Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megemlítettem itthon a költözé...

Megemlítettem itthon a költözést. Azóta ki akarnak tenni. Mi nem stimmel? 18/l

Figyelt kérdés

Nem vettek fel az egyetemre ahová jelentkeztem. De ez nem is baj, mert előre közölték itthon, hogy Pestet nem fizetik. Illetve később kiderült, nem is érdekelt annyira az az irány.

Lett egy szabad évem, hogy két emelt érettségire felkészüljek.

Magántanárhoz akarok járni, de nem itt. Szegedre szeretnék költözni. Még sosem dolgoztam...diák munkát vállalnék. Albérletbe mennék, még azelőtt, hogy elkezdenének beáramolni Szegedre a diákok. Ennyi van meg a fejemben...szerettem volna ezt megbeszélni anyával, hogy tanácsot adjon, segítsen átgondolni. De amióta megemlítettem nem szól hozzám, rámvágja az ajtót, nem reagál, ha beszélni akarok vele.

Azt mondogatta mindig, hogy majd megveszi a mellettünk lévő házat, hogy nyugodtan odaköltözhessek. Már akkor is mondtam, hogy ezt nem szeretném. Pár nappal ezelőtt meg hallottam, hogy egy egyéves munkát próbált nekem elintézni itthon...annak ellenére, hogy akkor már tudott az elképzelésemről.

Nem világgá akartam menni, nem örökre. Jövőre úgyis ott tanulnék. Szeged innen 35 perc kocsival.

Nem maradhatok itt. Utálom ezt a várost. Bezár, megfojt. Nem bulizni akarok elmenni, hanem saját életét építeni, leválni a anyáról végre, hogy ne ő intézzen helyettem mindent.18/l

Véleményekre vagyok kíváncsi. Tudni akarom, hogy anya támogatása nélkül kivitelezhető lenne-e a költözés.



2020. jún. 7. 17:45
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
89%
Ez csak addig tud működni amíg nem tanulsz. Nem fogsz tudni nappalin tanulni és teljes munkaidőben dolgozni. Márpedig az kell az albérlethez. Elhiszem hogy mindent saját magadnak szeretnél de mérlegelned kellene.
2020. jún. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
81%

Rendes munkat találhatsz, foleg vendéglátásban, es nem egy egesz albit hanem szobat kell kivenni es akkor kivitezheto. Elottem mar irtak hogy diakmunkat nem vallahatsz mivel nem vagy diak.

Megertem hogy tanacsot akartal kerni, tok jo az olyan szulo aki rad vagja az ajtot mint egy 5eves. Van megtakarított pénzed? Nagyszülő vagy valaki nem tud segiteni elindulni?

2020. jún. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
77%
11es nem értelek pont addig akar dolgozni amig nem tanul. Aztan ha jövőre felveszik majd latja hogyan tovabb.
2020. jún. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
80%

Őszintén szólva én azt hittem anyádnak az lesz a baja, hogy te azt akarod, hogy finanszírozzon neked egy albérletet, annak a kaucióját (több száz ezer forintokról beszélünk ugye) anélkül, hogy egyáltalán lenne munkád, hogy tudnád, hogy vajon mikor helyezkedsz el, szóval az, hogy csak elmennél vakargatni a segged Szegedre, majd lesz valami alapon ő meg finanszírozza.


Ahhoz képest, úgy tűnik ő azon akadt ki, hogy elmennél tőle messzebb. Hát ez érdekes lesz. Az ilyen "bolond" szülőkkel ezt megbeszélni nem igen lehet, csak trenírozni, megtanítani neki, hogy benézte, mert felnőttél és az van, ami te akarsz. Csak ahhoz, hogy te önállóan eldöntögessél ezt-azt, meg megmutasd neki, hogy már pedig az lesz, amit te akarsz, nem láncolhat magához, hát pénz kéne. Munka meg ilyenek. Ahhoz, hogy elszabadulj, megmutasd neki, hogy önálló felnőtt ember vagy, aki önálló döntéseket hoz kéne, hogy tényleg az legyél, mert amúgy hiába kapálózol. Ő nem fogja finanszírozni az önállósodásodat, mert nem akarja, hogy kiszabadulj és ne ő diktáljon. Nélküle kell megoldanod, mert nem fog segíteni, mindegy milyen szépen magyarázod, vagy milyen hisztit csinálsz. Nem fog menni. Csak akkor fogja felfogni, hogy mi a helyzet, ha megcsinálod a segítsége nélkül.

2020. jún. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 Savlekotő ***** válasza:
72%

Már pesti egyetemet se akarták fizetni nem tűnt fel? 35 perces távra nem akarnak elengedni,kérdezem én az egyetemet is ők választották neked? Persze hogy rád vágja az ajtót,meg kiakarnak dobni mer rájöttek hogy van önálló gondolatod,és nem óhajtod élni az ő elképzelésüket,a gyerek addig cuki mig gügyög agy nélkül és teszi amit elképzel a helikopter szülő..

70F

2020. jún. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
85%

Ideje elvágni a köldökzsinórt. Az én anyám a tetőtérbe akart költöztetni, miután elvégeztem az egyetemet, meg szerezett állást a helyi gyárban minimálbér plusz 20 forintért. És vérig volt sértve, hogy ez nekem nem kell, hanem elköltöztem Pestre, és ott találtam magamnak melót meg albit.


Csak akkor költözz, ha már van tuti állásod.

2020. jún. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
74%
Júliusban lesz ponthatár...
2020. jún. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
93%

17-es ez igen érdekes, mert más színben tünteti fel a dolgokat...


szóval egyáltalán nincs szó arról, hogy nem vették fel az egyetemre..

2020. jún. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat. Az utobbi időben sokat sírtam emiatt és kicsit elbizonytalanodtam, hogy tényleg költöznöm kell-e. Köszönöm, hogy ilyen motiválóak vagytok.🤗

Anyát is megviselte az élet. Neki menekülnie kellett otthonról. Nővérem pedig itthonról menekült, mert a bulik, meg a pasik volt az élete. Valószínüleg ez áll anya ragaszkodása hátterében. Viszont mindig segített, fogta a kezem. Nem hiszem, hogy el fogja engedni, akárhogy is döntök. Meg fog enyhülni.

Apukám szegedi. Nagy eséllyel ők is fognak ebéddel várni engem.

Én ebben a kérdésben a legrosszabb esetre voltam kíváncsi:)

2020. jún. 7. 19:30
 20/28 A kérdező kommentje:

Igazatok van. A ponthatár juliusba lesz. De elrontottam a felvételi tárgyamat és így 280 alatt vagyok. Egyetem nem indul 280 alatt. Bölcsészkar kilőve. Emelt biológiára és emelt kémiára készülök ebben az évben és megcélzom az orvosit. 2 80%-os emelttel 440 felett lennék:)

Még egyszer köszönöm a válaszokat:)

2020. jún. 7. 19:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!