Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális, hogy 26...

Szerintetek normális, hogy 26 évesen minden nap órákig beszélgetek az anyukámmal messengeren? Hogyan mondjam meg neki, hogy kicsit már idegesít ez?

Figyelt kérdés
Egyetem óta, mikor elköltöztem otthonról kialakult ez a szokásunk, hogy minden este órákunk keresztül írogatunk egymásnak. A baj az, hogy ez nem rendes beszélgetés hanem arról szól az egész, hogy kb. mindenről beszámolok neki ami velem történt aznap. Olyan az egész mint egy kikérdezés. Van, hogy hazaérek, látja hogy fent vagyok messengeren és azonnal rámír. Aztán ha nem írok regényeket megsértődik hogy milyen szűkszavú vagyok. Múltkor elmentem meginni valamit haverommal és otthon láttam hogy többször írt közben hogy hol vagyok (nincs mobilnetem). Engem kezd ez idegesíteni de ha megmondanám neki tuti megsértődne. Szerintetek mit csináljak?

2020. szept. 14. 20:08
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Így van, nem az a baj hogy beszélgetünk. Ha kellemesen elcsevegnénk mindenféléről az nem is zavarna

De ez olyan erőltetett jellegű. Meg teljesen egyoldalú, kb. mintha ellenőrizni akarna.

2020. szept. 14. 20:38
 12/29 anonim ***** válasza:
59%
"Édesanyám, én tényleg nagyon szeretlek meg minden, de úgy érzem magam, mint ha egy valatásson lennék.Szívesen beszélgetek veled, de nem szeretném úgy érezni, hogy elenőrízzel.Megígérem, hogy ha bármi rosz vagy jó történne elmondanám neked is.Számomra fontos vagy és örülök, hogy mindennap írsz nekem, nagyon értékelem" Szerintem valami ilyesmit nem nehéz írni és nem sok esélye van, hogy így megsértődik.Nekem már meghalt az anyukám, szóval szomorú látni, hogy valakik csak ignorálnák...Kérdező, még ha anyukád mégis megsértődne, egy idő után túl teszi magát, a kapcsolatotok meg jobb lesz, mint előtte.
2020. szept. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
34%
Mondd meg neki, hogy ez neked sok. Vagy egyszerűen ne is nézd meg az üzeneteid és mondd meg hogy nem érsz rá csak naponta 2-3-szor ránézni a Messengerre.
2020. szept. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
71%
Ha anyád együl él, és napközben nincs kihez szólnia, akkor érthető. De azért rá kellene ébreszteni, hogy szeretnél jobban leválni róla.
2020. szept. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
38%
Amikor 14 évesen kollégiumba kerültem megmondtam, hogy hiába hívogat semmi köze mit csinálok milyen volt a napom. Mai napig (28vagyok) jó kapcsolatban vagyunk bizonyos távolságot megtartva. Tudom lányoknál más de nem szabad kiteregetni a magánéletet anyuci előtt ez nem gondoskodás csak igény a pletykák fecsegésre. Majd talál valaki mást ha te erre nem leszel vevő
2020. szept. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
45%
#15: az igen. 14eves gyerekem valami ilyet bekozolne egy életre szomorú lennék, hogy ilyen gyereket szültem.😕
2020. szept. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 Savlekotő ***** válasza:
61%

Nem 26 évesen kell azt meglépni amit normál esetben a tizen éves szakban kellene lemeccselni.. Ilyen területen dolgozom,ezeknek a kóros kapcsolatoknak a vége a pszichiátriai gondozó-

70F

2020. szept. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
80%

Nekem is terhes lenne ez naponta pedig mi is jóban vagyunk. Hazaérve más dolgom is van mint órákig üzeneteket írogatni. Ha neked is az megmondhatod hogy filmezel, most a barátod nálad van, lerakod mert mész fürödni, főzni és úgy nem tudsz ha mindig a telefont kell bámulnod. Igazából ha neked terhes valami akkor szólj. Lehet normálisan, kedvesen is, akkor nem lesz gond szerintem.

Ha úgy érzed hogy kihallgat kérdezz vissza hogy ő meséljen. Ha nem vevő rá akkor nyugodtan mond meg neki hogy úgy érzed mintha kihallgatna. Lehet hogy tényleg megsértődik, de ha jóban vagytok úgyis kibékültök.

Még az jutott az eszembe hogy lehet telefonálni is, 10 perc alatt letudnátok 2 órányi irogatást.

2020. szept. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
76%

Egyáltalán nem normális.

És ha párkapcsolata lesz? Minden este kukán ül mellette amíg a kérdező az anyjával csetel?

2020. szept. 15. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel. Beszéltek 10 percet és nem kell órákig a gépen pötyögni. Letenni is könnyebb mint messengeren elköszönni
2020. szept. 15. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!