Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha anyukám bár...

Mit tegyek ha anyukám bár nagyon jó anya, egy valamit úgy érzem nem tudok megbocsájtani neki?

Figyelt kérdés

Anyukám nagyon jó anya volt, viszont nem szokványos körülmények között nőttem fel. 1 éves koromtól egyedül nevelt, viszont 5 éves koromban lett egy új párja. Aki egy nő volt. Alapvetően szeretetben nőttem fel mellettük, de nyomot hagyott bennem, hogy apa nélkül élek 1 éves korom óta. Gyerekkoromban mindenhol azt láttam, hogy minden gyereknek van apukája csak nekem nem volt.Mondjuk ha egy osztálytársamat az apja hozta iskolába az nekem egy elérhetetlen dolog volt.Vagy ha azt mesélték hogy hogyan kirándultak,barkácsoltak,fociztak az apjukkal. Persze éreztem hogy anya és a párja is mindketten szeretnek, de mégis hiányzott egy apa. Egyfajta képzeletbeli apafigurám volt mindössze. Vagy amikor elkezdtek érdekelni a fiúk nem igazán tudtam velük beszélgetni róla, sőt kínosnak is éreztem kérdezni őket a dologról, mert mindig azt sugallták hogy nővel lenni milyen jó. Az első barátomat is kínos volt bemutatni. Vagy már jópár barátnőm férjhez ment és mindegyikük esküvöjén a büszke apa kísérte a lányát az oltárhoz. Felmerült bennem, hogy engem ki fog majd? És ami miatt bár bűntudatom van, de mégis bánt:a leendő gyermekeimnek nem lesz nagypapájuk. Csak apai ágon. Persze nagyon jól tudom hogy anya és a párja nem tehetnek semmiről, nem akartak nekem szándékosan rosszat. Bűntudatom is van az érzéseim miatt. De mégis ki kellett mondanom őket.

24/N



2020. szept. 7. 14:24
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
48%

31


Kepzeld kozepsuliig az en kornyezetemben is mindenkinek volt apja, csak nekem nem :))

Szoval ezt a reszet el tudom hinni. Kozepsuliban is csak egy lanynak nem volt.

2020. szept. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 A kérdező kommentje:
Pont ott kezdődik a baj hogy ha az érdéseidről akarsz beszélni egy szivárvány családban, akkor már korlátolt vagy...Egy természetes ösztön és vágy hogy valaki látni és ismerni szertné az apját.
2020. szept. 7. 19:50
 43/45 anonim ***** válasza:
100%
Én is apám nélkül nőttem fel. Végig tisztában volt a létezésemmel, de abban a pillanatban kereket oldott, amikor anyám közölte vele, hogy nem fogja kényszeríteni az apaszerepre ha nem akarja. Azóta sem keresett, nem fizetett semmi gyerektartást, egyszerűen lelépett. Én is hiányoltam egy apát az életemből, mert azt láttam mindenhol, hogy másnak van, de aztán rájöttem, hogy semmi jelentősége. Normális ember lettem anélkül, hogy lett volna ember, akit apának hívhatok, pláne hogy tisztában vagyok vele hogy elhúzta a csíkot, amikor megtudta, hogy érkezem. A netről tudom, hogy egy jól menő vállalkozása van, luxusban él, azóta lettek gyerekei, akikkel telepakolja a facebookot olyan büszke rájuk. Kérdező, szerintem légy boldog, hogy szeretetben nőhettél fel. Az a "sablon", hogy anyával és apával nő fel az ember, de semmivel nem vagy kevesebb azért, mert két nő nevelt fel, vagy mert a gyerekednek csak egy nagypapája lesz. Aki meg emiatt kevesebbre tart téged, az egy hulladék ember.
2020. szept. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
94%

Az én apám is lelépett, most akkor nekem mitől jobb, hogy az én anyukám nem leszbikus, csak simán elhagyták? Azt hiszed az egész világon te vagy az egyetlen ember, akinek az apja nincs? Jézus nézz körbe, gyakorlatilag minden második embernek elváltak a szülei, és ebből minden második embernek kanyarban sincs az apja az életében. És az, hogy nem mersz a fiúkhoz szólni ehhez semmi köze, nekem se volt apaképem mégis marha jól kijövök az ellenkező nemmel.


Ha traumaként éled meg a hiányt, menj el pszichológushoz, de egyáltalán ne hidd, hogy egyedi sanyarú sorsod van, mert a legtöbb apa egy faxkalap, tisztelet a kivételnek, és mindannyian irigyeljük azt a kevés apát, aki normális.

2020. szept. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
73%
Kamu szar ez a kérdés, feszültséget akar generálni. Én is apa nélkül nőttem fel, 2-3 éves koromban lelépett külföldre és más apafigura sem volt a családban, mivel aztán anyámnak legalább 20 évig nem volt másik pasija. Most akkor ezért nekem is haragudnom kéne rá? Ezerszer jobb lett volna, ha lett volna egy nője, ahelyett hogy mindig frusztrált és szomorú lett volna a magánytól.
2020. szept. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!