Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha a feleségem...

Mit tegyek ha a feleségem akadályoz a lányommal való kapcsolattartásban?

Figyelt kérdés
A lányom 13 éves vokt mikor elváltam az anyjától, utána nagyon keveset találkoztunk mert haza költöztem a szülővárosomba. Gyakorlatilag az ország két végében laktunk és nem akartam az anyjával sem balhézni minden látogatáskor,es igen, el is hanyagoltam, volt hogy 2 alatt csak 1-szer láttam. És ahogy kamaszodott megharagudott rám, amikor már tudott volna egyedül is utazni akkor már ő nem beszélt velem, nem akart jönni,sem találkozni. Csak a 20-as évei elején-közepén normalizálódott a kapcsolatunk, rendszeresen beszélünk telefonon, interneten, de továbbra is keveset találkozunk, mivel ő 2 éve Dániában él és dolgozik. Azóta csak 1-szer találkoztunk személyesen. Szóval eddig nagyrészt az én saram, hogy nem vettünk részt egymás életében. De a jelenlegi feleségem az elejétől nem kedveli, és próbál elleni hangolni, de ez eddig nem is volt különösen feltűnő mert alig találkoztam a lányommal mióta együtt vagyok a feleségemmel. Viszont a vírus kitörése óta előszőr készült haza a lányom és végre úgy alakította volna az idejéf, hogy először nálunk tölt egy hetet, csak aztán megy az anyjához. Ezt szépen meg is beszéltük, aztán a feleségem közbeszólt, hogy felőle jöhet a párjával együtt, de itt a házban nem kaphatnak egy szobát. A párjának keresni kéne valami panziót éjszakára (a párja szintén nő, de ebbe most nem mennék bele mélyebben). És még aznap este hívott a lányom, hogy mégsem tudnak jönni, betegnek érzi magát. De ismerősöktől halottam, hogy a volt feleségemhez a hozzánk terveztett időpontban megérkeztek, tegnap reggel. 13 éves kora óta most először töltöttünk volna együtt teljes 1 hetet és nem jött össze a feleségem miatt, akit most jelen pillanatban kifejezetten utálok.

2020. aug. 8. 08:57
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
8%
Kérdező kamu vagy ugye? Mert érdemben nem reagálsz semmire, csak ha másokba kell belekötni, vagy nyomod tovább a magadét, de érdemi reakció (sőt tovàbbmegyek-tényleges felnőtt reakció) még nem èrkezett tőled.
2020. aug. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
84%
Egyedül is fel tudnál menni Pestre ha akarnál. A lányoddal pedig beszélj mégegyszer de most őszintén és mond meg kerek perec hogy tudod higy ott van és te nem értesz egyet a feleségeddel. Érthető hogy nem akar oda menni ahol nem látják szívesen. De neki is felesleges hazudni hogy beteg. Ha ezt most nem rendezték szerintem nem fogod többet látni.
2020. aug. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
96%

Jó, ez ha nem is kamu, de nyilván a csaj írta, nem az ötvenes-hatvanas fószer.

Én most mégis űúgy írok, mintha az apa írta volna ki. Gyakorlatilag nem vettél részt a gyereked életében, nem kerested. Ne jüjjünk azzal, hogy ő sem keresett, amikor már ő is képes lett volna látogatni, mert ha essig leszartad, miért vártad tőle, hogy majd ő látogat. Mégis volt olyan nagyvonalú, hogy felnőttként békejobbot nyújtott, képes újra felvenni veled a kapcsolatot, s talán új alapokra kívánta azt helyezni. Erre megint kapott egy pofont. Jól írta, aki írta, ha most nem teszel valamit krva gyorsan, tényleg nem találkoztok többet, vagy igen, de nem lesz benne köszönet.

Ha mégis a csaj vagy, én írnék/felhívnám az apámat, és megmondanám a magamét.


Egyébként, ha az új asszonyé a lakás, tényleg az mehet oda, akit ő is szeretne, ha viszont nem, az apának is annyi joga van, mint a nőnek. Nem csak fortyogni kellene, az nem ér semmit, hanem tettekkel is kimutatni az asszony felé, hogy ha ő nem fogadja a te gyerekedet, te sem az övéit: nincs gyerekfelügyelet, jópofizás, stb. Nyugodtan nézz meccset a nappaliban a legközelebbi születésnapi vagy más ünnepi alkalommal, míg a feleség a gyerekeivel az ebédlőben ünnepi kajál. Mondjuk, nem, te belülről duzzogva, de azért széles mosollyal ott pompázol majd közöttük.

2020. aug. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem is vagy a làny írta ki, vagy egy némi fantàziàval megàldott unatkozó kis hülyegyerek, de hogy nem egy ténylegesen ebben a helyzetben lèvő apuka (korú) férfi, az is biztos.
2020. aug. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
A feleségedé a ház? Nem szép dolog, hogy megtiltotta, hogy menjenek a lányodék, de ha az övé, akkor joga van hozzá. Ha a te házad, és a feleséged pattog, akkor hajítsd onnan ki őt.
2022. márc. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Választ már nem fogunk már kapni, mert (valószínűleg) törölve lett a fiókja, pedig engem érdekelne mizu
2022. márc. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!