Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyámék elvárják, hogy lerakja...

Anyámék elvárják, hogy lerakjam a jogosítványt. Ez normális?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok. Teljesen feleslegesnek látom hogy lerakjam a jogsit, nem szeretem az autókat, különösebbek szükségem pedig nincs rá. Mióta elköltöztünk valamivel távolabb a városból, anyám elvárja hogy lerakjam a jogosítványt, és vegyek egy autót. Ebből rendszeres veszekedés van, hogy velük lakok, örüljek neki, cserébe tőlem ez lenne a minimum hogy elviszem őket boltba meg ügyeket intézni. Ez így most mi?? Nekik nincs egyébként sem autó se jogsi... Nem tervezem lerakni, egyrészt nem fogok arra alsó hangon 200 ezret + egy autó árát költeni hogy őket cipeljem a boltba, másrészt én is tudok buszozni, nem értem miért olyan megterhelő. Elköltözni nem tudok, nincs annyi keresetem. Hogyan mondjam el ezt, ha nem fogják fel?
2020. aug. 23. 10:10
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
97%
Én sem szeretnék jogosítványt szerezni, nem igazán értem, miért akkora bűn vagy hülyeség ez. Félek a vezetéstől, rosszul vagyok az autóban és tökéletesen megfelel a tömegközlekedés is.
2020. aug. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
72%
Nem normális, de érthető hogy miért sürgetik, nagy szabadságot ad és én már 20 évesen érzem ennek a szabadságnak a hiányát, nem is merek belegondolni, hogy amikor már dolgozó felnőtt leszek, mennyire fogja ez megnehezíteni az életemet, sajnos alkalmatlan vagyok a vezetésre, legalább te használd ki ha te nem vagy az.
2020. aug. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
Engem már a 16. szülinapom óta ezzel nyúznak. A szüleim összebeszéltek pár rokonommal és adtak egy kupont ami csak akkor érvényes ha elkezdem már a jövő héten. Mondtam hogy nem állok rá kászen és minek ilyen fiatalon, amire rögtön sértődés és veszekedés lett a vége. Azóta fel-fel jött a téma de a veszekedés miatt gyorsan lekerült a napirendről. A karantén alatt valahogy megint feljött a téma mert egy ismerős gyereke talán elkezdi és nem lehetek olyan *** hogy én nem tudom letenni (le tudnám ha akarnám, az ismerős gyereke meg meggondolta magát). A családból pont azok csesztetnek vele, akiknek egyáltalán nincs jogosítványuk vagy van csak húsz éve nem vezettek. És itt is ez a kötelező, mindenhol elvárják, majd jó lesz valamire, elvihetsz minket nyaralni, olyan munkád lesz, nem vagy megkötött szlogenekkel nyomulnak. Ezekre meg vannak az én válaszaim: NEM kötelező, senki nem várja el az ég világon, még a társadalom se vet ki miatta, a mire kérdésre nem jön válasz soha, ahogyan a kérdező se lesz fuvaros/házitaxis, a saját városomban dolgozva még bicikli is alig kell, van tömegközlekedés, mindenhova el tudok jutni az országban. A legrosszabb viszont az, hogy a hátam mögött beírattak e-kresz tanfolyamra és ezzel vártak otthon hogy van valami a gépeden, ezzel a nagy szabadság eszme inkább egy kín lett iskola előtt és biztos bele fog esni a vizsgaidőszakba.
2020. aug. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim válasza:
Ha valakit nem érdekel a vezetés, vagy az autótól fél, vagy nem szereti, akkor jobb, ha nem is vezet. Nagyobb valószínűséggel okoz balesetet, vagy miatta okoznak mások, akik nem tudják elviselni, hogy 60-nal tötymörög az országúton...
2020. szept. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!