Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyámék elvárják, hogy lerakja...

Anyámék elvárják, hogy lerakjam a jogosítványt. Ez normális?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok. Teljesen feleslegesnek látom hogy lerakjam a jogsit, nem szeretem az autókat, különösebbek szükségem pedig nincs rá. Mióta elköltöztünk valamivel távolabb a városból, anyám elvárja hogy lerakjam a jogosítványt, és vegyek egy autót. Ebből rendszeres veszekedés van, hogy velük lakok, örüljek neki, cserébe tőlem ez lenne a minimum hogy elviszem őket boltba meg ügyeket intézni. Ez így most mi?? Nekik nincs egyébként sem autó se jogsi... Nem tervezem lerakni, egyrészt nem fogok arra alsó hangon 200 ezret + egy autó árát költeni hogy őket cipeljem a boltba, másrészt én is tudok buszozni, nem értem miért olyan megterhelő. Elköltözni nem tudok, nincs annyi keresetem. Hogyan mondjam el ezt, ha nem fogják fel?
2020. aug. 23. 10:10
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
10%
#17 Kinek a pap, kinek a paplan.
2020. aug. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem az egyik legnagyobb baromság több százezer forintot kiadni a jogsira, mert “az majd egyszer jól jön”, “jobb fiatalon megszerezni” stb.... Én így csináltam meg 17 évesen, mert a szüleim erőltették, befizettek és akkor már nem mondtam rá nemet, de a világon semmi értelme nem volt és csak kidobtak egy csomó pénzt az ablakon. Mikor vezettem utoljára? Amikor a sikeres forgalmi vizsga után jöttünk haza. Azóta egy percet nem vezettem, mert nem

volt rá szükségem (soha nem adódott még olyan, hogy tömegközlekedéssel vagy gyalog, esetleg kerékpárral nem tudtam volna eljutni valahová és szerintem az autók kényelmi funkciója is túl van tolva, annyi munkahelyen sem elvárás a jogosítvány), soha nem is érdekelte a vezetés vagy az autók, illetve nagyon sokáig nem is volt annyi pénzem, hogy vegyek és fenntartsak magamnak egy kocsit. Ha most felnőttként kitalálnám, hogy nekem márpedig kell egy autó és meg akarok tanulni vezetni akkor mégis miben lenne nehezebb? Semmiben. Ugyanúgy el tudnék menni egy tanfolyamra és meg tudnám tanulni (mert ugyanúgy pénz és idő kérdése) és akkor legalább lenne egy saját, a szükségleteimből vagy igényeimből adódó motivációm. Most

semmivel nem vagyok előrébb pusztán a jogosítványnak köszönhetően, kb. kezdhetném újra az egészet, ha most vezetni szeretnék. Úgyhogy szerintem csak akkor érdemes jogosítványt szerezni, ha tényleg szükséged van rá és vezetni szeretnél. A szüleid szerintem idióták, pláne így, hogy tőled várják el azt is, hogy fizesd ki, vegyél autót stb. miközben a saját érdekeik miatt akarják mindezt. Én szimplán nemet mondanék és kész.

2020. aug. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
42%
Nem csak olyan munkahelyen kell autó, ahol vezetni kell. Én laborban dolgozom, az előző munkahelyen és itt is rákerdeztek az interjún, hogy van e jogsi, mert az nagyon fontos ott, több telephely van, auditon ott kell maradni estig, hiába van a munkaidom 4ig, busszal már nem lehetne hazamenni
2020. aug. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
87%

19 éves vagy. El tudod már dönteni, hogy akarsz-e jogosítványt és autót. A szüleidnek ebbe beleszólásuk nincsen, és pláne nem várhatják el, hogy azért csináld mindezt, hogy a sofőrük legyél.


Egyszerűen megmondod, hogy NEM, és kész.

2020. aug. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
80%

Én hasonló erőltetésből csináltam meg, de továbbra sem vezetek nekem ez egy ugyanolyan kàrtya a pénztárcámban mint a pontgyűjtő ,van de minek.

Miután letettem Nemsokkal elköltöztem otthonról ,pedig előtte ők is taxisnak akartak használni. Így alakult.

2020. aug. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
75%
Engem is taxisnak akartak használni otthon, mint a 25-öst, saját költségből kellett volna fizetnem mindent, azzal, hogy majd az érkező ügyfelek várakoznak, míg a családot ide-oda szállítom napközben, "az ügyfelek fiatalok, tudnak várni". Nem tettem le, és nem is lett volna érdemes, mert a sorozatosan érkező válságok alatt nem lett volna pénzem kocsit fenntartani.
2020. aug. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
61%
Nem, mert nem tudsz azonnal kocsira ülni, és mire odajutsz, gyakorlatilag újra kell kezdened mindent.
2020. aug. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
91%
27 Jogosítványnak akkor van értelme, ha miután megszerezted azonnal tudsz vezetni.
2020. aug. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
26%
Nem kéne erőltetniük ha nem akarod mert nem létfontosságú a jogsi, de ha nekem 19 éves létedre olyat mondanál hogy ugatok kitakarítanálak a házból k*va gyorsan
2020. aug. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
91%

"A jogsi az alap, az én munkatársaim 50+ évesen is elkezdték tavaly csinalni, annyira alap."


Ezzel pont az ellenkezőjét bizonyítod. Ha annyira alap, hogy tudtak 50+-os korukig jogsi nélkül életben maradni?

2020. aug. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!