Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha anyukám bár...

Mit tegyek ha anyukám bár nagyon jó anya, egy valamit úgy érzem nem tudok megbocsájtani neki?

Figyelt kérdés

Anyukám nagyon jó anya volt, viszont nem szokványos körülmények között nőttem fel. 1 éves koromtól egyedül nevelt, viszont 5 éves koromban lett egy új párja. Aki egy nő volt. Alapvetően szeretetben nőttem fel mellettük, de nyomot hagyott bennem, hogy apa nélkül élek 1 éves korom óta. Gyerekkoromban mindenhol azt láttam, hogy minden gyereknek van apukája csak nekem nem volt.Mondjuk ha egy osztálytársamat az apja hozta iskolába az nekem egy elérhetetlen dolog volt.Vagy ha azt mesélték hogy hogyan kirándultak,barkácsoltak,fociztak az apjukkal. Persze éreztem hogy anya és a párja is mindketten szeretnek, de mégis hiányzott egy apa. Egyfajta képzeletbeli apafigurám volt mindössze. Vagy amikor elkezdtek érdekelni a fiúk nem igazán tudtam velük beszélgetni róla, sőt kínosnak is éreztem kérdezni őket a dologról, mert mindig azt sugallták hogy nővel lenni milyen jó. Az első barátomat is kínos volt bemutatni. Vagy már jópár barátnőm férjhez ment és mindegyikük esküvöjén a büszke apa kísérte a lányát az oltárhoz. Felmerült bennem, hogy engem ki fog majd? És ami miatt bár bűntudatom van, de mégis bánt:a leendő gyermekeimnek nem lesz nagypapájuk. Csak apai ágon. Persze nagyon jól tudom hogy anya és a párja nem tehetnek semmiről, nem akartak nekem szándékosan rosszat. Bűntudatom is van az érzéseim miatt. De mégis ki kellett mondanom őket.

24/N



2020. szept. 7. 14:24
1 2 3 4 5
 31/45 Andizsuzsi ***** válasza:
59%

"Csak a lelki oldalában kértem tanácsokat..."


Nincs lelki oldala, mert nem igaz a történeted. Már eleve ott bukik, hogy "Gyerekkoromban mindenhol azt láttam, hogy minden gyereknek van apukája". Nincs olyan közösség, ahol mindenkinek van apukája.

2020. szept. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
90%
Nekem egy halmozottan mentális beteg, agresszív, életképtelen “apám” van, akinek soha nem lett volna szabad gyereket csinálni. Bárcsak két normális nő nevelt volna fel. Baromi sok családot elhagy a drága apuka.
2020. szept. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
81%

Elég ha annyit írok hogy Magyarországon 98-ban nyitott meg a Krio, a kérdező pedig 96-os?

(Tudom-tudom, most jön az, hogy te nem is itt születtél hanem külföldön, de ne fáraszd magad, már így is túl sok csavart vittél be a sztoridba ahhoz, hogy levágjuk hogy kamu.)

2020. szept. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:

Nos, itt születtem, mivel egy teherbeeséshez nem kell Krio, csak egy fecskendő és férfi jelentkező.


De igazatok van, nem fárasztom magam tovább. Látom, hogy érzéseim itt sem számítanak senkinek.

2020. szept. 7. 16:56
 35/45 anonim ***** válasza:
64%

Szép mentés.

De sajnos azt nem spermadonornak hívják.

2020. szept. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
77%

Idézet tőled:

"apa nélkül élek 1 éves korom óta"


Szóval egy éves korod előtt a másik nő volt az apaképed. Éééértem.

2020. szept. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
87%

Mellesleg teherbe esni nem annyira egyszerű hogy befecskendezek magamba egy adag spermát és hopp megvan a gyerek kilenc hónap múlva.

Túl sok filmet nézel.

2020. szept. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
28%

Kicsit zaklatott az írásképed, szerintem és ebben a sok kis válaszoló talál hibát.

Én úgy látom azt nem tudod feldolgozni hogy édesanyád nem a "normális" keretek között nevelt téged, vagyis amibe te tartozni szerettél volna.

Írtad hogy mindenki az apjával volt stb. Hát én is apa nélkül nőttem fel, és inkább elismerésem anyámnak hogy ezt megoldotta így.

Ha a lelked ez nyomja akkor beszéld meg vele, biztos el fogja mondani hogy miért döntött így, és hogy mennyire szeret téged.

Ő egy bátor és erős nőnek tűnik a leírásodból aki vállalta hogy más, vállalta hogy gyereket fog nevelni ilyen "különlegesen".

A boldogság kulcsa az hogy ne amiatt szomorkodj hogy mi nem jutott, hanem annak örülj hogy mi van neked. Egy szerető anyukád, a partnerét is normálisnak írtad le, sokaknak senkije sincs.

Ne legyél dühös senkire, se rájuk se magadra!

2020. szept. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
83%

Menj szakemberhez.

El kéne gyászolnod, hogy neked nem létezik apád. Nem szokványos helyzet, amit konvencionálisan meg lehet fogni.

Nagyapád, vagy nagybátyád, anyád egy barátja, stb., nem volt senki férfi, aki bár nem apád, de mégis betöltötte volna annak néhány szerepét? Anyád nem is próbált valakit így behozni az életedbe?

Nyugodtan haragudhatsz anyádra, ő a felelős azért hogy megszülettél, és gyerekként felelős volt a lelki fejlődésedért is. De senki sem tökéletes, az emberek hibáznak, a jószándék félremegy, meg nem értés van, stb...


Remélem fel tudod dolgozni. De dolgoznod kell rajta.

2020. szept. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
60%

Ne itt várd a megváltást, keress pszichológust. Nincs mit megbocsátanod anyádnak, nem követett el hibát azzal, hogy az azonos nemű szerelmével nevelt fel. A fejedben kell rendet tenned, neked. Ehhez kérhetsz szaksegítséget.

(Másrészt, szerintem is kamu. Nem jellemző az azonos nemű szülőkkel nevelkedőkre ilyen fokú korlátoltság. Arról nem beszélve, hogy az elmúlt 30 évben nagyot fordult a világ, az a nagy szó, ha egy gyerek apa-anya mellett nő fel, mert annyi a válás és a férfiak előszeretettel kihúzzák magukat a gyereknevelésből. Több száz terápiás csoportot megtöltenének azok a lányok/fiúk, akiknek nem vesz részt az életükben az apa, csak hát erre nincs igény)

2020. szept. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!