Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ellenzik a párkapcsolato...

Miért ellenzik a párkapcsolatot a szüleim?

Figyelt kérdés
1 éve ismertem meg a barátomat, akibe azóta is rettenetesen szerelmes vagyok. Sok rossz időszakon mentünk át együtt és félek, hogy most is egy ilyen fog következni. Ezeket a rossz időszakokat a szüleim okozták. Soha nem volt jó a kapcsolatom velük, mert apám egy idegbeteg állat. Gyerekkoromban sok üvöltözést és hasonlót végighallgattam, ami mai napig is előfordul. Ezek az üvöltözések néha el is durvultak. Apró dolgok miatt volt mindig például, hogy foltos lett a fal, vagy nem volt normális kaja. Anyám pedig tűrte és ezért nagyon haragszom rá mai napig. Mindig csak azt mondogatta, hogy a pénz miatt nem válhat el és nem tudná egyedül megteremteni a megfelelő anyagi helyzetet nekem és a két húgomnak. Egy idő után ebbe bele is nyugodtam, nem tudtam vele mit kezdeni. Úgy voltam vele, hogy gimi végén jó messzire elmegyek tőlük egyetemre. Ez így is lesz. Most 19 éves vagyok és sikeresen leérettségiztem és ha minden jól megy szeptemberben kezdek az egyetemen. Na és akkor a fiú téma. Anyám tud róla. Nem zavarja elmehetek hozzá meg minden. (A barátom 2 órányira lakik tőlem.) Az a probléma, hogy ő nem jöhet hozzám. Télen ez nagyon rátette a pecsétet a kapcsolatunkra és szakítottunk. A fiú nem akart tőlem megválni, csak az anyja és a nővére nagyon a szívére vette, hogy ő nem jöhet el hozzánk. Anyámmal egyszer találkozott. Az is rosszul sült el mert anyám elkezdte kioktatni minden hülyeségről.(hogy nekem idén érettségiznem kell, nyelvvizsgáznom és a jogsit is meg kell csinálni) Szakítottunk de nem bírtunk egymástól elszakadni és ugyanúgy beszélgettünk és találkoztunk is néha. Élt bennünk a remény, hogy együtt tudunk lenni még úgy hogy boldogok vagyunk és nincsenek ilyen problémáink. A karantént is átvészeltük. A nagy távolság miatt 3 hónapig nem is tudtunk találkozni. Aztán május óta hetente megyek hozzá. Most jó minden boldogok vagyunk. Viszont apám nem tud róla. A fiúnak azt mondtam, hogy tudja mert nagyon kinosnak érzem azt, hogy egy éve úgy ahogy van nekem és még mindig nem tudja és titkolom. Én nem beszélek apámmal. Anyám pedig fél neki elmondani. Mindig volt valami kikötése ahhoz hogy mikor mondja el neki. Először az, hogy érettségizzek le, legyen nyelvvizsgám, utána pedig hogy legyen meg a jogsim. Mindet megcsináltam. Mindenem meglett. Jó eredményekkel. De nem tartotta be az ígéretét és nem mondta el neki. A barátnőim nevetségesnek tartják ezt a szituációt, ahogy én is. Vicc, hogy papírhoz kell kötni azt, hogy legyen valakim. Ha tehetném nem érdekelne és leszarnám nem mondanám el neki, mert ez az ember akit sajnos apámnak kell mondanom egy undorító személy. Csak a barátom meg nagyon magára veszi ezeket a dolgokat és nagyon rosszul esne neki, ha megtudná mi van. Az anyja szeretné, hogy végre eljöhessen hozzám hiszen mindig én megyek és kicsit egyoldalúnak érzi azt, hogy a fia nem kapja meg azt, amit én náluk. Egy egyetemre fogunk járni. De addig, hogy húzzam ki, hogy ne jöjjön el hozzám. Nem szeretném, hogy rosszul sülne el. Ő sokkal fontosabb mint a családom. Mellettem maradt még akkor is, hogy ilyen szituációba keveredtünk. Nagyon fájt neki, de mégis kitartott. Én is kitartok mellette. Ha apám megtudja lehet, hogy elfog mondani mindenféle kurvának és, hogy így nem is a tanulásra fogok koncentrálni. Anyám nem is meri elmondani neki. Hogy vegyem rá, hogy elmondja? Szeretném hogy tudja, még akkor is ha ku***nak leszek hívva. Mert ilyen az én apám. A 19 éves lányát leku***na csak mert szeret egy fiút. Segítsetek kérlek nagyon nagy dilemmába vagyok hogy mi lenne a helyes. Semmiképpen nem akarom elveszíteni a barátom.

2020. júl. 13. 00:48
1 2
 1/13 anonim válasza:
96%

Mikor elolvastam a kérdés címét azt hittem, hogy ez csak ilyen tini mű szerelem, de végigolvasva ez egyáltalán nem tűnik annak, ami miatt sokkal nehezebb a dolog. Igazából szerintem elmondhatnád az igazságot a barátod szüleinek, ha nem értik meg, akkor baj van velük, viszont ha fontos neked az elfogadásuk, és ilyen szinten távol állsz a szüleidtől, akkor talán nem lenne olyan “veszélyes” elmondani az apádnak az igazságot. Lehet hogy lekurváz vagy ilyesmi, de miért számít egy olyan ember véleménye aki soha nem állt melletted? Szerintem erre a kérdésre csak kérdéssel tudok válaszolni:

Mennyit ér neked a szerelem?

