Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnál, ha a gyereked...

Mit szólnál, ha a gyereked így reagálna, amikor sokadjára gyanúsítod azzal, hogy a saját neméhez vonzódik?

Figyelt kérdés

Évek óta azzal gyanúsítgatod, hogy a saját neméhez vonzódik, és egyszer elege lesz. Ekkor azt mondja "Nyugodj meg, abból kiindulva, hogy milyen jó párkapcsolati mintát láttam tőletek, se férfivel, se nővel nem állnék össze!"


Mit reagálnál ha ezt mondaná neked?


2020. szept. 12. 20:19
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
93%
Ebből lesz az, hogy a gyerek lelép amint lehet és vissza se néz. 😀
2020. szept. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
85%
Ömm talán bocsánatot kérnék tőle, hogy igen, bunkó voltam (mert az voltál) és hogy megbocsájt-e neked.. Aztán vagy megbocsájt vagy nem.. És aztán megy a sztori előre..
2020. szept. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
22%
Te a gyerek vagy, vagy a szülő?
2020. szept. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
6%
Egyébként lenne benne logika ha úgymond más lenne. Azok a gyerekek sodródnak erre a ma trendinek gondolt útra akik lazán lettek nevelve. Ne dőljenek be az “ilyen szigorú olyan szigorú” otthonról szóló szösszeneteknek. Ez a gyerek is biztos elő tudna adni egy “passiót” de ha szigorúan fogták volna akkor ilyen szöveget úgy sem engedne meg magának ha tényleg kifogásolható stílusban érdeklődnek a szülei.
2020. szept. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
96%

Az én anyukám állandóan azzal gyanúsítgatott mikor még szűz voltam is, hogy terhes vagyok, mert nem menstruáltam és a pocakom fel volt duzzadva.

Nem vitt orvoshoz se.

Ezért elég későn, 19 évesen derült ki, hogy PCOS beteg vagyok. Addig kezeletlen voltam. Miután elkezdték a nagyon magas D vitamin hiányom és hormonális problémámat kezelni sokkal jobban voltam lelkileg is. Végre tudtam aludni, nem voltam depressziós és volt sok energiám. Minden megváltozott azóta.

Szóval kedves szülők! Ne gyanúsítgassátok a gyereket, mert lehet valami komolyabb probléma van a háttérben!

2020. szept. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
88%

Annak tartod, aminek csak akarod, nekem például a pacal undorító, de nem zavar, ha valaki más pacalt eszik. A töltött káposztát jobban szeretem. Ha a gyerekemnek jobban ízlik a pacal és nem szereti a töltött káposztát, akkor én emiatt nem fogom utálni vagy korlátozni. Ő pacalt eszik, én töltött káposztát eszek, közben vigyázok arra, hogy mindketten mértékkel együnk, mozogjunk és egészségesek maradjunk. Remélhetőleg megérted a példát.

A melegség nem egy bűn, amivel gyanúsítani tudod. Ez egy normális tulajdonság, ami nem döntés kérdése. Nem úgy kéne kezelned, mint valami bűnt, ezzel csak ártasz neki. Miért tartasz helytelennek valami olyat, ami nem árt senkinek és nem döntés kérdése? Miért érzed fontosnak, hogy ezt közöld a gyerekeddel és így megbántsd?

Nem rád tartozik és amúgy se fogja megmondani, akárhányszor is kérdezed. Mi az, hogy sokadjára? Bocsáss meg nekem, őszinte leszek: Hogyan lehetsz akkora bunkó paraszt, hogy valakinek a magánéletéről kérdezősködsz miután többször is elmondta, hogy nem rád tartozik? Miért izgat ennyire? Azt hiszed, hogy igent fog mondani, ha századjára kérdezed? Ha azt mondja, hogy nem meleg, akkor elhiszed és kész. Nem gyanúsítgatod, mert nem rád tartozik. Ha nem akarja elmondani, akkor sehogy se fogja. Az meg egy másik lehetőség, hogy heteroszexuális, csak te látsz bele sokat. Az ő élete, nem változtathat rajta, nem tehet róla. Szerinted hogyan érinti őt az, hogy belemászol a magánéletébe, mikor egyértelműen közölte, hogy nem tartozik rád vagy a gyanúd hamis?


Hogyan kéne reagálnod? Bocsánatot kéne kérned tőle a rámenősségedért. Mondd el neki, hogy elfogadod, ha így van és többet ne kérdezgesd! Ha nem akarja elmondani, akkor nem fogja elmondani. Nagy eséllyel hetero, csak túldramatizálsz apró eseményeket/részleteket.

Sokat segítene a pontosabb válasz adásában, ha ismernénk a kort és az okát a "gyanúnak".

2020. szept. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
93%

Hogy mit reagálnék..?

Elszégyellném magam.

Aki a saját gyerekétől undorodik az nem rendes szülő .az ilyen hozzáállás pedig borzasztóan megmérgezi a szülő-gyerek kapcsolatot. Tudom ajánlani az Imák Bobbyért és a beautiful thing című filmet.valamint gondolkodj el azon, hogy a legfontosabb, a gyereked testi-lelki egészsége.Nem pedig az,hogy melyik nemhez vonzódik..

2020. szept. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom beleképzelni magamat, mivel soha nem vegzálnám a saját gyerekemet ilyesmivel.
2020. szept. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Abody ***** válasza:
52%
Amúgy meg lehet, hogy csak nem találta meg az igazit, vagy aszexuális/aromantikus. Lehet, hogy zavarja, hogy nem volt még párkapcsolata, és az ilyen kérdések csak mélyebben forgatják benne a tőrt, vagy egyáltalán nem érdekli párkapcsolat, és ezzel csak erősítik benne azt az érzést, hogy valami nincs vele rendben.
2020. szept. 13. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
9%

16!


"A melegség nem egy bűn, amivel gyanúsítani tudod."

Ez az állítás helyes.


"Ez egy normális tulajdonság, ami nem döntés kérdése."

Ez az állítás viszont már nem. Vannak olyan mentálhigiénés szakemberek, akik állítják, hogy sok esetben pl. gyerekkori trauma, vagy egyéb lelki okok vannak a zavart szexuális identitás mögött. És független attól, hogy elfogadjuk-e a másságot, tévedés úgy fogalmazni, hogy "normális", ugyanis nem az. Van minden kornak és kultúrának egy adott normája, és minden ami ehhez képest eltérő, az nem "normális". De ha azt akartad mondani, hogy természetes, szerintem azt sem lehet kerek perec kijelenteni. Egyrészt, igenis van, aki ezt vitatja, másrészt pedig általános iskola 8. osztályos biológiai ismeretekkel meg lehet mondani, hogy miért nem természetes.


Mindez nem jelenti, hogy utálni kéne a melegeket, vagy rossz emberek lennének, de azért félre ne beszéljünk.


[link]


[link]


[link]

2020. szept. 13. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!