Alkoholista szülő ?

Figyelt kérdés
Anyukám iszik, de magának se vallja be hogy alkoholista. Amikor dolgozik általában nem iszik de amint van ideje iszik, valamikor több ideig nem iszik utána vagy hogy egy hétig is iszik, és én már unom Ha én ezt bejelentem család segítőnel mitcsinálnak ? 17 éves lány vagyok
2020. júl. 2. 19:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Semmit nem fognak csinálni hiába jelented be. Legfeljebb annyit, hogy felhívják anyukádat, és elmomdjűk, hogy a lánya panaszt tett mert iszik. Anyud meg elmondja, hogy nem alkholista, de néha megiszik 1-2 pohárral. Ügy lezárva.
2020. júl. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%

Ha minden alkoholista emberhez, akinek fiatalkorú gyereke van, eltudna csak menni valaki a családsegítőből, akkor is nagyságrendekkel több embernek kellene ott dolgoznia.

Ott probálnak amúgy is segíteni, ahhol lehetséges és ahhol egyben a legfontosabb.

2020. júl. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%
Az alkoholista szülő nem tartozik a legfontosabb esetek közé? :)
2020. júl. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%
#3 Ha nem bántalmaza és nem hanyagolja el, akkor sajnos nem. Sajnos alkoholizmusban mindig elől volt az országok közt, Magyarország.
2020. júl. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
Nekem apám alkesz, vagyis addig volt amíg cukros nem lett. Azóta csak alkoholmentes sör... És "pici" vodka. Vagy sok, amikor senki nem látja. De mindegy is. Nem nagyon érdekelnek a dolgai, a mája úgyis hamarabb viszi el, mint a cukor.
2020. júl. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Régen amikor kisebbek voltunk apukám ivott most ő is beteg lett és abbahagyta. Most meg anyám csinálja és már annyira unalmas és fárasztó állandóan azon aggódni mikor iszik. Szerintem 18 éves leszek amint tehetem elmegyek. Igazából a családsegítő itt van tőlünk 5 percre
2020. júl. 2. 21:21
 7/12 anonim ***** válasza:
92%
Sajnos ha tagadja semmit sem tehetsz, csak elviseled. Aztán az első adandó alkalommal lépj le a saját lelki nyugalmad érdekében!
2020. júl. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#6 Érdemes lehet besétálni és időpontot kérni, a probléma vázolásával. Egyik exem egykori évfolyamtársai dolgoztak családsegítőben, meg egyik művész barátom.
2020. júl. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
96%

Nyugodtan keresd fel a családsegítőt, de nem anyukáddal fognak bármit is kezdeni, neked tudnak esetleg segíteni, hogy hogyan kezeld a helyzetet, hogyan kerüld el a konfliktust, stb.

Az alkoholizmus nem bűncselekmény, amíg nem bántalmaznak téged addig a családsegítő se és más sem avatkozhat bele. 17 éves vagy, tehát már arról sem lehet szó, hogy az alkoholizmus miatt elhanyagolnak - már tudsz magadról gondoskodni.

Segítséget akkor tudnak neked adni ha szeretnéd anyukádat valahogy visszafogni, szeretnél rajta/neki segíteni. Sajnos az alkoholizmus olyan, hogy egyre rosszabb lesz - nekem is alkoholista volt az anyám, és nálunk is csak követte nevelőapámat. Nem foglak hitegetni, nem sokat tudsz tenni. Nekem eleve nem volt jó a kapcsolatom anyámmal már régóta, én az egyetemre menekültem el otthonról, kollégiumba, távoli városba, a testvérem viszont még az érettségit sem várta meg és amint betöltötte a 18-t, lelépett az országból is. Sok évnek kellett eltelnie, és sok rossznak, mire valamilyen szinten rendeződött a kapcsolatunk.

Ha másra nem is, arra nagyon jó lenne a családsegítőt felkeresned, hogy találnál valaki idegent, akinek el tudod mondani minden gondolatodat és aki sok hasonló esettel találkozott már.

2020. júl. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
90%

#5 Nekem azóta is iszik, rá a gyógyszerekre. Mióta nyugdíjas lett lett ez ennyire durva, addig nem volt vele ennyire gond. Engem meg is vert, volt, hogy részegen meg akart ölni.


Esetleg apukád, nagyobb testvér? Könnyű mondani szegénynek, hogy 18 lesz, menjen el, de eddig suliba járt, hogyan legyen annyi pénze. Szerintem nentartsd magadban, kérj segítséget! Én hallgattam, meg sajnos rossz emberekben bíztam meg.


Sajnállak, kitartást!

2020. júl. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!