Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyámék elvárják, hogy lerakja...

Anyámék elvárják, hogy lerakjam a jogosítványt. Ez normális?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok. Teljesen feleslegesnek látom hogy lerakjam a jogsit, nem szeretem az autókat, különösebbek szükségem pedig nincs rá. Mióta elköltöztünk valamivel távolabb a városból, anyám elvárja hogy lerakjam a jogosítványt, és vegyek egy autót. Ebből rendszeres veszekedés van, hogy velük lakok, örüljek neki, cserébe tőlem ez lenne a minimum hogy elviszem őket boltba meg ügyeket intézni. Ez így most mi?? Nekik nincs egyébként sem autó se jogsi... Nem tervezem lerakni, egyrészt nem fogok arra alsó hangon 200 ezret + egy autó árát költeni hogy őket cipeljem a boltba, másrészt én is tudok buszozni, nem értem miért olyan megterhelő. Elköltözni nem tudok, nincs annyi keresetem. Hogyan mondjam el ezt, ha nem fogják fel?
2020. aug. 23. 10:10
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
77%

Felnőtt vagy, ha nem akarod, nem csinálod. Annyival is kisebb lesz a dugó az utakon, és lassul a globális felmelegedés. Komolyan írom, nem viccből!

Két felnőtt lányom van. Mindkettőt befizettük annak idején a KRESZ-tanfolyamra, mindketten le is vizsgáztak. Az idősebbik ezután közölte, hogy köszöni, őt a vezetés nem érdekli, nem fog gyakorlati oktatásra jelentkezni. A KRESZ kellett neki, mert kerékpárral közlekedik, de autózni nem fog. Azóta sem érdekli a dolog, lelkes környezetvédők a párjával együtt.

A fiatalabb megtanult vezetni. 4-5 évig alig használta, de most rokoni ajándékként kaptak egy autót, aminek igazán örültek. Meg annak is, hogy nem kisbaba mellett kell megoldani a gyakorlati órákat, elég volt számára egy kis családi "korrepetálás". (A férjének nincs jogosítványa.)

2020. aug. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
26%
Ha nem tudod értelmezni, az a te bajod :) Senki nem mondta, hogy nem lehet boldogulni nélküle. De míg 20--30 éve nem ez volt az alap, így eszébe se jutott, ma már épp annyira igen. Nem lehet a kettőt összehasonlítani, hiába is erőlködsz. Én azért jót mosolygok, mikor elképzelem, hogy majd megy bevásárolni a saját lakásába az ikeába és 20x fordul a busszal, míg hazaviszi a cuccokat, mert smucig 7ezret kiadni a szállításra, meg minek, hisz megvolt eddig is nélküle. Vagy a havi bevásárlást megszakadva teszi meg :) aztan hangoztassa, hogy nincs rá szükség, mert felesleges
2020. aug. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
82%

Háborogjanak, ha annyira szeretik csinálni. Nekem se kell jogsi. Budapesti vagyok, biztos nem mennék bele az itteni forgalomba, elköltözni meg nem fogok a városból. A barátnőm, aki élvezettel tette le a jogsiját, Szajoli, amikor jött látogatóba és apámmal ültünk a kocsiban, mondta, hogy bár megvan a jogsija, biztos nem vezetne itt.


A vezetés felelősség. Amikor kell, meg lehet majd csinálni, de ha nem akarja, semmi szüksége rá, nem keres úgy, hogy megtehetné, meg úgy alapból, ne erőszakolja rá senki, hogy vezessen! A szülei csinálják meg a jogosítványt és vegyenek autót, ha annyira akarnak. Merthogy saját maguk miatt akarják, nem a kérdező érdekében. Nekik lenne kényelmesebb.

2020. aug. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
83%

Hát nem tudom, a szüleim autóval alapból heti bevásárlásra jártak mindig, nem havira. Az autóval is sok lett volna. Másrészt 31 évesen eddig hazahoztam vagy szállíttattam mindent, még élek.


És nincs rá szükség. Van, akinek igen, az isten háta mögötti helyen biztos. De tőlem gyalog van 5 percre egy Tesco, 10 percre egy Penny meg egy Aldi, 15 percre Interspar. Az én helyzetemben totál felesleges.

