Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell a kisebb gyerekeket...

Miért kell a kisebb gyerekeket a nagyobb gyerekre bízni? Talán nem azért szülte a nagyobb gyereket, hogy az pesztrálhassa a kicsit-kicsiket.

Figyelt kérdés

2020. jún. 17. 09:09
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
82%
Nekem kötelező volt a kistestvéremmel játszani, 5 év volt közöttünk. Untam és utáltam az egészet, de volt olyan, hogy nap közben rám volt bízva. Apukám a házzal egybeépült üzletben dolgozott. Altatni is nekem kellett, mikor már nem aludtam délután, de nem kelhettem fel, mert "akkor majd ő is fel akar kelni". Fú, kiráz a hideg, ha rágondolok. Egyes szülők nem látják, hol a határ. Az enyémek nem látták.
2020. jún. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
81%
Rám mindig rám volt bízva öcsém, többnyire olyan mondatok kíséretében mint “szemedet ne vedd le róla” “ajánlom hogy semmi baja ne legyen” és társai. Ja, funfact, épp az 5. szülinapomat töltöttem mikor hazajöttek a kórházból. Komolyan, le volt rakva elém a babakocsiban, lehet 5 percre lehet 50-re, nem tudom, én rengetegnek éreztem. Később anyám (kb lehettem vagy 10) röhögcsélve mondta, úgy hallotta a kislányokban az “anyai” (???) babázós ösztönt előhívja ha kisebb tesót kell pesztrálgatni. Hát előtte se babáztam sokat (nem kötött le, Lego meg kisautó meg kisrobot minden mennyiségben, de egy darab babába nem sok fantáziát láttam), azóta főleg nem. Van egy enyhe gyomorgörcsöm azóta is ha arra gondolok hogy én meg anyai ösztön, a kisbabáról konkrétan az a jeges rettegés jut eszembe amivel öcsémet néztem nehogy baja legyen. Hát saját gyerekem például nem is lesz, köszi anya, tök jót babáztam öt évesen; bár később is az volt végig, örüljek inkább hogy a saját gyerekemre gyakorolhatok (melyik 8 éves akar bilit üríteni?). Kár hogy ez a hatalmas tudás kárba ment
2020. jún. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
18%
22, ne haragudj, de ezt nem tudod elhinni, egy 5 evésre senki nem biz rá egy újszülöttet.
2020. jún. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
93%
23as, pedig elhiheted, nem egyedi eset. Én is tudnék mesélni, és van még más is az ismerősi körben. Nem azt mondom hogy ők elmentek, de ott voltak a házban, viszont a gyerekkel nekem kellett lenni, cumit, csörgőt adni stb, annyi hogy az elején etetni-altatni nem nekem kellett, azt csak 8 éves koromtól.
2020. jún. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
91%

Nekem is vannak ilyen emlékeim: Középiskolások voltunk, utolsó év nyári szünetben született kisöccse az egyik osztálytársnőnknek. Vidéki kisvárosban laktunk, és amikor mentünk a térre/parkba dumálni, ökörködni, ilyenek, akkor a csaj mindig hozta a kisöccsét. Annyira a szemem előtt van a sötétkék mély babakocsi. Ő amúgy tök természetesnek vette, hogy anyja csak úgy engedi el, ha viszi a tesóját is. (Pedig ez még pár hónapos korban volt, anyuka otthon volt gyed-en). Amúgy ők pl. nagyon jó tesók lettek felnőtt korban.

Mi a hugommal: 6 év van köztünk, tehát 3-4 éves korában már rám volt bízva (szintén kisvárosban). Oviba én vittem-hoztam, aztán amikor sulis lett, reggelente nekem kellett figyelnem, öltözködés stb, reggeliztetés, én voltam elsős a gimiben akkor. Nekem nyűg volt, türelmem sem volt (soha nem voltam egy gyerekszerető, de rám lett kényszerítve). Én sokszor ordibáltam vele, sokszor meg is ütöttem. Mi utáltuk egymást, és felnőtt korban sem jó a kapcsolatunk. (Nekem pont ezért lett csak egy gyerekem.)

