Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehetünk minta szülők?

Hogyan lehetünk minta szülők?

Figyelt kérdés
Milyen a helyes nevelés? Milyen viselkedessel lehet a szülő a legjobb példamutató, hogy egy egészséges, kiegyensúlyozott felnőtt legyen belőle?
2020. aug. 26. 08:36
1 2
 1/17 anonim válasza:
51%
A témában több könyvet is írtak, amik interneten elérhetőek, nagyon javaslott az áttekintésük, elolvasásuk. Nagyon részletesen le van írva a pszichológiája az egészséges gyereknevelésnek.
2020. aug. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy erre van egységes recept. Szerintem a szülők kapcsolata egymással, az egymás iránti tisztelet, a gyerekkel kapcsolatos dolgokban való egyetértés viszont nagyon fontos. Ha az egyik azt mondja nem, akkor nem. Anya és apa egyenlő felek, szépen beszélnek egymással, nincs elnyomva egyik fél sem. Ezek az első példák amiket egy gyerek lát.
2020. aug. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a 2-es írta.
2020. aug. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Húha, szerintem erről komplett regényeket lehet írni.


De a legfontosabbnak én azt gondolnám, hogy a szülő legyen rendben. Legyen hiteles, következetes, őszinte, tegye helyre a traumáit, legyen valamennyi önismerete. “Dolgozzon magán”

Ha természetesen jönnek a szülőből ezek a dolgok, akkor a gyerek sem érzi, hogy valami fals, a szülő sem játsza magát a végtelenségig. A görcsösséget, feszültséget megérzi a gyerek.


De a tökéletesség eszményét szerintem engedd el, mert te sem vagy isten. Ezt is fel kell vállalni a gyerek előtt, hogy neked is vannak hibáid mert emberből vagy.


Én megvizsgáltam, hogy mit fájlaltam a szüleimtől, milyen sebeim vannak, és segítséggel gyógyítom.

2020. aug. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
40%

Ha még csak pólyásbaba-korú, akkor is hangosan beszélj hozzá, nevetgélj és meglásd, hogy neki is nevetésre húzódik a szája, majd elkezd a kezével hadonászni, lábacskáival rugdalózni. Azt jelenti, hogy jól érzi magát.

Na egyik szülője valamit nem enged meg, akkor rendszerint a másikhoz megy. Ekkor a másiknak sem szabad megengedni. Meglehet viszont (akár a gyerek előtt) beszélni, hogy mégis nem lehet-e megengedni.

A szülők ne cseréljenek hangosan véleményt a gyerek előtt (tkp. ne veszekedjenek), mert megrendül a bizalma - nem tudja melyiket szeresse, kinek van igaza.

Sokat játssz vele, mert ő még gyerek, tehát játszani akar. A mesét ne a TV-ben nézze, hanem Te mondj neki fejből, vagy olvass könyvből.

Tinédzserként értsed meg őt, hogy már önálló nézete is lehet. Ne engedd, hogy haraggal visszabeszéljen, de értsd meg a háborgó lelkét, hiszen tini.

Gondolj bele, felnőtt fejjel, hogy gyerekként mi volt akkor Neked rossz és vajon most is így látod-e. Ha most is rossznak látod, akkor ezt ne tedd a gyerekeddel.

Van pszichológiai tanácsadó is...

2020. aug. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Jókat írnak a többiek. Én azt tenném hozzá, hogy a szülő vállalja magát mint embert, tehát ne akarjon szerepet játszani a gyereke előtt, meg jóemberkedni, amikor amúgy ugyanolyan esendő ember. Ha úgy teszünk, mintha mi mindig minden helyzetben tökéletesek lennénk, akkor a gyerek azt fogja hinni, hogy tényleg azok vagyunk, és hogy neki is annak kell lenni, máskülönben baj van. A szülő is ember, néha mérges lesz, néha téved (és akkor ezt fel is vállalja!), néha vannak esendő dolgai, pl én imádom a gumicukrot, pedig tudom, hogy rohadtul egészségtelen - nem fogom azt mondani a gyerekemnek, hogy sose eszem, hanem azt, hogy tudom, hogy nem kéne, de néha elcsábulok. De csak néha. Ez szerintem jó fajta példamutatás.

A szülők kapcsolatában pedig fel érdemes vállalni, ha valamiben nem teljesen értünk egyet, akár világnézetileg, akár eseti problémákban. A sógornőméknél az van, hogy úgy csinálnak, mintha mindig mindenben egy véleményen lennének, pedig egyáltalán nem. A gyerekek semennyi konfliktust sem viselnek el, ami már az óvodában probléma volt.

2020. aug. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
70%
Elfogadás és feltétel nélküli szeretet a gyerek felé. Ettől válik boldog és teljes emberré. És nem kell mintaszülőnek lenni, mert olyan a világon nincs.
2020. aug. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem pontosan azok a szülőkcseszik el a legjobban akik erre ennyire tudatosan törekszenek.
2020. aug. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
48%
Először tedd fel a kérdést; "Miért vállalok gyereket?", utána próbáld megválaszolni (több jó válasz is lehet). Ha ezek megvannak, akkor már tudni fogod, hogy milyen irányba, hogyan szeretnéd nevelni. Ha a kérdésre nem tudsz válaszolni, akkor valószínűbb, hogy nem is kell neked a gyerek, csak meg akarsz felelni annak, hogy mindenkinek utódot kell létrehoznia. Na, az ilyenek lesznek az igazán gyökér szülők.
2020. aug. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
66%
Ha ezt nem tartjátok, attól még lehettek nagyon jó szülők, de engem az nagyon zavart amikor valamit megtiltottak és amikor megkérdeztem miért, akkor az volt a válasz: mert azt mondtam. Nyílván egy gyerek nem ért meg mindent, de nem hülye, mond meg az okot. Ha nagyon nem szeretnéd, vagy nincs is oka, csak az, hogy neked így kényelmesebb még ez a válasz is jobb szerintem, mintha a másikat mondod.
2020. aug. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!