Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális, hogy 26...

Szerintetek normális, hogy 26 évesen minden nap órákig beszélgetek az anyukámmal messengeren? Hogyan mondjam meg neki, hogy kicsit már idegesít ez?

Figyelt kérdés
Egyetem óta, mikor elköltöztem otthonról kialakult ez a szokásunk, hogy minden este órákunk keresztül írogatunk egymásnak. A baj az, hogy ez nem rendes beszélgetés hanem arról szól az egész, hogy kb. mindenről beszámolok neki ami velem történt aznap. Olyan az egész mint egy kikérdezés. Van, hogy hazaérek, látja hogy fent vagyok messengeren és azonnal rámír. Aztán ha nem írok regényeket megsértődik hogy milyen szűkszavú vagyok. Múltkor elmentem meginni valamit haverommal és otthon láttam hogy többször írt közben hogy hol vagyok (nincs mobilnetem). Engem kezd ez idegesíteni de ha megmondanám neki tuti megsértődne. Szerintetek mit csináljak?

2020. szept. 14. 20:08
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
68%

Őszintén érdemes elmondanod neki, hogy szabadabb életre vágysz, vagy nem is tudom, miképpen fogalmazzam meg ezt.

Ismerek olyat, aki hasonló korú, mindig mindent megbeszél anyukájával és önállóan dönteni, konfliktusokat felvállalni sem mer. Nem állítottam, hogy "te is ilyen lennél", csak az ilyesféle túlzott ragaszkodás eredményezheti esetleg ezt is.

2020. szept. 15. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

"látja hogy fent vagyok messengeren"

Beállítás kérdése.

2020. szept. 15. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
58%

Én ezért szakítottam meg egy komoly kapcsolatot az előző barátommal, egyezerűen nem volt életünk, 6ra érek haza egyetemről az anyja meg 7-8/9ig telefonált vele, kb 6x megkérdezte hogy mit evett aznap stb..

Meguntam. Nem 5 éves már..

25N

2020. szept. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
32%
Nem, az nem normális, ha egy felnőtt ember napi több órát beszél a szüleivel. Az azt jelenti, nem váltatok le egymásról. Mindkettőtök érdeke az lenne, hogy leváljatok egymásról, ne éljetek szimbiózisban, mert ez az. Ha a szülő nem választja le időben (értsd: felnőtté érésekor) a gyeremekét, akkor a gyerek fogja (mert neki is kell), csak az mindkét félnek fájdalmasabb lesz. Persze, nagyon sok múlik a tálaláson, hogy hogyan hozod anyukád tudtára, hogy már nincs szükséged napi több órányi beszélgetésre. Ha ő ezen megsértődik, az az ő problémája, amivel keressen fel egy pszichológust, aki néhány alkalom alatt rávezeti, hogy a világ legtermészetesebb dolgán mentetek keresztül, és örülnie kéne, hogy a gyereke önálló felnőtt lett, nem pedig bánkódnia.
2020. szept. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem sem normális.. Anyád nem vált le rólad, nincs élete, nem tudja magát elfoglalni. Sürgősn változtatni kéne ezen, mert bekebelezi az életed.
2020. szept. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
73%
Akkor lenne normális, ha mindkettőtöknek erre lenne igénye. Mivel neked nincs, ezért nem normális. Meg kell vele beszélni, hogy üzenetküldés helyett inkább felhívod minden nap és napi max. 15 perc beszélgetésben meg kell vele egyezni. Annyi idő bőven elég arra, hogy beszámolj minden fontos történésről, ami aznap történt veled, és így bőven marad időd élni is mellette.
2020. szept. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
65%
#26: Miért kéne egy 26 évesnek minden áldott nap beszámolnia az anyjának a napjáról??? Nem általános iskolás a kérdező!
2020. szept. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Szerintem két (+1) dolog miatt lehet az hogy "be kell számolnia" a kérdezőnek a napjáról.

1. nincs más közös témájuk és az anyuka csak beszélgetni akar

2. anyuka egyszerűen csak kíváncsi

+1 ,de ez csak akkor ha anyuka nincs rendben: uralkodni és irányitani akar.

2020. szept. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
#28: az 1. pontnak ellentmond Kérdező leírása: "A baj az, hogy ez nem rendes beszélgetés hanem arról szól az egész, hogy kb. mindenről beszámolok neki ami velem történt aznap. Olyan az egész mint egy kikérdezés"
2020. szept. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!