Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire helytálló a lelkiisme...

Mennyire helytálló a lelkiismeretfurdalásom?

Figyelt kérdés

Apám nagyon megkeserítette a gyerekkorom, anyám meg semmit sem tett, csak mellette ő is tönkrement, belefásult, belebetegedett (szó szerint) az életbe.

Egyszerűen úgy érzem, elviselhetetlen. Inkább viselkedik féltékeny testvérként, mintsem apaként. Lányként az volt a "szeretetkinyilvánítása" felém, hogy viccesen s_ggbe rúgott. Tudom, hogy számítok neki, a maga módján szeret, de ezt egy 3-5-7 éves gyerek nem fogja fel, csak iszonyatosan sérül.

Nem vesz figyelembe másokat, ha ő nem alszik, akkor senki nem alszik. Fingik, böfög, bömböltet folyamatosan valamit, tv, rádió, okostelefon, sőt, van, hogy mindhármat egyszerre. Eszébe sem jut, hogy esetleg mi mást hallgatnánk. Egész életében feküdt az ágyon, és nézte a tévét, közben lecseszett minket, hogy nem lett egy háza, mert mi "nem álltunk mellé".

Soha nem kért bocsánatot senkitől (max.ha rámlépett), ha valakit megbántott, még őhozzá kellett menni vígasztalni.

Ódákat tudnék zengeni a negatívitásáról (van 2 panellakás, autója, motorja, biciklije, mégis percenként bemondja: az élet sz_r, b_sszátok meg! engem elmondott már mindennek, anyámat is, pedig nemigazán van rá oka-egyetemet végzett zenész vagyok, külföldön élek, senki sem protezsált be sehova, magamtól értem el amit elértem. Apám helyett mindent anyám vagy más csinált meg).

Szóval az a bajom, hogy legszívesebben nem találkoznék többet vele, ugyanakkor furdal a lelkiismeret, hogy ezt érzem. Fizikailag is meg tud betegíteni, már volt, hogy belázasodtam tőle, mert egyszerűen nem bírtam elviselni amiket mond, csinál, a cirkuszait ellenem (ha van sapkám, azért, ha nincs, azért). Mellesleg iszik, olyankor még rosszabb. 19 éves koromtól nem élek velük, most vagyok 30, de még mindig nem tudok szabadulni a káros hatása alól.

Mit tegyek?



2020. júl. 10. 00:54
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

A te személyiséged is beleszól. Vannak, akik behódolnak, tönkremennek, vannak, akik fellázadnak. Egyszerűen fogják maguk és kiverik a cirkuszt, elhúznak.

Ha ezt nem tetted meg annakidején, akkor, hát veszett ügy. Temesd el, segíts másokon, az energiát ad. Ne betegedj bele a múltba. Kérj szakemberi segítséget.

2020. nov. 6. 16:48
 22/22 anonim ***** válasza:
Nem betegszem bele, mert változtatni nem lehet rajta, és erős vagyok, szembenéztem a rákkal is, csak eszembe jutott a kérdező problémája kapcsán. Inkább olyan volt, mintha nehezített pályán kellett volna végig mennem egész életem során. Nincs kizárva, hogy ez is hozzájárult, hogy beteg lettem, de jó orvos kezébe kerültem, és még időben, és legyőztem a betegséget. :)
2020. nov. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!