Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az normális dolog, ha egy...

Az normális dolog, ha egy mostohaanya azt mondja a mostohagyerekének, hogy anyának szólítsa? Vagy ha egy mostohaapa mondja, hogy apának szólítsa a gyerek?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, amikor meghal az egyik szülő, vagy ha kiskorától ő neveli, hanem amikor az egyik mostohaszülő mondja, hogy szólítsa anyának/apának őt?
2020. júl. 13. 00:28
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
64%

De nem is kell édesgyereknek lennie... a nevelőszülő gyetek viszony sokkal inkább egy legjobb barátság...

És ott az édes apja, akitől szart sem kapott életében, nem hogy szeretetet... nem arra volt dzüksége, hogy édesapának tekintsen valakit, hanem arra, hogy valaki szeresse és törődjön vele...

Megtanítsa bringázni, leüljön vele esténként matekozni, megtanítsa az életre... teljesen mindegy, hogy közben minek tekint.

2020. júl. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%

9!


Ugyan olvasd már el megegyszer azt a törvény másolatot. Mostohaszulo vagy, nem nevelőszülő.

2020. júl. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%
Nevelőszülő, nem mostoha - a nevelőszülő pénzért segít. Szóval te tudod rosszul...
2020. júl. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
52%

13!


Én????? Hát szerinted nem azt írtam, hogy mostoha szülő????

2020. júl. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Törvény szerint (ami ki lett másolva) nem mostoha.
2020. júl. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Ne mar vitazzatok ki mostoha ki nem. Itthon van rossz felhangja, meg persze a mesekben. Neveloszulo a mi videkunkon, aki otthonbop kivett gyereket es nevelte. A mostohanak nem volt annyira rossz szajize, de sose neveztuk senkinek a mostohaapjat az anyja pasijanak:-).

Angolszaszoknal mostanaban a bónuszanya/bónusz apa nevet hasznaljak, ha azt ereztetnek valaki igenis egy plusz extra szulot jelent a gyereknek is (mert jo az erzelmi viszonyuk, emberi kapcsolatuk).


Ha az edesapa/anya képben van akar csak evi egyszeri talalkozassal is, akkor nem igazan fair kernie egy mostohaszulonek, hogy nevezzek anyanak/apanak. Olyan helyzetben viszont mint az alabbiak elfogadhato:

- kicsi a gyerek még és az edesszulo evekre eltunik a kepbol (de ilyenkor is fontos hogy a keres ne kotelezo legyen, hanem ha gondolod szolithatsz...nak)

- ha a gyereket vagy a mostohat rendkivuli modon zavarja a P. neni/bacsi vagy keresztneven szolongatas (de ilyenkor cleszeru masikkifejezessel javasolni az anyu/aput...pl. edesapa edesapa vagy apa, a mostoha meg fater/apu vagy P. apu)


Kenyszeritei nem erdemes.

Masik lehetoseg a egyben az egyik elozo is, hogy keres helyet csak felveti a mostohaszulo, hogy ha a gyereknek ugy jobb szolitsa jancsi apanak vagy potapanak.

Elvaltkent azert en is latom erre ugornek, hogy nekem a masik nojet/pasijat ne szolittassak a gyerekemmel anyanak apanak...meg ha a gyerek kicsikent magatol kezdte ezt el, akkor is elvaras, hogy ne pont ugyanugy wzolitsa mint engem.

Viszont engem nem zavar es sokkal baratibbnak hangzik, ha a gyerek az exem parjat keresztnev plusz apa/anyanak szolitja. Ezzel semi bajom foleg ha a masik csaladban is eveken keresztul az a szemely is ott van/lesz es alakitja formalj remelhetoleg pozitivan a gyerekem szemelyiseget es szokasait.


A mi csaladunkban amugy az uj ferj P. bacsi maradt...de mindenki szereti es halas neki mert apjuk helyett apja volt a mostohagyerekeinek is.

2020. júl. 14. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

4eves korom óta él(t) velem nevelőapám. (Már rég elköltöztem otthonról, ezért a múltidő).1x nem mondtam neki a 28évem alatt, hogy apa. Én mindig a keresztnevén hívom a mai napig. Ő volt már nem egyszer, hogy lányaként mutatott be, ez nem zavart. De nekem ha eröltették volna se ment volna, hogy apa.

Ellenben nagynéném gyereke is(7éves), illetve férjem testvérei is (16ŕves ikrek) minden évben mást hívnak apának. Nagynéném is és anyós is szeretik a változatosságot férfi ügyben. Szerintem ez a gáz.

2020. júl. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
57%
16-os annyit azért hozzátennék, hogy azért azt se nagyon lehet apának / anyának nevezni, aki egy évben egyszer néz csak rá a gyerekére...
2020. júl. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

18!


Attól még az az anyja, apja....

2020. júl. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
57%
Csak biológiailag, ami önmagában édeskevés. Szerinted kötődik egy gyerek úgy igazán pusztán biológiai alapon azért, mert valaki egy évben egyszer ránéz? Szerencsére manapság úgy néz ki, a rendszerben is változás lesz és hamarabb kerülnek ki valóban szerető családokhoz azok a gyerekek, akikre egy évben kb. egyszer van ránézve kapcsolattartás címszó alatt, azt is csak a pénzért.
2020. júl. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!