Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Haragudhatnak rám a szüleim...

Haragudhatnak rám a szüleim mert elköltöttem a SAJÁT pénzem?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: Hamarosan költözöm koleszba (középiskola) van egy kis spórolt pénzem aminek egy részét telefonra raktam félre, mert a régi már nem sokáig bírja. Beszéltem anyával, hogy meg van milyet rendelek meg mit tudom én és úgy láttam nincs is ellene kifogása. Aztán ma mondtam neki, hogy megrendelem és hirtelen elkezdett problémázni, aztán mondta apának is ő pedig rávágta, hogy szó sem lehet róla (nem nagyon támogatta a koleszba költözésemet így most azzal riogat, hogy egy fillért sem fog adni nekem) a lényeg, hogy hirtelen felindulásból (rossz szokásom tudom) megrendeltem. Kérdezem én, hogy jogosan haragudthatnak e meg rám? (még nem mondtam el nekik, majd holnap reggel közlöm velük) Ez elvégre is az én pénzem volt, nem tőlük kaptam és arra kéne költenem amire akarom. Nyilván nem költöttem el az egészet, mindig is volt érzékem mint a pénzszerzéshez mind a sporoláshoz. De félek, hogy nagyon kiakadnának, mert nem szeretik eleve azt sem ha csak úgy netről rendelgetek, de így nyilván olcsóbb is jóval.

2020. aug. 23. 23:22
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
63%

Nem jogos haragjuk, hiszen az saját pénzed volt, te dolgoztál meg érte.

Ugyanúgy nem jogos haragjuk ahogy te sem haragudhatsz azért, ha a koleszban a kötelezőn kívül egy kanyi fillért sem költenek rád (zsebpénz szórakozásodra és mindarra, ami nem tanulásod segíti).

Szüleid dolgoztak meg pénzükért, ha találnak valamit, ami a családnak fontosabb, mint a te egyéni dolgod, jogosan költik arra.

2020. aug. 24. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
20%
Nem ertem, hogy miert kellett lepontozni a 4-est. En 15 eves korom ota minden nyaron megallas nelkul dolgoztam, es rajtam kivul ket noverem is ugyanazon a helyen. Es igen, mi is haza adtuk a penzt. Es nem csak azert mert anyank rank parancsolt, hanem mert egyszeruen felfogtuk hogy a szuleink nincsenek a legjobb helyzetben, es probaltunk rajtuk segiteni, hisz egy haztartasban elunk, ok etetnek minket ok itatnak ruhaztatnak, es ahol tudtunk segitettunk. Persze megvolt mindenunk, mert ha valamit kiejtettunk a szankon akkor azt megkaptuk. Most 20 eves vagyok, jelenleg mar csak en elek a szuleimmel, de ha van penzem meg most is segitek nekik amennyivel csak tudok. Lehet lepontozni engem is, csak nehany gyereknek eszbe kene kapni. Lehet hogy azert sem akarjak hogy uj telefont vegyel, mert nincsenek abban az anyagi helyzetben ok sem, csak te meg tul fiatal vagy, hogy ezt eszre vedd.
2020. aug. 24. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
81%

Hogy fizetted ki, ha netről rendelted?

Különben 3 héten belül indoklás nélkül visszaveszik, ha kérik.

2020. aug. 24. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
17%
10: Hát ja, 16 éves kor alatt tilos gyereket dolgoztatni, szóval érdekes, honnét is van saját maga által megkeresett pénze.
2020. aug. 24. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
14%

Ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy te most azt írod, hogy te pénzed, de merné ugyanezt írni egy szülő, akinek a nagykorúja még otthon lakik, máris ott hőzöngene egy rakás ember, hogy márpedig kötelessége eltartani, mert nem ő kérte, hogy megszülessen.

Ilyenkor te pénzed, de gondolom anyádék ilyet nem mondhatnak neked, hogy amit ők kerestek, az az ő pénzük, mert azonnal felháborodnál.

2020. aug. 24. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
82%

Mi a f#szt képzelnek azok, akik számon kérik a kérdezőt, hogy honnan van pénze? Mi közötök hozzá? Nem mindegy, hogy ki adta neki? Ha nem lopta, nem kölcsönbe kapta, hanem ajándékba vagy munkáért (nem feltétlenül hivatalos diákmunkáért, hanem pl a szomszéd néni kertjében fűnyírásért vagy ismerős gyerekre vigyázásért, amit nyugodtan megcsinálhat egy 14 éves is, gondolom nem rabláncon dogozTATták) kapta, akkor az a pénz onnantól az ÖVÉ, nem azé, aki adta neki. Jó, hogy nem már a munkáltató is megszabhatja, hogy mire költheted a fizetésed (és a bónuszt, ami tulajdonképpen ajándék), csak mert ő adta neked, szóval az övé...

