csak meg, ha neki baja így 20 ev utan is, hogy összejártok apáddal es a párjával.

2020. máj. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim 10 éve elváltak. Anyukám folyton faggat apukámról és a barátnőjéről. Én már nem mondok semmit neki. Semmi köze hozzá, ráadásul 2 éve van párja aki előtt mindig szóba hozza apámat, ócsárolja. Közben mindig azt mondja őt nem erdekli sem ő sem a barátnője, sőt, örül nekik. Anno meg lek.urvázta.

Na, nem vagy egyedül.

2020. jún. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
54%
Anyadnak komoly mentális problémai lehetnek.
2020. jún. 1. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, írtad, hogy anyukádnak is van párja. Vele milyen a kapcsolatotok? Őt is kedvelitek, elfogadjátok? Ha igen, erre kellene rámutatni, mikor anyukátok " számon kéri" rajtatok, hogy miért kedvelitek apukátok barátnőjét. Jobb lenne, ha utálnátok apukátokkal együtt? Jobb lenne, ha anyukátok párját sem fogadnátok el és emiatt anyukátokat sem? Tegyétek fel neki ezt a kérdést, hátha elgondolkodtatja.
2020. jún. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Hála istennek, hogy a szüleim mindketten újraházasodtak szinte azonnal. Így egyik se érzi élete értelmének, hogy a keresztbetegyen a másiknak. Apám párja pedig kifejezetten a legjobb arc a 4 szülőmből. Nem járnak össze direktben, de simán elvihorásznak egymással, ha összejönnek valami eseményen.

Anyádnak az a baja, hogy egyedül van, és most eszi a penész, hogy apád végre becsajozott.

2020. jún. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
84%
Na, most olvastam a kommentet, hogy van párja. Akkor csak simán hisztéria.
2020. jún. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!