Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha a feleségem...

Mit tegyek ha a feleségem akadályoz a lányommal való kapcsolattartásban?

Figyelt kérdés
A lányom 13 éves vokt mikor elváltam az anyjától, utána nagyon keveset találkoztunk mert haza költöztem a szülővárosomba. Gyakorlatilag az ország két végében laktunk és nem akartam az anyjával sem balhézni minden látogatáskor,es igen, el is hanyagoltam, volt hogy 2 alatt csak 1-szer láttam. És ahogy kamaszodott megharagudott rám, amikor már tudott volna egyedül is utazni akkor már ő nem beszélt velem, nem akart jönni,sem találkozni. Csak a 20-as évei elején-közepén normalizálódott a kapcsolatunk, rendszeresen beszélünk telefonon, interneten, de továbbra is keveset találkozunk, mivel ő 2 éve Dániában él és dolgozik. Azóta csak 1-szer találkoztunk személyesen. Szóval eddig nagyrészt az én saram, hogy nem vettünk részt egymás életében. De a jelenlegi feleségem az elejétől nem kedveli, és próbál elleni hangolni, de ez eddig nem is volt különösen feltűnő mert alig találkoztam a lányommal mióta együtt vagyok a feleségemmel. Viszont a vírus kitörése óta előszőr készült haza a lányom és végre úgy alakította volna az idejéf, hogy először nálunk tölt egy hetet, csak aztán megy az anyjához. Ezt szépen meg is beszéltük, aztán a feleségem közbeszólt, hogy felőle jöhet a párjával együtt, de itt a házban nem kaphatnak egy szobát. A párjának keresni kéne valami panziót éjszakára (a párja szintén nő, de ebbe most nem mennék bele mélyebben). És még aznap este hívott a lányom, hogy mégsem tudnak jönni, betegnek érzi magát. De ismerősöktől halottam, hogy a volt feleségemhez a hozzánk terveztett időpontban megérkeztek, tegnap reggel. 13 éves kora óta most először töltöttünk volna együtt teljes 1 hetet és nem jött össze a feleségem miatt, akit most jelen pillanatban kifejezetten utálok.

2020. aug. 8. 08:57
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
19%
Akkor felhívod megint es számon kéred hogy tudod hogy itt van mi ez az egész? Nehéz amúgy felvenni a krva telefont?
2020. aug. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, megsértetted azzal, hogy a párját külön panzióba küldtétek. Szerintem azt gondolják, hogy homofób vagy. Biztosan nagy csalódás volt neki. Azt hitte, hogy végre találkoztok, aztán mégis kitaláltál vmit, amivel elrontottad.
2020. aug. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
36%
Nem akadályoz a kapcsolattartásban. Csak nem alhat ott a párja. Nagy különbség.
2020. aug. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Én mondtam, hogy dehogy kell panzióba menni, elférünk itthon, tudja a lányom, hogy ez nem az én ötletem volt és nem tetszett. Előtte nem is említette a feleségem. Szépen beszéltem skype-on a lányommal aztán a feleségem rákezdett erre a különalvásra. Váratlanul is ért, kínos is volt nekem is a lányomnak is, mondta is hogy majd hív ha elindultak és kilépett. Szerintem direkt azért a lányom előtt hozakodott elő vele. De persze azt mondja neki semmi baja a lányommal, csak mezővárosban lakunk, a falú szája, meg neki van a rokonságában egy lelkész meg a rokongyerekeknek mit mondtunk volna... De én tudom hogy direkt meg akarta bántani a lányom. Nem tudok fel menni hozzájuk mert a volt feleségemmel nem tudunk 2 szót sem beszélni kultúráltan, úgyis csak veszekedés lenne.
2020. aug. 8. 09:58
 15/26 anonim ***** válasza:
95%
14: ne legyél már ilyen szerencsétlen! Tudtok találkozni, ha akartok. Nem kell a volt feleségedhez menned. Bárhol találkozhattok!
2020. aug. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem válj el a feleségedtől ha nincs közös gyereketek. Ha most ezt csinálja, később is lehetnek még ilyen húzásai. Nyilván te dolgod is hogy kit engedsz a házadba de szerintem egy ilyen nőtől el kell válni. Ha elválnál tőle, akkor lehet a lányod is meglátná, hogy ő bizony fontosabb neked mint ez a nőszemély. Ez az eset azt is bizonyítja, hogy nem olyan rózsás a házasságotok. Ha a feleséged valóban szeretne téged és önzetlenül, akkor fel sem merülne benne, hogy nem mehet oda a lányod és/vagy a párja.
2020. aug. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
98%
Bocsi kérdező, de szerintem a lányod is látja/tudja milyen balfék vagy. Amíg ezen nem változtatsz és nem bizonyítod be neki az ellenkezőjét sokat ne várj szerintem. És tök megértem őt én is letagadtatnám magam, mert egyszerűen sajnálnám az időt rád (+ha még a múltbeli dolgokat is idevesszük) Szóval vagy kapd össze magad vagy rinyàlj itt tovább vàltoztatás nélkül. Annyit elárulok:itt egyértelműen nem a feleség a hibás.
2020. aug. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
8%

