Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Haragudhatnak rám a szüleim...

Haragudhatnak rám a szüleim mert elköltöttem a SAJÁT pénzem?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: Hamarosan költözöm koleszba (középiskola) van egy kis spórolt pénzem aminek egy részét telefonra raktam félre, mert a régi már nem sokáig bírja. Beszéltem anyával, hogy meg van milyet rendelek meg mit tudom én és úgy láttam nincs is ellene kifogása. Aztán ma mondtam neki, hogy megrendelem és hirtelen elkezdett problémázni, aztán mondta apának is ő pedig rávágta, hogy szó sem lehet róla (nem nagyon támogatta a koleszba költözésemet így most azzal riogat, hogy egy fillért sem fog adni nekem) a lényeg, hogy hirtelen felindulásból (rossz szokásom tudom) megrendeltem. Kérdezem én, hogy jogosan haragudthatnak e meg rám? (még nem mondtam el nekik, majd holnap reggel közlöm velük) Ez elvégre is az én pénzem volt, nem tőlük kaptam és arra kéne költenem amire akarom. Nyilván nem költöttem el az egészet, mindig is volt érzékem mint a pénzszerzéshez mind a sporoláshoz. De félek, hogy nagyon kiakadnának, mert nem szeretik eleve azt sem ha csak úgy netről rendelgetek, de így nyilván olcsóbb is jóval.

2020. aug. 23. 23:22
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
92%

#20 mint írtam, nem érdekel a gyerekek véleménye. Haverod pedig nem voltam, és nem is leszek. Nem vagyunk egy színvonalon, ha nem tűnt volna fel.

A többire nem reagálnék, nettó ostobaság amit összehordtál.

2020. aug. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam volna hogy ilyen sok válasz érkezik, nem is szeretnék veszekedni senkivel sem, köszönöm azoknak akik értelmes választ tudtak írni. Amúgy tényleg senkinek semmi köze ahhoz, hogy honnan van a pénzem de, azért leírom ne nézzen senki se prostinak. Ismerosöméknél segítettem gyümölcsöt szedni, és egy részét pedig kaptam (tudjátok nagymamák, meg rokonok) A szüleim egyáltalán nem haragudtak, belátták, hogy szükségem van egy új telefonra, így még szerintem örültek is, hogy ezzel már nekik nem kell foglalkozniuk. Tudják, hogy soha nem szórom el a pénzem, hülyeségekre, és mindig csak azt veszek amire tényleg szükségem van.
2020. aug. 24. 17:49
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Örülök kérdező, hogy megoldódott. :)
2020. aug. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
0%

Megértem őket is, hogy pénz kidobásnak látják.

Minden csoporttársamnak törött sz4r telefonja van. Megveszik a szülők a 200 ezres telót, de se tokot, se üvegfóliát nem tesznek rá a gyerekek mert az nem menő.

Szerintem ezért nem tetszik nekik. Vehettél volna jó állapotú használtat. Sokan pár hét után tovább adnak a telójukon, fél áron jutnál hozzá. Szerintem ezen nem akadtak volna ki annyira

2020. aug. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
93%

Most komolyan azon fröcsög mindenki, hogy egy tinédzser saját magának vesz telefont és nem a szüleit segíti ki, akik nem is kértek segítséget? Én szülőként örülnék neki, hogy nem nekem kell megvenni! Elküldenétek dolgozni, hogy kifizesse a koliját? Emberek! Hol éltek?! A kérdező egy GYEREK, akit támogatnia kell a szülőjének, amiben csak tudja!

Ha összetöri, akkor jó ideig nem lesz másik és megtanul rá vigyázni. (Mellesleg, ha a saját pénzéből veszi, sokkal jobban vigyáz rá, mintha kapná.) Én azt tapasztalom, hogy baromi sokáig járnak a kölykök betört kijelzővel, mert drága a cseréje és ha máskor nem, ezen idő alatt megtanulják a leckét.

Miért dolgozzon a kérdező, amíg a tanulás az elsődleges és ezt megengedhetik maguknak a szülők?

2020. aug. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Amúgy most hogy megjött a telefon apa átvette tőlem a passzív agresszívitást, de nem hiszem, hogy ez sokáig fog tartani.
2020. aug. 26. 09:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!