Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg anyunak,...

Hogy mondjam meg anyunak, hogy hármas leszek infóból év végén?17

Figyelt kérdés

Tisztázzuk, az átlagom pontosan 5.0, viszont akartam előrehozott érettségit tenni, ezért osztályozó vizsgáznom kellett. Érettségizni végül nem mehettem, ez a jegyem marad év végén, javítási lehetőség nincs. Jobban nem mennék bele a részletekbe itt.

Hogy mondjam meg anyunak? Mármint engem annyira nem zavar, a tizedikes infó jegyem sehova se számít, pláne, hogy egyáltalán nem ilyen irányba megyek tovább. Viszont ha megmondom, hogy igazából sehová se számít, akkor kivágja a hisztit, hogy ezzel a hozzáállással fogok megbukni legközelebb.(Ezt igazából egy random négyesért is képes eljátszani, olyan tárgynál, amiből szintén szín ötös vagyok, tehát furcsállnám ha itt nem)


2020. jún. 10. 12:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Simán elmodod, aztán befogod a füled,hagy mondja a magáét.
2020. jún. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Anyu, hármas leszek infóból évvégén
2020. jún. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindig az egyenes út a legjobb, főleg szülőkkel. Mondd el neki, hogy nagyon sajnálod / lehet, hogy nem tanultál eleget rá / nem érted a témát / megszívatott a tanár / stb., de valójában nem kifogásokat kell keresni, hanem elmondani őszintén. Sokkal jobb így, mert bízni fog benned, még ha ki is akad egy időre. Ha nem mondod el, vagy elkezdesz ferdíteni, kiszínezni a sztorit, akkor még a bizalma is csökken feléd, tehát még rosszabb.
2020. jún. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Jaj de nem hiányzik a jó öreg gimnázium... Engem majdnem megbuktattak informatikából nyolcadikban, egy kettest sikerült összekaparnom😄. Otthon durván leszídtak, hogy “csak kettes”, én meg örültem, hogy meglett 😄 aztán a következő évben már hozzászoktak, ott is 2-esekkel hoztam le. Később már nem szídtak, mert feltűnt, hogy ezen kívül egy négyesem van, a többi ötös.


A te helyzetedben is nagyon igazságtalan a dolog, mondd el őszintén, mi történt, meg fogja érteni szerintem (bár sok szülő, köztük az enyémek is, képesek voltak ilyeneken fennakadni).


Mindenesetre azóta elvégeztem az egyetemet és dolgozom (használok excelt, wodordot, stb. amiből majdnem megbuktam), és így még nevetségesebb az egész...:D már szüleimnek is, pedig milyen botrány volt...😄

2020. jún. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Anya, 3 leszek infóból.

(Felsorolod azokat, amiket leírtál vagy nem írtál le, ami miatt már nem tudsz rajta változtatni.)

De jövőre majd javítok, akkor próbálok jobb jegyet szerezni.


Ha anyukád egy idióta, akkor tök mindegy, hogy mit mondasz. Nekem eszembe nem jutna elvárni, hogy a gyerekem minden tantárgyból ugyanolyan jó legyen. Legyen olyan, amit szeret, amivel kiemelkedően foglalkozik. És elfogadom, hogy van, amihez nincs tehetsége.

2020. jún. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Elég hülye rendszer az iskolákban, hogy ha az évi teljesítményed mellé mást is csinálsz az adott tantárgyból, rosszabb jegyet kapsz. Csókoltatom azokat, akik ezt kitalálták. Éljen a fantasztikus magyar oktatási rendszer. Mondjuk a tanár is hülye, hogy a jegyeid ellenére a plusz vállalásodat rosszabb jeggyel díjazza és behódol ennek a hülye rendszernek. Mondjuk egy infotanártól sokat nem is lehet várni, akinek az agya is binárisan van bedrótozva.
2020. jún. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én szüleim is ilyenek voltak :D itt nincs mágikus megoldás, sajnos el kell mondani, végig kell hallgatni a litániát. Próbálj meg nem visszaszólni, ezen a témán nem érdemes szerintem veszekedni.


De ha ez megnyugtat, én most 25 vagyok, már semmire nem emlékszem ezekből az esetekből. 70 év távlatában ez a kényelmetlenség pontosan annyit fog számítani, mint amikor nincs kedved mosogatni.


Hajrá :)

2020. jún. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!