Bocs de ezt irtad: "Viszont a vírus kitörése óta előszőr készült haza a lányom és végre úgy alakította volna az idejéf, hogy először nálunk tölt egy hetet, csak aztán megy az anyjához. Ezt szépen meg is beszéltük, aztán a feleségem közbeszólt, hogy felőle jöhet a párjával együtt, de itt a házban nem kaphatnak egy szobát"


Milyen hazassag az, ahol a lanyoddal hamarabb beszeled meg, higy johet a leszbi parjaval egy hetre hozzatok nyaralni, mint a sajat felesegeddel?

Mert elobb beszelted meg a lanyoddal es utana a felesegeddel...ezen ragott be. Magambol kiindulva.

Tudod ha a lanyod es a noi parjat is te latod gendegul azaz kizarolag te vasarolsz be ugy hogy nekik is jusson te fozocskezek egy hetig te kulon kifizeted az o rezsireszuket (nem tudhatoe napjaban hanyszor fogank furdeni menni stb.), te huzol nekii tiszta agynemut majd le es mosod ki azokat, te ugralod korbe oket, akkor SE okes az, hogy hamarabb egyeztetsz le veluk mindent es mintegy kesz tenyek ele allitod a feleseged. Utana meg csodalkozol a konfliktuson es a lanyod haragjan is.

Elarulom ha a anyod eddig annsira nem jart es rohant hozzad akkor most is inkabb csak az ingyen egyutt nyaralhat a baratnojevel lett volna neki a pozitivum, kulonben o nem sertodott volna igy be. Hanem azt mondja oke megyunk ket napra mert annsit kibirok fizetni panzioban vagy apa szerezz nekunk masnal olcso szobat es tok jo latjuk egymast. Vagy mondhatta vokna azt bocs akkor nem megyunk, de neked ha van kedved utazz Pestre es ott talalkozhatunk.de hat hazudozik neked ha jol ertem. Nem is kar erte.


A felesegeddel meg legkozelebb ezt ugy meccseld le, hogy ELORE megkerdezed, a lanyom emlitette jonnenek nyaron osszel tavasszal akarmikor. En szeretnem ha itt aludnanak par napot a parjaval. Ez neked oke? Es elmondja igen nem ha nem akkor miert nem az es azon te hogy tudsz segiteni stb. Es kompromisszumot kottok.


En is utalom ha jonnek a parom nagy gyerekei es az o parjaikat meg vegkepp nem szeretnem itt latni, de ennek egyszeru okai vannak es van boven tapasztalat: jonnek es tahok, koszosak es budosek, elvarjak a kiszolgalast de egy koszonomot nem mondanak es persze az edesapjuk keresztbe egy szalmaszalat nem tesz olyankor csak ahitattal csung az ajkukon es nevetgel barmit mondanak. De a romokat nekem kell eltakaritani, nekem kell szallodaztatni oket. Es ha mondtam en ezt nem szeretnem akkor en voltam a gonosz bun.o. Szoval nehanyilyen utan mondtam en olyankor elmegyek itthonrol vagy ne is jojjenek.

2020. aug. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Mondtam neki jó előre hogy jönni fognak, akadékoskodott akkor is de ezzel a panzióval csak a lányom előtt hozakodott elő, azerintem direkt.


Nem kérte meg senki hogy takaritson utánuk,nem mindenki a te férjed gyereke. Az én lányom már 7-8 évesen segített ágyneműt húzni meg teregetni,mosogatni az anyjának, 13 évesen már főzni tanult.


Én meg a feleségem unokájára is szoktam vigyázni mert az ő gyerekei bezzeg azt csinálnak nálunk amit akarnak, gondolom nálatok is így van.


És nem, az én lányomnak nem kell "ingyen nyaralás" nálunk, mivel ő Dániában él, ezelőtt Svédországban is dolgozott. Pesten ott van a családi házuk,amiben az anyjával lakott, most is ott "nyaralnak ingyen", és ott nem bántja őket senki, biztosan jól ki is használja ezt az alkalmat arra,hogy ellenem hangolja, mert eláztatni előtte.


Te meg minek mentél gyerekes férfihoz akkor ha ennyire utálod a gyerekeit meg ha nem tesz keresztbe egy szalmaszálat se.

2020. aug. 8. 15:07
 20/26 anonim ***** válasza:
90%
19: ez szép volt! 😊 otthon is lehetnél ilyen határozott!
2020. aug. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!