Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bocsánatot kellene kérnem...

Bocsánatot kellene kérnem apámtól?

Figyelt kérdés

29 éves vagyok, 10 éve teljesen önálló, nem szorulok a szüleim anyagi támogatására. Tegnapelőtt lerobbant az autóm, és apámat hivtam, hogy segitsen elvontatni. Szerelő vagyok és tudtam, hogy már 4ezer kilóméterrel ezelőtt vezérműláncot kellett volna cserélnem, de halogattam a következő hétvégre, hogy addig csak kibirja. Sajnos nem igy történt, és emiatt totákáros lett a motor, ami kb 200ezres kár. Mikor apám megérkezett, kiabálva veszekedett velem, amiért ilyen ostoba és hanyag vagyok, hogy szerelő létemre igy járok. Semmire nem vigyázok, mindent tönkreteszek...bla-bla. A gyerekkorom is igy telt, ha véletlen elörtem egy tányért, vagy elszakitottam a ruhám akkor azért csúnyan szidott.

Ezúttal én is ideges voltam, és nem voltam hajlandó lenyelni a szitkozódását, főleg, hogy nem neki, hanem saját magamnak okoztam kárt.

Azt mondtam neki, hogy akkor beszéljen velem igy, ha az ő tulajdonát teszem tönkre, vagy azt amit tőle kaptam, majd elküldtem, mondván hogy inkább nincs szükségem a segitségére. Mindezt emelt hangnemben közöltem, ő pedig nem reagált rá semmit, csak némát beült az autójába és elment.



2020. aug. 31. 12:19
1 2 3
 21/28 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

1. Apád kritikája nem volt jogos. Nem lett volna szabad indulattal beszélned vele, de az előéleteteket figyelembe véve ez teljesen indokolt volt. A gyerekkorodbeli minta lépett fel, csak mostmár védekezni is tudsz, ami az akkor felhalmozódott feszültség miatt lett ilyen.

2. A jövőbeli kapcsolatotok miatt érdemes lenne bocsánatot kérned, de 1. elmondásával egyetemben.

2020. aug. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Tudom jól, hogy butaság volt ilyen állapotban használni az autót, de ezzel csak magamnak okoztam kárt. Az hogy ilyen hangben kioktat, közel harminc évesen, már igencsak bosszantó. Ha eddig olyan eredményes lett volna az ordibálással akkor talán most sem követtem volna el ezt a fszságot. De mint látható, nem ezen múlik a nevelés. Az utóbbi években már azt is kerülöm, hogy meglátogasson, mert amikor eljön hozzám csak azt hallom, hogy "hogy lehet igy élni, miért nem mosogattál egy hete" stb. A világon mindenben kioktat és kifogásol. Utóljára talán csak érettségi után dicsért meg.
2020. aug. 31. 14:16
 23/28 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem több probléma vetül itt egymásra. Egyrészt hibáztál, mert könnyelműen bíztál benne, hogy nem történik baj. Az anyagi kárt te viseled, de segítséget kértél apádtól, ami az ő idejéből-erejéből megy el (még ha nem is nagy dolog elvontatni egy autót). Másrészt nem normális dolog ilyen stílusban beszélni a másik emberrel, akkor sem, ha egy szülő teszi, és akkor sem, ha az a másik ember hibázott. Nem hiszem, hogy ő sosem hozott még rossz döntést, és azt sem hiszem, hogy örült volna, ha ilyen reakciót kap rá. Volt benne jó szándék is, mert mégiscsak odament segíteni. Viszont nagyon nem érzi a határokat, hogy meddig mehet el, mit engedhet meg magának. Nincs benne semmiféle tisztelet a másik ember felé, gondolom neki se tanította meg senki.


Azt gondolom, hogy az alapvető probléma az apáddal való rendezetlen viszony, és a mostani eset csak egy tünet. Szerintem jó dolog, hogy meghúztad a határokat, még ha emelt hangra nem is lett volna szükség, vissza kell jelezni, hogy így nem beszélhet veled. Lehet, hogy ha most bocsánatot kérsz, azt meghunyászkodásnak veszi, és megerősítve érzi magát abban, hogy mindent jól csinált. Bár ha nem kérsz bocsánatot, akkor sem fog elgondolkodni valószínűleg.


Amit én tennék: hagynám pár napig ülepedni az indulatokat, és utána beszélnék vele. Az emelt hangért bocsánatot kérnék (az autóért nem, mert az a saját problémád), megköszönném, hogy eljött, de azt is elmondanám, hogy a továbbiakban nem hagyom, hogy ílyen stílusban beszéljen velem, mert ez méltatlan, és gyerekként is méltatlan volt. Ha ehhez nem tartja magát, akkor lazítanám a kapcsolattartást.

2020. aug. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
86%

Apád tirpák volt. Valószínűleg azért osztottad ki, mert egész gyerekkorodban ezt csinálta, és kijött a 29 év elfojtott sérelme. Én tökéletesen megértelek.

Ne kérj bocsánatot, de ne is őrizd a haragot. Ha mondjuk 3 hét múlva beszélsz vele, csinálj úgy, mintha meg se történt volna ez az incidens. Szerintem ő is úgy fog viselkedni.


Amúgy én a helyében annyit mondtam volna, hogy magadnak csináltál kárt, remélem tanulsz is belőle. Aztán le is zártam volna a témát.

2020. aug. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
0%
Páran itt rettentően önérzetesek, de azért ugráltatni a szülőket lehet a saját baromságunk miatt.
2020. aug. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
A Kérdező döntött a késleltetés miatt, aminek nem titkoltan vállalta kockázatát. Segítséget kért, nem kioktatást és leüvöltést a Kérdező. Az apja meg csak azt kapta, amit már régen kellett volna, mert rászolgált. Nem mellesleg ő a Kérdezőnek példamutatással pont azt tanította, amit az csinált (kiabálás), úgyhogy papi ne hápogjon, ha a haját leüvöltötte a gyerek. Nagyon sokan ezt nem vették figyelembe, és ezért pontozták le őket. Mert ők a nem kellően analitikus-emoatikus, azaz nem kellően pártatlan véleményükért, meg ezt érdemlik.
2020. aug. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
12%

Olyan sok a támadás az apuka ellen...

Ti miért írtok így? A saját édesapátokról is ilyen véleménnyel vagytok? Eszembe nem jutott volna soha ez, amiket ti leírtok! Minthogy inkább tisztelné a kérdező is azt aki felnevelte!!!

2020. szept. 1. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Igaza volt, de!!


-Én, mint apa, a szóban forgó helyzetben nem állok bele a saját fiamba. Épp elég neki az, hogy nyert magának egy motorgenerált.

Maximum a félszavak:

"-Elszakadt?

-El.

-Szétverte?

-Szét.

-Ügyes vagy. Na mindegy. Segíts felakasztani."

Szerintem az ilyen megjegyzés "befogadhatóbb", mint a negyed órás hegyibeszéd.

Az én faterom is csendes volt.

"Hát ezt elk***tad" (hasonló eset,csak ott átugrott a vezérlés, kockaladánál)

Mondom: El.

"Jóvanna, holnap szólok a Gézának (később a cégnél, ahol dolgoztam -meg a Fater is- "versenyszerelőm" lett, a saját kocsit is, meg a cégest is ő javította), megnézi, megcsinálja. Bírhatta volna még a jövő hónapig".

Mert mindketten tudtuk, hogy esedékes lesz a szíjcsere. Igaz, ekkor én 19 éves voltam. :)

Szóval... igen, lehet hogy hirtelen haragú volt apád, de azért kövesd meg.

2020. szept. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!