Az sem kötelessége, hogy a szüleinek jattoljon, ha egyébként nem szorulnak rá, mert nincsenek anyagi gondjaik (igazából még akkor sem lenne *kötelező* adni nekik, de azért jófej lenne, ha megtenné). Normális szülő nem azért szül gyereket, hogy amint pénz üti a markát, lenyúljon belőle cserébe azért, hogy kinyomta magából. Nem szívességet tett neki, hanem feltételezhetően cselekvőképes felnőtt emberként döntött úgy, hogy 1) közösül, 2) nem védekezik, 3) ha "becsúszott", akkor sem vesz be esemény utáni tablettát vagy megy abortuszra, 4) megszüli és nem adja örökbe a gyerekét. Ezzel kötelességek is együtt járnak, pl az, hogy minimum 18 éves koráig/érettségiig jó lenne minimum a feltétlen szükségleteket finanszírozni a gyereknek, nem lenyúlni tőle, amit csak tudsz. Ha ez nem megy vagy csak nincs kedved hozzá, akkor a fent felsorolt 4 pont bármelyikénél vissza lehet fordulni a gyerekvállalás útjáról.


Csak hogy a kérdésre is válaszoljak: azért haragszik mindenki, amiért akar. Az már rajtad múlik, hogy foglalkozol-e azzal, hogy mit gondolnak, vagy nem.

2020. aug. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
10%

Én drukkolok a szülőknek, hogy akkor nekik is legyen saját pénzük, amit nem kell odaadni a kérdezőnek, ahogy ő is teszi.


Jut eszembe, ha már ilyen ki önálló vagy, hogy van SAJÁT pénzed, akkor nyugodtan le is válhatsz teljesen a szüleidtől, ne fájjon már neked, ha a fater a SAJÁT pénzéből nem fog adni, hogy jobban élj a koleszban. De persze ezt a pénzt el is tudtad volna tenni, de hát te valszeg szüleid SAJÁT pénzére számítottál, hogy majd ők fizetnek, mint a katonatiszt.

Önálló vagy, van SAJÁT pénzed, akkor oldd meg ezt is majd.

2020. aug. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
89%
Lehet negatív véleményük, de kifejezetten haragudni szerintem nem indokolt ha a te spórolt pénzed.
2020. aug. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
90%
Mennyi értetlen ember, hihetetlen komolyan. Itt senkinek nem volt pénze 16 éves kora előtt? Pl. kapta ajándékba születésnapra, névnapra, karácsonyra, húsvétra. Diákmunka nyáron, azt lehet 16 év alatt is ha már betöltötted a 14-et. Kutyasétáltatás, kerti munkában segítés, gyerekre vigyázás, osztálytárs korrepetálása, rengeteg lehetőség van, ne gyertek már azzal rögtön, hogy prosti. És igen, ha maga kereste a rávalót, akkor szülőként max elmondhatom a véleményem, hogy jól dönt-e, amire el akarja költeni, de dönteni neki kell, és ha úgy dönt, hogy megvesz egy középkategóriás telefont, amire amúgy meg szükség van, mert a régi tönkrement, talán nem kellene ezért keresztre feszíteni. Itt mindenki a tökéletesség mintapéldája, aki az összes pénzét odaadja a szüleinek, hogy azok vegyék meg belőle neki, amiről úgy gondolják, szükséges mi? Tisztelet a kivételnek, mert volt pár értelmes hozzászólás, de a többség mint egy begyepesedett vén trotty. Lehet lepontozni, lesz.rom.
2020. aug. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
4%
Le is lettél pontozva haverom! (19). Ha már gyűjti a pénzt ne 60 és 100 ezres telefonra b.ssza el! Utána meg, ha ellopják, leejti megy a szülőnek picsogni, hogy kell másik! És ha olyan jól tud pénzt keresni, miért van otthon? Miért nem dolgozik? Miért terheli az ingyenélősségével az államot? Ezeken kellene elgondolkodni.
2020. aug. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!