Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan kiabál velem apám?

Jogosan kiabál velem apám?

Figyelt kérdés
16éves vagyok és most nyáron szereztem meg az A1 jogsit. Apámnak van egy autószerelő műhelye 2alkalmazottal. Tegnap megkértem az egyik szerelőt hogy mossa le a motoromról a bogarakat és azt válaszolta, hogy "mondd apádnak!" Apa is pont a közelben volt és hallotta az egészet. Ezután kiabált velem, hogy az enyém a motor és én kell rendbe tartsam, ne másokat ugráltassak. Én komolyan szépen beszéltem udvariasan kértem meg a szerelőt, nem úgy hogy hé most már le a motoromat! Lehet igaza van apának, de ti úgy látjátok hogy ezt így kiabálva kell közölni?

2020. szept. 17. 10:45
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
11%
A "mondd apádnak!" beszólás után én a szerelőnek ordítottam volna le a fejét!
2020. szept. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
94%
Mégis miből gondoltad, hogy az autószerelőnek le kéne takarítania a motorodat, csak mert a faterod a főnöke...? Tök megalázó. Szerintem érthető, hogy apád helyretett.
2020. szept. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
96%

Nem rendes dolog ordítozni.

Viszont nem értem, miért gondoltad, hogy a saját motorod rendben tartása nem a te dolgod.

Ahogy írtad, apádnak van műhelye, neki van két alkalmazottja, nem pedig neked.

Még ha műszaki problémád lett volna a motorral, ami valóban szerelőt igényel, akkor is apukádat kellett volna megkérned, legyen szíves megengedni, hogy valamelyik szerelő segítsen neked. Ugyanis az ő fizeti őket, ezért azt csinálják, amit ő mond nekik. Akár határidős dolga is lehetett annak az embernek akinek szóltál, teljesen érthető, hogy elküldött a főnökhöz.

2020. szept. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
97%

Jogos az Apád kiakadása.

Lehet, hogy nem kiabálva kellett volna mondania, de az alapállás teljesen jogos.


Te az ő vállalkozásában egy senki vagy. Az alkalmazottaknak ő a főnöke, ő utasíthat bárkit bármire.

2020. szept. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
92%
A kiabálás felesleges, de az, hogy kis takonyként pattogtatni akarsz valakit, csak azért, mert apád a főnöke... Még nyakon is b...lak volna a helyében, mert úgy látom ez hiányzik az életedből.
2020. szept. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
21%

"Mégis miből gondoltad, hogy az autószerelőnek le kéne takarítania a motorodat, csak mert a faterod a főnöke...? Tök megalázó. Szerintem érthető, hogy apád helyretett."



Na jó, de nem mindegy a stílus. Ezért ordibálni elég gyenge önbecsülést sejttet a fater részéről...

2020. szept. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem sem oké, hogy megkérted rá, már fent le is írták, hogy miért, de az alkalmazott is egy kis idegesítő nyomorék lehet, ha így válaszolt :D Legalább válaszoljon normálisan, hogy nem, vagy olyan nagy dolog ez?
2020. szept. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
60%

Mindhárman hibásak vagytok.

Az a te motorod,mosd le te!

Az alkalmazott is egy nyomorék,ha ezt így közli veled.

Apádnak alapból igaza van,de attól még nem kellen neki kiabálnia.

2020. szept. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
85%
Én megmutattam volna neked nagyon illedelmesen hogy hol találod a vizet és kezedbe nyomtam volna egy szivacsot is plusz egy sampont. :D Autószerelőnek gondolom volt aznap fontosabb feladata is, minthogy a te robogódat pucolássza. Ha lány vagy, akkor lenne esetleg bármi alapja egy ilyen kérésnek. Bár akkor se mert van millió egy mosó, ami ezért lett kitalálva.
2020. szept. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
62%
A Kerdezo azt hiszi, hogyo ott a kisfonok! A szereloi munka nem takaritoi! Tolem kaptal volna egy pofont is ott mindenki elott!
2020. szept. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!