Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehetünk minta szülők?

Hogyan lehetünk minta szülők?

Figyelt kérdés
Milyen a helyes nevelés? Milyen viselkedessel lehet a szülő a legjobb példamutató, hogy egy egészséges, kiegyensúlyozott felnőtt legyen belőle?
2020. aug. 26. 08:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ajánlanám Carl Jung-tól a személyiség fejlődése című könyvet.
2020. aug. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
86%

Jókat írtak többen is.

Kb. hasonlóan látom és csináltam/csinálom is. Ettől fügetlenül egyértelműen kijelenthetem, hogy nem vagyok tökéletes, mintaszülő. Olyan ugyanis nem létezik. Mindenki követ el hibákat (vagy mások által hibának vélt dolgokat), amiket aztán vagy elismer vagy nem. Én elismerem, és azt is tudom, hogy mikor miben hibáztam. Van amit helyre lehet hozni, van amit már nem. Van amit megbántam, van amit nem. De azokból a hibákból is tanultam/tanultunk, legközelebb talán nem követjük el újra.

MIndezek mellett boldog és kiegyesúlyozott, egészésges gyermekeim vannak, kettő már felnőtt, egy nagykamasz, szóval azért már van némi visszajelzés, hogy jól csináltam-e.

Lehet a tökéletesre törekedni, de elérni soha senki nem fogja. Ha ezt még ráadásul görcsös akarással teszi, azzal kárt is okozhat.

2020. aug. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem nincs recept, figyelned kell a gyerekedre, beszélni vele, törődni vele és az igényeivel (az érzelmi igényekkel), nem sajnálni rá az idődet, hogy jó kapcsolat alakuljon ki, ne féljen tőled, merjen hozzád fordulni. Mivel mindenki más, erre egységes recept nem hiszem, hogy van.

Az én anyám pl. meg van róla győződve, hogy ő jó anya volt, amikor pedig a szemére vetettem az ellenkezőjét, akkor csak rávágta, hogy ő mindig mindent a körülményeknek megfelelően csinált úgy, akkor az volt a legjobb megoldás, erre volt lehetősége. Hát, b...meg....attól nekem még sz..r volt, nem törődött velem, szabályosan rettegtem tőle és 18 éves korom óta csak akkor megyek, ha muszály.

2020. aug. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
66%

Az a legeslegfontosabb, hogy a szülők szeressék, tiszteljék a másikat. Nincs rosszabb, mint amikor azt látod, hogy a szüleid veszekednek. Ezt tapasztalatból mondom.

Ezenkívül, ha a gyerek csinál valami rosszat, beszéljétek meg vele, hogy ezt nem szabad. Még nem tudhatja, hogy mi a rossz, és mi a jó. Persze, ez nem azt jelenti, hogy bármit csinál, puszilgassátok körbe, ha tudja, hogy azt, amit éppen csinál, nem lenne szabad, de mégis csinálja, igen is el kell fenekelni. Természetesen nem kékre, zöldre, hanem egy kis elfenekelés.

Minél fiatalabb korban tanítsátok meg a házimunkára, takarításra, meg ilyesmi.

Ha az egyik szülő tud valamilyen külföldi nyelven, azt is csinálhatjátok, hogy egyikőtök csak magyarul, a másikótok pedig csak pl. németül, vagy angolul beszél a kicsi előtt. Így nagyon könnyen megtanulja a nyelvet.

És mindig tudassátok a gyereketekkel, hogy szeretitek őt. <3


Remélem tudtam segíteni, sok sikert! ;)

2020. aug. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudok választ adni a kérdésre, de kérlek titeket, SOSE kutakodjatok a gyermeketek magánéletébe! Az enyémek ezzel tették tönkre a kapcsolatomat velük.
2020. aug. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
66%
Ne akarjatok azok lenni. Majd felnőttkorára a gyermeketek le fog döbbenni, hogy mégse minden olyan tökéletes, mint ahogy ti mutattátok neki.
2020. aug. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy minta szülő és nincs olyan se helyes nevelés. Úgy neveled a gyerekedet, ahogy te azt jónak látod, de mégis szabályokat betartva és tisztességes módon. Ha te ezt nem tudod, akkor alkalmatlan vagy szülőre.
2020. aug. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!