2020. júl. 13. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

A barátomnak csak az anyukája él.

Nagyon szereti a fiát és bevallotta nekem, hogy féltékeny rám. Amikor voltak azok a balhék, akkor egyszer nagyon megmondta nekem. De csak ingerült volt és jogos volt. Megmondta, hogy nem én tehetek róla, hogy ez így van hanem a szüleim. Azt hiszi, hogy azóta ez változott mert én azt hazudtam, hogy apám tudja. Anyám egyszer nyár elején azt mondta, hogy eljöhet és én ezt mondtam nekik, de sajnos ez megváltozott. Ugyanaz a helyzet mint télen. Ha azt mondom, hogy nem engedik h eljöjjön akkor megint ugyanabban a helyzetben leszünk. Voltam pszihologusnál, ő azt mondta, hogy nekem már csak akkor lesz jobb, ha elmegyek otthonról, de hogy húzzam ki itt még másfél hónapig úgy hogy ne menjen tönkre a kapcsolatom?

2020. júl. 13. 01:35
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ha szereted akkor mondd el v koltozz kulon a szuleidtol esetleg koltozettek ossze
2020. júl. 13. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp beszélj meg mindent a barátoddal. Az ember a szerelmével bármit megtud beszélni és együtt át tud lendülni dolgokon.
2020. júl. 13. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
28%
Te keverted így ki a dolgokat azzal, hogy hazudtál.Neked kell rendbe tenni.Nem a szülőknek.Felnött vagy.Ha a fiúnak komolyan a szándékai veled, akkor érdekelné a szüleidet is.Tervezett már veled közös jövőt valaha?Esküvőt, családot? Ezt tudd meg tőle.Kérdezz rá.Milyen terve van veled a jövőben.Ha komoly, csak azután kell a születődnek valahogy elmondani vagy találkozni.Semleges helyen is bemutathatod apád vagy anyádat neki.Pl.közterületen, bevásárláskor, munkahelynél stb. Ott nem ordítoznának veled.
2020. júl. 13. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
7%

Most amúgy hiába hisztizel, de igazából az elsőnek valamilyen szinten igaza van. Ahol élsz, az a szüleid háza. Te örülnél, ha időnként egy vadidegen szambázna a házatokban és néha, mert úgy is lenne olyan cikis pillanat, de hogy még törülközőbe is belefusson, mikor jött ki tusolás/fürdés után.

Ez most nem a szexről szól. Szimplán a szülők nem szeretik kerülgetni a lányuk kanját. De valamilyen szinten a szexbe is igaza van. Ha ott alszik, abból úgy se "csak alvás lenne". És ha vékonyak a falak, te meg baszol halkan lenni, akkor még irritálnád is őket hogy azt kell hallgatniuk.

Miért kellene a srácnak ugyan azt kapni mint neked? Nem mindenhol fogadják el a szülők a lány párját, és van ahol csak mögöttük tudnak együtt lenni, vagy együtt élni.

2020. júl. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

Jézus, micsoda idióta válaszok 1-2 helyen...

Azt mondod, hogy szeptemberben úgyis elköltözöl. Megnyugtathatnád a barátodat azzal, hogy bár jelenleg apád nem tűrne látogatókat, szeptembertől te úgyis máshol fogsz lakni és onnantól kezdve többet tudtok a te "térfeleden" is együtt lenni.

2020. júl. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%
Ha elköltözöl, akkor se fogod megmondani apádnak, mert akkor is lekrvázna, nem?
2020. júl. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
Itt inkább az a gond, hogy ha nem otthon laksz, az erőszakos apád feltűnhet a kollégiumban vagy az albérletben, ahol majd élsz, és balhézhat, ahogy otthon is. A másik, hogy felsőoktatásban anyagilag a szüleidre is leszel szorulva, és a faterod nem fog pénzt adni. Egyébként apád nem zaklatott téged "úgy"? Azért kérdem, mert pont úgy viselkedik, mintha a nőjének tartana, nagyon nem egészséges az irántad való viszonyulása:(
2020. júl. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
97%
Nekem tudod mi a furcsa? Úgy csináljátok ezt a dolgot, mintha 13 évesek lennétek és nem ketten lennétek a kapcsolatban hanem legalább hatan. "anyukám így, apukám úgy, a fiú anyja így...." Mi lenne ha a fiúddal lennél elfoglalva, ő meg veled? Nem mehet hozzátok? Jó, akkor nem megy. Akkor mész te, vagy találkoztok máshol. Nem tetszik a fiú anyjának, hogy a fia nem mehet? Jó, akkor nem tetszik neki, dolgozza föl. Ennyi. Ti meg folyton szakítotok anyuci és apuci kedvéért. Most vagy együtt akartok lenni és akkor együtt vagytok, vagy azt lesitek folyton, hogy anyuék mit akarnak, és akkor szenvedtek ameddig rá nem untok. Igazából ennyi a történet, döntsétek el mit akartok, a többi legyen másnak a gondja.
2020. júl. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!