Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a teendo ebben az esetben?

Mi a teendo ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Lanyom 27eves , unokam 10 eves. Lanyom allandoan azt mondja le akar lepni es itt hagyni mindent. Megteheti ezt minden kovetkezmeny nelkul?

Felnevelnem a kislany nem az a baj.



2020. szept. 12. 12:47
 71/97 anonim ***** válasza:
33%
ha elmegy add fel neki a posstán
2020. okt. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/97 anonim ***** válasza:
95%

Neked most eü problémád van, mikor a nyakadba szakadt egy ilyen feladat, a lányod meg egy szerencsétlen kiskorú tini volt mikor ezt a hatalmas feladatot ráerőltetted.

Hát most, 10 év után, szembe kell nézned a tetteid következményével. Azt értem, hogy nehéz, de felháborodni nincs jogod.

2020. okt. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/97 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, az elején még azt írtam, hogy van neked elég bajod. De látom, egyre jobban kezdesz kitérni a hitedből.

Azt az egyet ne felejtsd el, hogy te kényszerítetted a lányod, hogy szülje meg ezt a kislányt, ezzel simán elvettél tíz évet az életéből. Ráadásul a legjobb, gondtalan, fiatal éveit. Valószínűleg nem tud olyan szeretettel nézni a lányára, mint bármelyik másik szülő, aki saját akaratából vállalt gyereket. Írhatod te, hogy „Ez nem igy mukodik akarki akarmit mond nekem!”Annak se úgy kellett volna működnie, hogy tíz évvel ezelőtt rákényszeríted az akaratod. Arról már nem is beszélek, hogy milyen nevelést kapott, ha 17 évesen teherbe esett? Miért nem írattál fel neki fogamzásgátlót? Akárhonnan is nézem, ez a te felelősséged mindenképp. És nem a pálya oldaláról kiabálok be, mert nekem is voltak 17 évesek a lányaim, de valahogy nem lettek terhesek se, meg nem is jártak el otthonról ebben a korban. Úgy értem fiúzni. Ők maguk voltak a legjobban felháborodva, hogyha valamelyik lány teherbe esett az osztályukból, hogy milyen szülei lehetnek?

Sajnálom, hogy most egészségügyi problémáid vannak, de erre előbb kellett volna gondolni, hogy az idő múlik feletted is és minden nehezebb lesz.

Csak azt tudom kívánni, hogy legyen elég erőd, türelmed és eszed felnevelni ezt a kislányt. És megint csak azt írom a végére, mint a múltkor, hogy ha véletlen ő is teherbe esik, akkor vidd a lehető leggyorsabban abortuszra. Vagy ha ez összeegyeztethetetlen a felfogásoddal, akkor írass neki fogamzásgátlót, és te magad vetesd be vele minden egyes napon. (Tudod, a történelem ismétli önmagát.)

2020. okt. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/97 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező, eladtad már a gyereket?
2020. okt. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/97 A kérdező kommentje:

Miert adnam el???? Ilyet kerdezni!

Sajnos semmi valtozas!

2020. okt. 4. 15:46
 76/97 anonim ***** válasza:
90%

Tudjuk hogy kamu, de beszállok a mókába:

Amennyiben az anya lemond a gyerekről akkor lesz belőle egy gyámhatósági ügy, melynek során vagy kijelölnek egy gyámot a rokonságból, vagy állami gondozásba kerül amíg nem adoptálják, bár 10 évesként nem túl jók az esélyei.

Anyuka nem fogja nevelni, mert lelkileg nem alkalmas a feladatra, csak vállalt egy helyzeted aminek a kialakulasában jelentős szereped volt - ennek fényében a helyedben megválogatnám a szavaimat amikor a lányomról beszélek.

Félek, hogy igaz a kérdés mert ebben az esetben vannak emberek akiknek hiába nincs elkepzelésük a gyermek-szülő kapcsolatok dinamikájáról siman vállalhatnak - és vállalnak is! - gyereket.

Azt megkérdezhetem miért ragaszkodsz ennyire a hazatéréséhez? Mármint az eddigi leírasodból nekem úgy tűnik nem opció számodra az, ha elviszi magával a gyerekét és úgy neveli. Csak nem azt szeretnéd, hogy ezek után részt vegyen a te ápolásodban is?

2020. okt. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/97 anonim ***** válasza:
88%
már megint kiemelted?
2020. okt. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/97 A kérdező kommentje:
Nem ertem miert hiszik hogy kamu! Mindenki hibazik! En is hibaztam anno! De ove a gyerek! Tessek rola gondoskodni! Ha mar megvan akkor az o erdekeit nezni! Nem igy hogy elmegyek , itt hagyom a beteg anyamat ! Nem kell ennyire vedeni a lanyom!!!!
2020. okt. 8. 18:38
 79/97 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon rosszul látod, ahogy a válaszok mutatják, de ami fontosabb: az élet is rádcáfolt. Tudom, nehéz a személyiségfejlődés öregkorban, de mégis próbálj meg elgondolkozni azon, hogy esetleg nem mindig neked van igazad.
2020. okt. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/97 anonim ***** válasza:
94%

78# elmegyek, itt hagyom a beteg anyamat!


szóval innen fúj a szél..

2020. okt. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!