Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Haragudhatnak rám a szüleim...

Haragudhatnak rám a szüleim mert elköltöttem a SAJÁT pénzem?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: Hamarosan költözöm koleszba (középiskola) van egy kis spórolt pénzem aminek egy részét telefonra raktam félre, mert a régi már nem sokáig bírja. Beszéltem anyával, hogy meg van milyet rendelek meg mit tudom én és úgy láttam nincs is ellene kifogása. Aztán ma mondtam neki, hogy megrendelem és hirtelen elkezdett problémázni, aztán mondta apának is ő pedig rávágta, hogy szó sem lehet róla (nem nagyon támogatta a koleszba költözésemet így most azzal riogat, hogy egy fillért sem fog adni nekem) a lényeg, hogy hirtelen felindulásból (rossz szokásom tudom) megrendeltem. Kérdezem én, hogy jogosan haragudthatnak e meg rám? (még nem mondtam el nekik, majd holnap reggel közlöm velük) Ez elvégre is az én pénzem volt, nem tőlük kaptam és arra kéne költenem amire akarom. Nyilván nem költöttem el az egészet, mindig is volt érzékem mint a pénzszerzéshez mind a sporoláshoz. De félek, hogy nagyon kiakadnának, mert nem szeretik eleve azt sem ha csak úgy netről rendelgetek, de így nyilván olcsóbb is jóval.

2020. aug. 23. 23:22
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
8%
Igen haragudni fognak jogosan
2020. aug. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
90%

Először is, mivel koleszba mész nem árt egy megbízható JÓ állapotú telefon.

Másodszor, a mivel ez a te pénzed, említetted nem tőlük van, ezért meg pláne nem tartozna rájuk és ezt hasznos cél érdekében teszed.


Szerintem mond el nekik, lehet fognak veszekedni kicsit, de már megrendelted és lehet pont emiatt nem fognak ezen nagyon már vitázni, mert valószínű a csomag is már úton van, de ez csak az én véleményem.

2020. aug. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
90%
#1 Miért is jogosan? A saját pénze volt
2020. aug. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
10%

Nekem is volt spórolt pénzem. Dolgoztam a nyáron, meg vigyáztam sokat a szomszéd kislányra. Én oda adtam anyukámnak a pénzt. Ha kell nekem valami, majd szólok neki.

De egyébként, oké, hogy te kerested, de azért ha már ott laksz, és kiskorú vagy, azért ezeket illene megbeszélni velük

2020. aug. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
24%
Egy lényeges dolog kimaradt. Ha diákmunkával szerezted azt a pénzt, nem jogos, az a tiéd, azt csinálsz vele amit akarsz. Ha ők adták, azt valamire adták, ha nem arra költötted, jogos a felháborodás.
2020. aug. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim válasza:
11%
Szerintem jogosan fognak haragudni attól hogy a te p nzed attól még nem akarják hogy hulyesegekre kolcsd én is kerestem már pénz és nekem is megmondták hogy nem vehetek belőle pl telefont de ezt azért akarják hogy megtanulja bánni a pénzzel de akkar az is lehet hogy nem fognak haragudni csak csalódni
2020. aug. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Carragher_x ***** válasza:
90%

"nem vehetek belőle pl telefont de ezt azért akarják hogy megtanulja bánni a pénzzel"

Attól még soha senki nem tanult meg bánni a pénzzel, hogy bizonyos dolgok vásárlása meg volt számára tiltva. Sőt, pont akkor tanul meg vki bánni a pénzzel, ha bizonyos költések teljes mértékben az ő hatáskörébe tartoznak és viselnie kell az összes ezzel járó következményt is. Pl azt, ha hülyeségre költ és emiatt a számára fontosabb dologra nem marad pénze.


Kérdésre válaszolva: a harag semmiképp se jogos.

2020. aug. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
91%

Én úgy adtam tudtára, hogy igenis az első saját fizetésem feléből muszáj telefont vennem, hogy az esetek többségében nem tudott elérni.

Hiába mutattam neki, hogy rossz a telefon, ráadásul egy régi ismerőstől volt kölcsön egy másik, de az sem véletlenül lett neki se lecserélve.


Szóval a 25.000 Ft-os használt telefon miatt hatalmas balhé volt.

Szerencsére én már elköltöztem és élem a magam korlátok nélküli életét

2020. aug. 24. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
92%
Saját pénzed, nem haragudhatnak
2020. aug. 24. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
9%

A leginkább erre vagyok kíváncsi, hogy egy 14 évesnek, hogy van érzéke a pénzszerzéshez: "Nyilván nem költöttem el az egészet, mindig is volt érzékem mint a pénzszerzéshez mind a sporoláshoz."


Ismerve a mai világot, nyilván senki sem 20-30 ezer forintos telefont vesz, mert az semmire se jó. Gondolom te sem ebben az árkategóriában vásárolsz, mert van érzéked a pénz szerzéshez. Csak arra nem gondolsz, hogy mivan, ha pancser vagy és elejted a telefont, vagy mivan, ha ellopják. De úgyis hiába magyarázod ezt egy 14 évesnek, akinek van érzéke a pénz szerzéshez. Csak tudnám honnan, mert legálisan nem dolgozhatsz, max prosti vagy, de 14 évesen...

2020. aug. 24. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!