Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy próbáljak job kapcsolatot...

Hogy próbáljak job kapcsolatot kialakítani Édesanyámmal?

Figyelt kérdés

3 éve "félek" Anyukámtól. Ez az egész onnan indult ki, hogy csináltam valamit nagyon feleltőtlenül(ennek a dolognak köze van a telefonozáshoz) , majd megtudta. Azután éjjel-nappal féltem, hogy szóbahozza azt a témát. Szorongtam, nagyon fesztült voltam amikor kettesbe voltunk. Ha volt ott rajtunk kívül egy másik személy(legyen az akárki) nyugodt voltam, hisz gondoltam, hogy akkor nem fog a témáról beszélni. (Azt hozzá kell tennem, hogy miután tisztáztuk a témát egyszer se beszélt róla.) Utánna hirtelen mindenért nagyon durva bűntudatom lett, az összes "bűnöm" bevallottam neki. Ettől mégjobban szorongtam, hisz már nem csak 1 téma van amit kerülök, hanem 8-10. Ez az egész félelmem elfajult addig, hogy már ha csak ír is gyomorgörcsöm van, amikor nála vagyok rettegek(nem attól, hogy beszél velem a témákról, hanem, a jelenlététől), nem merek előtte telefonozni, megfelelési kényszerem van vele szemben, sírógörcs kap el, 2 héttel előtte is ha tudom, hogy találkoznom kell vele, minden esetben azt mondom amit ő hallani szeretne, még ha teljesen más valamiről a véleményem, ha vele vagyok egyfolytában beszélek/kérdezem akármiről, csak ne legyen olyan pillanat amikor csend van. Ha mégis van akkor azon görcsölök, vajon mit fog kérdezni/mondani. Szeretem Anyukámat, de nem szokott hiányozni. A vele töltött idő az én részemről stressz és szorongás. El se tudom már képzelni, hogy valaha is jó volt a kapcsolatunk.



Egy fiatal lány.



2020. júl. 15. 23:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Hogyne lenne okod, hát szenvedsz. Ez a problémád, és ezt a problémát oldaná meg a pszichológus. Pszichológus nélkül benne ragadsz. Aztán majd 10 év szenvedés után rájössz, hogy mégis kellett volna.
2020. júl. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Igen, de ha anyukám nem tudja miért kell pszcihológushoz menni, akkor hogy menjek el? :(
2020. júl. 16. 14:20
 13/16 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik, nem vele laksz, bár erre nem válaszoltál. Ha az apukádnál laksz, akkor ő tudjon róla. És nem kell neki pontosan elmondani az okot.
2020. júl. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

13. válaszoló: Ne haragudj, elfelejtettem rá válaszolmi, és igen, Apukámmal élek. Ő tud róla, de nem igazán érdekli.

Anyukám nagyon kíváncsi természet, addig nem fogja hagyni a dolgot, míg el nem mondom neki a pontos okot, hogy miért menjünk el pszcihológushoz. Egyébként meg ő gyengének tarja a segítségkérést. Nem mondja ki, de látszik.

2020. júl. 16. 18:26
 15/16 A kérdező kommentje:
Valakinek valami tipp holnapja? Holnap megyek hozzá, már másfél hete depressziós hangulatom van miatta(ami egyébként tönkretette a nyaralásom), most is nagyon rosszul vagyok.
2020. júl. 16. 18:28
 16/16 anonim ***** válasza:

Nem anyukáddal kell pszichológushoz menned, hanem egyedül.

Magaddal kéne elrendezned ezt a fehérneműküldős dolgodat, hogy megtörtént, nem dől össze a világ, mindenki csinál hülyeségeket, beleértve az anyádat is, ő tán még többet, mint te, és szépen továbblépünk, nem ragadunk meg benne. Megbocsátjuk magunknak a hibánkat, utána emelt fővel folytatjuk az életünket. És nem képzelünk be mások részéről rosszallást, ha ők erre semmi jelet nem mutatnak.

Milyen volt a viszonyotok kisebb korodban? És mért maradtál apukádnál, ami nem épp tipikus?

2020. júl. 17. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!