2020. jún. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
88%

"Ha nem lenne a nagy, akkor meg mindig vsak egy gyerek lenne és még mindig könnyebb egy gyereket eltartani,mint kettot, tehat eselyes, hogy anyuka orthon maradna és csak apuka dolgozna."


Ne próbáld már bemagyarázni, hogy Magyarországon az egy gyermekes családmodellre az a jellemző, hogy anyuka otthon van "csak úgy", és nem dolgozik, apuka meg eltartja a családot.

Honnan veszel, vagy hol láttál ilyet????? Szajkózod a magad baromságait. Lányom gimijében az osztály nagy része egyke, mégis mindenhol dolgozik az anyuka is, nem is értem, miről írsz.

2020. jún. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
24%

Nem 26!


Amíg kicsi a gyerek. Millio helyen olvasom, hogy anyukannem megy vissza dolgozni, mert nincs ki hozza vigye a gyereket, nincs aki vigyázzon ra

2020. jún. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
0%

És otthon marad "csak úgy"? Mindenféle juttatás (gyed, gyes, munkabér, stb) nélkül, az egyszem kölykével?

És mi az, hogy "kicsi"? Mondjuk 3-6 éves? 3-10 éves?

2020. jún. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
89%
21-es kimondott két kulcsszót, ami nagyon fontos. Az egyik a "kötelező", a másik, hogy a szülők "nem tudják, hol a határ". Ha a nagyobb számára kötelező a kicsi pesztrálása, nem mondhat nemet akár azért is, mert akkor éppen nincs kedve, és a szülők teljes felelősséggel a gyermekgondozás terheit zúdítják a nyakába, tehát nem tudják, hogy hol a határ, akkor gyakorlatilag borítékolható, hogy a nagy vagy utálni fogja a kistestvéré(ei)t, és/vagy örökre elmegy attól a kedve, hogy sajátja legyen. A másik oldalról viszont az sem várható el, hogy egy nagy meg egy kisebb testvér úgy éljenek egymás mellett, mint az idegenek, és addig se lehessen megkérni a nagyot, hogy picit nézzen rá a kicsire, amíg az anya megkavarja a rántást. Ha jól működik a család, akkor vannak közös programok, és akkor esélyes, hogy a nagy időnként szívesen játszik (önként) a kicsivel, vagy éppen tanítgatja. De ez nem lehet egy percre sem kényszer, nem mehet a nagy tanulásának, baráti kapcsolatainak a rovására.
2020. jún. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
83%

Ha ritkan 1-2-szer ra van bizva ES a nagyteso elvallalja, ugy oke.

De ha a szulok szo szerint rakenyszeritik a nagyobbra a potanyuka-potapuka szerepet az mar egyertelmuen felelotlenseg.

Szanalmasak az ilyen szulok. Ha mindig az a kifogas, hogy "rengeteget kell dolgoznunk nincs ido a kicsira", akkor minek vallaltak meg egy gyereket?


Ezzel a szulok csak azt erik el, hogy a nagyobbik gyulolni fogja a kisebbiket es/vagy soha nem akar majd sajat gyereket, pont az ilyen igazsagtalansagok miatt.

Anyam noverenel is ugyanez ment, mindig a nagyobbik volt az ugyeletes szorakoztato bohoc a kisgyerek szamara, mert anyuka/apuka faradt, stb. Anyum meg is kerdezte egyszer, h miert kenyszeritik ezt a nagyobbikra, amikor o nem akarja? Neki csinaltak a gyereket? Fel volt anyuka haborodva.

Most a nagyobbik kb 16 eves, utalja a kistestveret (8-9 eves), es semmit nem hajlando csinalni akkor, ha a kistestvere ott van, ha anyuka megint megprobalja a felugyeletet rasozni, egyszeruen fogja magat, elmegy otthonrol a haverjaihoz.

Nagyon megerte....

2020. jún. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!