2020. aug. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ezt neked kellene érezni, hogy leakarod-e tenni vagy sem. Én pár hónapja kezdtem el a jogsit és előtte nem akartam én sem letenni pedig nekem is mondogatták a szüleim, de úgy voltam vele, hogy sok pénz, idő és energia. Amíg tanultam úgy voltam vele, hogy az iskolába elvisz a busz is, éjszakai életet annyira nem éltem, hogy sokat jártam volna bulizni ha mégis mentem, akkor vagy jöttek értem a szüleim vagy ha volt olyan barátnőm, akinél ott tudtam aludni akkor nála aludtam. Viszont sokkal több előnye van, mint hátránya. Nekem egy hátrány jut csak eszembe az, hogy drága. De ha egyszer összegyűjtöd rá a pénzt és meg lesz akkor az egy életen át szól és nem kell többet költeni max ha lesz kocsid akkor arra, mert ugye eleve, hogy megveszed az autót, benzint veszel bele meg műszakiztatni, ha valami baja van akkor szerelőhöz vinni viszont ha egy jó autót fogsz ki, akkor a benzinen kívül nem nagyon kell másra költeni. Szóval én úgy jutottam el addig, hogy lerakjam a jogsit, hogy elegem lett abból, hogy mindig buszhoz vagyok kötve. Ha mennem kellett valahova időre, akkor előfordult, hogy úgy volt buszom, hogy sokkal korábban bent voltam a városban és addig be kellett üljek valahova, hogy ne álldogaljak kint a hidegben vagy a melegben aztán mikor végeztem a dolgommal akkor is néznem kellett, hogy mikor megy a busz és siettem, hogy elérjem vagy akkor is várni fél órág vagy 1 órát. Illetve én egy kis faluban lakom és nem sok minden van a közelben. Egy kisváros van itt tőlünk fél órára illetve pár nagyobb város (Pécs, Szekszárd, Szeged) van kb 1 órára. Na most erre a falum felé elég csekélyek a munkalehetőségek és vannak olyan munkahelyek, ahol elvárás a B kategóriás jogosítvány meg volt olyan munkahely, amit azért kellett visszamondanom, mert nem tudtam volna megoldani az utazást a munkahelyre vagy onnan haza. Na meg sokkal kényelmesebb. Mikor buszoztam mindig azon izgultam, hogy lesz-e ülőhelyem a buszon meg hogy ne legyen tömegnyomor. Ha volt ülőhelyem, akkor azon izgultam, hogy olyan ember üljön mellém, aki nem büdös és elférek mellette kényelmesen. No meg ha szar napod volt a munkahelyen vagy a suliban, akkor sokkal nyugisabb egyedül utazni haza úgy nem pedig busszal, ami tele van emberekkel és akkor még kitudja hányan lesznek, lesz-e ülőhelyed, milyen ember ül le melléd. A másik, hogy tömegközlekedési eszközökön sokan utaznak a leszállásjelzőt, a kapaszkodókat rengetegen megfogdossák, az ülőhelyekre is rengetegen leülnek és kitudja milyen ember ült előtted azon az ülésen vagy milyen ember fogdosta meg előtted a kapaszkodót. Na meg a vezetés kikapcsolódásnak is jó. Ha unatkozol esetleg beülsz a kocsiba, autókázol egyet esetleg hívsz magaddal pár barátot és elnéztek valamerre. Nem kell buszhoz alkalmazkodnod vagy olyan emberhez, aki eltud vinni vagy hazatud hozni. Drága, de megéri. Viszont amíg te nem érzed, hogy szeretnéd addig kár erőltetni.
2020. aug. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
17%

Ma a jogsi az alapszükségletekhez tartozik, ahogy az internet meg számítósgép/okostelefon is!

Ezelött 10-20 évvel egyik sem volt ismert, ma meg aki nem képes erre, az lemaradt a világból.

2020. aug. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
86%
Ugyanúgy vagyok, mint 22, gyerekünk is van, vonattal-busszal istenien megoldunk mindent, a gyerek imádja, pedig a tesómék és a szüleim is más-más városokban élnek. Nem KÖTELEZŐ a jogosítvány, eléggé beszűkült gondolkodásra vall ez. Engem is a szüleim fizettek be, megcsináltam, soha nem használtam, és mára a szüleim is belátták, hogy nekünk sikerült olyan életmódot kialakítani, hogy az autó kifejezetten zavaró tényező lenne benne. Ilyen is van. Tény, hogy van, akinek nagyon jól jön, és van, aki kifejezetten szeret vezetni, sokfélék vagyunk.
2020. aug. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
19%
Az utal beszűkűlt gondolkodásra, aki él a posványban, buszozik a melegben a gyerekkel és még tapsol is magának, nem az, aki nyitott a világra, a fejlődésre és tesz azért, hogy kényelmesebb élete legyen
2020. aug. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
49%
Nekem meg kb tiltották mert jajdeveszélyes meghalok meg mittudomén. Károd nem származik belőle ha lerakod bár tény hogy nem olcsó
2020. aug. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyébként egyszer (2-3 év) biztosan lesz autóm, viszont jelenleg feleslegesnek látom. Meg most jó ha jogsi mellett meg tudnék venni egy 200-250 ezres autót, de ha rosszat fogok ki akkor meg ugye baj van, jöhet két hónap spórolás, és akkor megint cseszhetem a félrerakott pénzem, mert lenullázna. Ez csak akkor lenne jó, ha biztos lábon állok, de akkor sem amiatt, hogy jó anyáméknak ingyenes taxija legyek.
2020. aug. 23. 14:54
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!